İkinci el otomobillerin fiyatı arttı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İkinci el otomobillerin fiyatı arttı

İleti lazianke » 09 Nis 2007, 03:02

Konya'da kurulan ikinci el otomobil pazarında bu yıl ilk kez fiyatlar 500 ile bin YTL arasında yükseldi.
A.A muhabirinin, Konya'da ikinci el otomobil alım satımı yapan kişilerden aldığı bilgilere göre, her hafta sonu kurulan Sille Oto Pazarı'nda, yıl başından bu yana ilk kez bugün kıpırdanma yaşandı.

Pazardaki satıcılar, Bu hareketlenmenin altında, kışın fazlaca araca ihtiyaç duymayan vatandaşların, baharın gelmesi ve havaların iyiden iyiye ısınmasıyla birlikte, tatile ya da pikniğe gidecek araca sahip olmak istemesinin yattığını düşündüklerini belirttiler.


İkinci el piyasasında tutulan otomobillerin fiyatının 500 ile bin YTL arasında arttığını ifade eden pazardaki otomobil satıcılarından Ferhat Can da, ''Aranan markalar olan Nissan, Toyota Corolla ve Volkswagen'in özellikle 1996 ile 2001 modellerinin satışı hızlı olduğu için müşteriler bugün pazarda bu araçları bulmakta zorlandılar. Bu durum, havaların ısınmasına bağlı hareketlenmenin bariz göstergesi'' dedi.


Can, örneğin 2001 model Nissan marka bir aracın, otomobilin bakım durumuna göre 14-16 bin YTL, 1990 model bir Toyota Corolla'nın ise 7.5-9 bin YTL fiyat aralığında satıldığını belirtti.


(aa)

 
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE
 
İleti: 289
Kayıt: 01 Tem 2006, 07:29
Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

Genel Sohbet ve PaylaşımKimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir