****KOMİK BİR OLAY***

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

****KOMİK BİR OLAY***

İleti C@GL@R » 10 Ekm 2009, 00:06

Olay izmirde eniştemin başına geldi eniştem sıfır araç almak için nissan bayisine gidiyor ve nissan note yi o güzel ötv indirimiyle satın alıyor araç alındıktan bir süre sonra klima arızası çıkarıyor e haliyle eniştem servisi arıyor servise güzelce sorunu söylüyor nissan servis elemanları hemen aracı almak için elemanlarını yolluyor ve 2 gün içinde yapıp getireceklerini söylüyorlar 2-3-4 gün oluyor ve enişte arıyor ne oldu bizim araç yapılıyor abi...yarın alırsınız yarın arıyor yapılacak abi...sonra ki gün parça bekliyoruz abi...vs...günler geçiyor e araba lazım ona ayrıca şeker hastası ve klima şart izmir sıcağında neyse alıyor arabasını sonra tekrar veriyor sonra aynı şekilde oyalama ve bezdirme taktiği ile aynen devam ediliyor servis diyor motoru kaldırmamız lazım klimayı yapmak için hayır kardeşim motor şökülmeden yapılacak diyor..böyle böyle ay bitiyorSmile sonunda eniştemin canına tak ediyor ve japon konsolosluğunu arıyor geçen konuşma...

buyrun japonya konsolosluğu..

**efendim ben M..... ö......im bana japonya kralının telefon numarasını verin..

*efendim iyimisini siz ne yapacaksınız japonya kralının numarasını

**gayet iyiyim verin numarasını

*ben yardımcı olayım efendim

**eniştem durumu anlatır aylardır klima derdiyle uğraşıyorum sıfır araçımın der japon teknolojisi diye aldık beni ne hale soktu(damardan girmeyi iyi bilir) eğer benim sorunumu çözmezseniz ben bu aracı izmir kordonda yakacağım tüm kanallara da haber vereceğim japon araçlarını sakın almayın diye pankart açacağım derSmile

*aman efendim sakin olur biz sizi 5 dakika sonra arayacağız.. der kapatır ve 5 dakika sonra yetkili arar ve o gün içinde birini yollarlar araç yarın kliması faal şekilde geri verilir....ve konu burada kapanır...

bu olayı yazdım ki kimse hakkını aramakdan vazgeçmesin. aman ya arasamda birsey olmaz ne halleri varsa görsünler demek çözüm olmaz..

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti hdoner » 10 Ekm 2009, 00:11

TebriklerClap   Hakkımızı aramazsak sadece kendimize değil daha sonra benzer duruma düşeceklerede kötülük yapmış olacağımızı düşünerek hareket edelim.Sonucta bedavaya hiç bir iş beklemıyoruz.Halka nasıl davranılacağına yine halk karar vermıyor mu?
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sucan » 10 Ekm 2009, 00:58

benimde firmalarla ilgili sorunum var ve üretim yerine kadar şikayet edecem hatta bir konu bile açtım

SERVİSLERİN EKSPERTİZ RAPORLARI UYDURMA MI?

2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti azakoglu » 10 Ekm 2009, 23:02

bende cruise control takılırken benzer bi olay yaşadım. kayseri deki usta taktı ama malesef çalıştıramadı , aslında asıl sebep kontrol ünitesinin bir üst versiyon olmayışıydı yani örjinalden arabaya cruise takılamazdı ustanın suçu yoktu.

Ama ben tuttum skoda nın orjinal sitesinden hem teknisyenler grubuna hem yönetim grubuna bi çok e mail adresine aynı anda öyle bir detaylı e mail döşedim ingilizce olarak , 3 gün sonra yüce den aradılar ve Alper bey sizi Ankara servisimize bütün masrafları bize ait olmak üzere bekliyoruz dediler bastım Ankara ya gittim orada aracın kontrol üniteside komple değiştirildi :) ve sistem çalıştı :) ve artık fabia 1.2 aracımda cruise kontrol var ve 1 senedir problemsiz kullanıyorum :) skoda ya ve yüce oto nun ilgisine teşekkür ederim :) :)
azakoglu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 11 Ekm 2009, 12:50

demek ki işler halloluyor ama biraz frekansı tutturmak gerekiyor...
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti azakoglu » 11 Ekm 2009, 15:54

[quote="fmaka"]demek ki işler halloluyor ama biraz frekansı tutturmak gerekiyor...[/QUOTE]

aynen öyle kısaca karşılarında bilinçsiz ve bilgisiz bir mal olmadığını ve laf oyunlarıyla sizi kandıramayacaklarını ve başlarına bela olacağınızı anlamaları gerekiyor :)
azakoglu
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir