yakıt alırken

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yakıt alırken

İleti WXW » 10 Ekm 2009, 21:21

bugun ismi lazım değil çok bilinen bir akaryakıt firmasının bayiinden benzin almak için durdum.araçta ailemde vardı.babam pompanın başında beklerken ben de benzin ücretini kredi kartıyla ödemek için istasyon binasına girdim ve beklemeye başladım.bir yandan pompa numarasına bakmaya bir yandan da ekranda ne kadarlık yakıt alındığını kontrol etmeye devam ediyordum. depoda ne kadar benzin olduğunu aşağı yukarı bildiğimden kafamda yaklaşık bir hesap yaptım.depoyu tam olarak dolduracaktım. ekranda benzin akışının yavaşladığını ama hiç durmadan yavaaş yavaş devam ettiğini gördüm. ilk aklıma gelen pompacının manuel olarak 90-95-100TL gibi yuvarlak rakamlara tamamalamak isteğiyle devam ettiğini düşündüm. babamda kısa süreliğine aracın başından ayrılmıştı.ben sabırla "hangi rakama tamamlamaya çalışacağını" beklerken yaklaşık 10 liralık bir ekleme oldu.kredi kartımı verdim ve ödemeyi yaptım. hemen akabinde babam yanıma geldi, benzin deposundan benzinin taştığını, anahtarı benden alıp arabayı çalıştırmadan itmek istediğini söyledi. ödeme bittikten sonra sakin bir şekilde dışarı çıktım. benzin dökülen yere talaş döküldüğünü gördüm.pompacıdan bir açıklama,özür v.s. beklerken başka bir pompacının benim araçla ilgilendiğini gördüm. görevliye sordum:

benzinin taşma sebebi nedir?
tabi bana bakan pompacının olaydan haberi bile yok veya benim kızdığımı anladı, depoyu dolduran arkadaşını aradı etrafta biraz, neyse buldu çağırdı.

sordum ne oldu?
e abi pompa durmadı taştı.
e neden buna bir çözüm bulmadın, neden başında beklemiyorsun madem arızalı pompan, sonucta bu benim hatam değil, sorunum hiç değil.gelip bir açıklama yapmadın, veya yetkiliye haber verip müşterinin zararını karşılama yoluna gitmedin? illa benim kızıp, senin saklandığın yerden çıkarmam mı lazım.

neyse gidip istasyon şefini çağırdılar. olayı anlattım. dediler tamam iade edelim paranızı.neyse işlemi yaptırırken pompacıya dedim ki yaptığın ayıp. gel bir söyle haber ver, hatadır olur çözümünü beraber ararız, ben bunun senin cebinden çıkacağını bildiğim için para falanda istemem.ama beni enayi yerine koyarsan,bir özür bile dilemeden,bir açıklama bile yapmadan ortadan kaybolursan olmaz....

adam ukalalık edip demez mi abi ben cebimden öderim, deponuda ben öderim gerekirse,niye kızıyosun falan..
artık ben de zıvanadan çıktım, terbiyesizliğe gerek olmadığını, zaten bunu yapabilecek karakterde olsan bu duruma gelmezdik diye söylene söylene binip arabama yoluma devam ettim.

anlatmaya çalıştığım, insanımızın artık karşısındakine değer vermediği,bir de üstüne ukalalık ederek hakkınızı yemeye çalışmalarıydı.ben olayın üzerine gitmesem haybeye 10 TL lik benzini kendi elimle yere dökmüş gibi olacaktım. tekrar söylüyorum parası asla önemli değil ama hakkımın yenmesine mümkün olduğunca izin vermemeye çalışıyorum.hiçbirimiz parayı kolay kazanmıyoruz

Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

İleti sonerx » 10 Ekm 2009, 21:47

NİYE PARASI ÖNEMLİ DEĞİL HAK HAKTIR! Memura 25 tl zam veriliyor 6 ay harca diye.10 tl nasıl önemsiz..
Bu ustalar adamı USTA eder!
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yaşar balcı(soner)
Nereden: Trabzon
Arabanız: Hyundai Getz 1.5 CRDİ 2006

İleti WXW » 10 Ekm 2009, 21:55

cebinden çıkacağını bildiğim ve gelirimin ondan daha iyi olduğunu bildiğim için. yoksa tabii ki...
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti alpino » 10 Ekm 2009, 23:45

valla ben pompanın yanından asla ayrılmıyorum son ana kadar. bu devirde kimseye güven yok.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir