SKODA-AUDİNİN TAKİPÇİSİMİ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SKODA-AUDİNİN TAKİPÇİSİMİ?

İleti ihsan » 05 Ekm 2009, 18:40

[quote="hakanerdogan"] [quote="MEGAN"]niye daha önce konu açılmıştı ferrari gibi fabia die :D unutmayın onu :D
----------------
Ve tamam madem siz ustasınz bu işte eminim birazdaha zorlasam inada bindirip işi SKODA = Renault diyeceksiniz. bekliyorum birazdan bunu dersiniz siz.
[/QUOTE]

yüksek prestijli markalarla kıyaslama konusunda yukarılardan uçarken, indirme konusundada yerin dibine soktun Smile

muadili ile kıyaslayın bi aracı, lütfen.
[/QUOTE]

süpersin söz tam oturdu yani :)))))

Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti C@GL@R » 05 Ekm 2009, 19:02

hiç sanmıyorum.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti grey_wolf » 05 Ekm 2009, 20:10

kimse yoğurdum ekşi demez. bence bu tartışmanın bu yüzden sonu yok. bana göre en iyi araba benim arabaLOL

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti feliciaZK » 05 Ekm 2009, 21:11

AÇTIĞIM KONUYU İY OKUYUN ARKADAŞLAR

SKODA AUDİDEN İYİYDİR YAZMIYOR

YADA VW DEN İYİDİR GİBİ TABİRDE YOK

SKODA AUDİNİN TAKİPÇİSİ DİYORUM 

ARABA KIYASLAREKEN;

1.SEGMENTİ

2,FİYATI

3,YILI

4.DONANIMLA İLGİLİ ÖZELLİKLER

BU ÖZELLİKLERİ KIYASALAMADAN KIYAS YAPMAK CEHALETTEN ÖTE HİÇBİRŞEY DEĞİLDİR

4000 LİRALIK FAVORİTLE --10-15 LİRALIK GOLFÜ KIYASLARSAN

40-50 BİNLİRALIK OCTAVİA İLE------100 BİNİN ÜZERİNDEKİ AUDİ İLE KIYASLARSAN

feliciaZK
CLASSIC
CLASSIC

İleti lazianke » 05 Ekm 2009, 22:29

ben trabzon servisindeki satış görevlisinden işitmiştim, skoda audi yi seat vw yi takip ediyor diye.kanıt olarak  A4-A5 tabirlerini örnek vermişti.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti RAZOR10 » 06 Ekm 2009, 00:10

BEN 2008 MODEL 0 KM İKEN AUDİ A4 2.0 TDİ TİPTRONİC KULLANDIM  (500 - 600 KM KADAR) İŞÇİLİK KALİTESİ (KOKPİTTE KULLANILAN PLASTİK KALİTESİ AÇISINDAN VE SAĞLAM MEKANİK ÖZELLİKLERİ BAKIMINDAN) BİR FARK GÖREMEDİM BİZİM 2000 MODEL FELİŞ ARASINDA

abicim yapma ya audinin kokpit plastiği felicia ile kıyaslanabilrmi hiç, tamam skodacıyız ama bu kadar da deil ya
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti alpino » 06 Ekm 2009, 00:14

[quote="feliciaZK"] AÇTIĞIM KONUYU İY OKUYUN ARKADAŞLAR

ARABA KIYASLAREKEN;

1.SEGMENTİ

2,FİYATI

3,YILI

[/QUOTE]

dostum zaten konunun buraya gelmesi ile senin mesajının ilgisi yok :)

olay soner tevfik arkadaşımızın "BEN 2008 MODEL 0 KM İKEN AUDİ A4 2.0 TDİ TİPTRONİC KULLANDIM (500 - 600 KM KADAR) İŞÇİLİK KALİTESİ (KOKPİTTE KULLANILAN PLASTİK KALİTESİ AÇISINDAN VE SAĞLAM MEKANİK ÖZELLİKLERİ BAKIMINDAN) BİR FARK GÖREMEDİM BİZİM 2000 MODEL FELİŞ ARASINDA" demesiyle başladı :D
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti MEGAN » 06 Ekm 2009, 00:34

[quote="feliciaZK"]AÇTIĞIM KONUYU İY OKUYUN ARKADAŞLAR

ARABA KIYASLAREKEN;

1.SEGMENTİ

2,FİYATI

3,YILI

[/QUOTE]

SN. Hakanerdoğan abicim...... Dikkatinize.
-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti y.emre » 06 Ekm 2009, 00:53

konu cok dağılmış tamm kimse takipçisi değil veya takipçisi olamaz gibi şeyler yazmamış..

herkezin tepkisi 2008 a4 ile 2001 felicia nın kıyaslanmasına ve işçilik kalitesinin aynı denmesine..

biri 80.000 TL  feliş ise taş patlasa 11.000 - 12.000 TL

hadi kıyaslarken dikkat edelim  !!

segment farklı

fiyat  farklı

yıl   farklı

donanım  farklı

bende skoda sever ve felicia kullanıcısyım ama bu kadarda abartmıyalım
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti muca » 06 Ekm 2009, 00:59

[quote="sonertevfik"] NEDEN UZAK OLSUN Kİ, BEN 2008 MODEL 0 KM İKEN AUDİ A4 2.0 TDİ TİPTRONİC KULLANDIM..........[/QUOTE]

selamlar sıkı skoda dostları

Skodamı sattığıma üzüldüm şimdi Big%20smile audinin bir eşdeğerini satmışımda haberim yok diyeeeLOL

şaka bir yana lütfen , ama lütfen ayaklarınız yere basarak uçun.

aman aman bu ne yaman yanılgıdır böyle.

Marka fanatizmi olurda bu kadar olmaz.

Bir audi kullanıcısı bunları duymasın sakın  yakar valla arabasınıBig%20smile

( misal ben gibi_hani kendimin değil ama kardeşimin aracı dır da A4 audi_ zaman zaman değişir kullanırız. O benim corollayı, bu aralar picassoyu, bende Audi A4 ü alır muhabbet olsun diye KM yapar yakıt harcarız. )  

Ha ama konuyu açan sayın feliciaZK Açılır%20Menü%20Göster

arkadaşıma zaman zaman  (sanırım bi 8-10 yıl geriden gelen kasa benzeşimi nedeniyle ) bende  katılmıyor değilim. (süperb biraz ucundan accıkk benzeşir  ama fark var)

Ama benim düşüncem. İşin ucuza getirildiği konusunda. Yeni bir tasarım yapmak yerine daha önceden mevcut çizimlerin kullanılması yönünde. Düşük maliyet, birden fazla marka ve ucuza satma olunca amaç.

eh zihinsel tatmin işte

amaaaa: eski bir skodacı olarak forumdan kopamıyorum.  Zaman zaman da çok  gülüyorum.

herkesin fikrine saygım var. Gereksiz uçmadığı sürece

saygılar

Kullanıcı avatarı
muca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguz » 06 Ekm 2009, 01:16

demin mesaj yazdım sildim istemeden polemik olur diye. ama şöyle cevaplıyım. çizgileri benzesede audiyle arasında çooook mesafe var daha. çoğu şeyinin vw den kalitesiz buluyoruz yeri geldiginde. octi kemer tokası konusunu hatırlayın. 2 mmlik plastik için denmedik laf kalmamıstı. arada küçümsenmeyecek fark var

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti muca » 06 Ekm 2009, 01:19

[quote="oguz"]"erdem bey bende düzelttim."[/QUOTE]

Erdem bey selamlar

Fabiş sorunlu değildi ki? Hatta 5200km ve 9 aya rağmen sıfır mekanik yada donanım sorusorunu yaşadım.

Yaşadığım sorunlar aracın tasarımı, (tespid edilmiş mühendislik hatası bile varBig%20smile cekoslavakyaya detaylarıyla gönderildi. Teşekkür bile aldı konu) ve kullanılan malzeme kalitesinin alt düzey olmasından ve birleştirme hatalarından, (MALZEME KALİTESİ YÜKSEKTE OLABİLİR AMA bir araya düzgün getirilmezse Ouch) .

sorunlu olan bendim. Forumlarda da belirttim.

Sorun benim konfor anlayışımda. SKODA ile örtüşmedi sadece

o nedenle, bu konuyla bağlantısı yok yazdıklarımın.

Yazdıklarım, Audi A4 ile eşdeğer bulunan uzak akrabasın yorumuna. Garibime gitti. ve az önce de belirttim. Bu tartışmeya neden olan şey bir marka fanatizmi. ( daha önce de sıkça tekrar ettiğim gibi= Bana Göre tabi )

Gerçi bölümün Kategorisi adı üzerinde  Eğlence ve Diğer Konular > Sohbet, Muhabbet
Kullanıcı avatarı
muca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguz » 06 Ekm 2009, 01:23

yanlıs hatırlamıyorsam motor yıkatma sonucu ile direksiyon pompası arızası vardı ve oldukca fazla yaktıgını surekli dile getiriyordunuz. o yüzden yazmıstım o mesajı ve sonradan sildim yanlıs anlasılmasın diye. beni yanlıs anlamadınız için teşekkürler. eger dogru hatırlıyorsam bilinçsiz motor yıkama sonucu olusan bi hasarınız var bunun sorumlusu skoda degil bence. aracınız cok yaktıgı konusunda muhendislik hatası varsa bu sorun galiba size denk gelmiş buda tamamen sansızlık diyebilirim. bende skoda 1.2 sahibiyim ve şehir içinde 7.1 den fazlasını görmüyorum. yanlıs anlamazsınız umarım yorumumu.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sonertevfik » 06 Ekm 2009, 01:32

[quote="MEGAN"]
----------------
SKODA = Renault diyeceksiniz. bekliyorum birazdan bunu dersiniz siz.
[/QUOTE]

Megan kardeşim ben renault ile skoda'yı kıyaslamam bile... Skoda elbette reno'dan daha kaliteli hatta çok daha kaliteli bir ''MARKA''dır diyebilirim... 

HAKAN KARDEŞİM GELELİM SANA;
    AKŞAM AKŞAM SENİ GÜLDÜRÜP NEŞENİ YERİNE GETİRDİĞİM İÇİN ÇOK MUTLUYUM... SEN GEÇ DALGANI, BUNU YAZDIM KENARA... LOLLOLLOL

ABİ BİR KİBRİT YAKMIŞIM, ATEŞ BÜYÜMÜŞ BİZİM SKODACILAR ETRAFINDA ISINMAYA BAŞLAMIŞLOL  AA BİR BAKTIM Kİ MİLLET BİRBİRİNE GİRMİŞ LOL İNANIN ŞU ANDA BU SATIRLARI YAZARKEN GÜLMEKTEN YAZAMIYORUM... LOL

ABİLERİM, CANIM KARDEŞLERİM BEN BİZİM GÜZEL KIZIMIZ SEVGİLİ FELİŞİMİZİN TOPLAM KALİTESİ İLE (PLASTİK, MALZEME, MEKANİK), SKODA GİBİ ÇOK ÇOK SEVDİĞİM BİR DÜNYA MARKASI OLAN ''AUDİ''NİN  A4 MODELİNİN KALİTESİNİN ''1/1'' AYNI OLDUĞUNU SÖYLEMEDİM Kİ...   YİNE BELİRTİYORUM (LÜTFEN KÜFÜR FALAN ETMEYİN İÇİNİZDEN) TEKRAR SÖYLÜYORUM 2008-2009 MODEL AUDİ A4'ÜN TOPLAM KALİTESİ DE (HERŞEYİYLE), 2000 MODEL FELİŞİN DE KALİTESİ BENİ FAZLASIYLA TATMİN EDİYOR... AUDİ'NİN + DEĞERİ VARDIR TABİKİ AMA 2 ARABA DA BENİ TATMİN EDİYOR DİYORUM YANİ...

MESELA ESKİ PATRONUMUN A4'ÜNDEN İNİP EVİME GELİP FELİŞİMİN DİREKSİYONUNA OTURDUĞUM ZAMAN AYNI KEYFİ ALIYORDUM DEMEK İSTİYORUM... ''ALMAN KALİTESİ'' İKİ ARAÇTA DA KENDİSİNİ BELLİ EDİYOR DEMEK İSTİYORUM... (AUDİ'DE VİTESİ SPORT MODUNA TAKTIĞIM ZAMAN GAZA BASMAYA KORKUYORDUM, ZİRA GAZA BASMAMLA 0/100 KM ÇIKMASI SANİYELER ALIYORDU KOLTUĞA YAPIŞTIRIYORDU BENİ...

BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti muca » 06 Ekm 2009, 01:38

[quote="oguz"]yanlıs hatırlamıyorsam motor yıkatma sonucu ile direksiyon pompası arızası vardı ve oldukca fazla yaktıgını surekli dile getiriyordunuz. .....[/QUOTE]
 Nedemek Erdem bey. Yok öyle yanlış anlamak. Sert bir ,ifade varsa affola.

Galiba bir başka arkadaşla karıştı bilgiler. benim sorunum benzin sarfı ve KONFOR ile ilgili idi.

Dürüst olmak gerekirse cihaz aslında hatasız çalışıyordu.

KONFOR Problemleri ise:

" Doğasında var olan gürültülü motoru ( Kİ bu gayet normal 3 silindir ve koccaman zincirden kaynaklanıyor. neredeyse tüm triger yerine zincir kullanan motorlarda var mış bu)  ve

hiç bir çukuru pas geçmeyen sert süspansiyonu ile tüm gürültüyü içeri alması,

hoplaya zıplaya yolculuk ederek güvensiz bir yolculuk geçiriyormuş hissi yaşatması,

yeteri kadar sağlam duruş sağlayamayan frenleri,

yol sesi, 

KOKPİD içi gürültünün 80 km üzerinde sürekli duyma bozukluğuna yol açacak düzeyde ( 80-km üzerinde 90-100db bizzat ölçülmüştür)  kokpid gürültüsü, 

öncamdan silinen yağmur suyunun görüşü engelleyecek şekilde şoför tarafındaki yan camından akıyor olması,

şehir içinde 10-11 lt ve şehir dışında 7.5-.. lt/100km den aşağı yakıtının düşürülememesi gibi sorunlarım vardı. "

yani TÜM bunlar benim konfor anlayışıma aykırı şeylerdi. ( dediğim gibi problem bende ben öyle algılıyordum.)

Yoksa cihaz zaten doğasında var olan tüm özellikleri taşıyordu.

Kullanıcı avatarı
muca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 06 Ekm 2009, 01:38

asla kötü düşünmem, küfür falan aklımın köşesinden geçmez Soner Abicim... sen yazdın, ben yazdım, cevaplandı, düşünceler ortaya konuldu, tamam biter, daha uzatmam, saygılarımla abi. asla kafamda kötü bişe yok sakın yanlış düşünme, hala saygım sonsuz sana, kenara yazmana falan gerenk yok =)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sonertevfik » 06 Ekm 2009, 01:51

KENARA YAZDIM LAFINI ÖYLESİNE ŞAKA OLSUN DİYE YAZDIM HAKAN KARDEŞİM... SENİN BU EFENDİLİĞİNE HAYRANIM CANIM KARDEŞİM... SIRF BU EFENDİLİĞİN ALÇAK GÖNÜLLÜLÜĞÜN YÜZÜNDEN BİR ARA İMKANLARI ZORLAYIP SENİNLE TANIŞMAYA ANKARA'YA GELMEK İSTİYORUM ASLINDA... SENİ KARDEŞİM GİBİ GÖRÜYORUM... HEP BÖYLE KAL...
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti hakanerdogan » 06 Ekm 2009, 01:53

eyvallah abicim, işin-yolun düşerse her zaman... 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir