ruhsatlar hk.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ruhsatlar hk.

İleti delidolu » 14 Ekm 2009, 21:15

Yenilenen ruhsatlar çift yapraklı olduktan beri ne yapacağımı bilemiyorum. İçe dönük olarak koysam iki yüzey birbirine yapışıp yazılar karışıyor. Ters çevirip koysam naylona yapışıyor sonra yazıları siliniyor. Bu ne biçim bir kalitesizlikse verdikleri hologramlar bile -not: orjinal olduğuna eminim- ruhsat kabının içinde yapışıp kalıyor. Polis çevirse "bunlar ne kardeşim hepsi geçersizdir" dese yeridir, o kadar yani. Ruhsatı cebimde de taşımıyorum ki nem rutubet olsa... Sadece ben mi bu durumdayım yoksa genel bir durum mudur merak ettim.
Ya da bunun önüne geçebilmenin bir yolu yoramı var mıdır? Gözünü sevdiğim eski ruhsatları, ahhh ahhh.....

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti ozzgurr » 14 Ekm 2009, 21:20

ona uygun kap al eski kaplar olmuyo yeni ruhsatlara uygun kaplar var  LOL polisede asi gelme  sen alttan almaya devam et LOL
ozzgurr
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 14 Ekm 2009, 21:22

Örnek resim verebilir misiniz? Bende kasko firmasının verdiği Volvo grubunun standart deri ruhsat kabı var.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti WXW » 14 Ekm 2009, 21:49

aynen, geçenlerde ruhsata bakmak için çıkardım, bir kısım boya ruhsatta kaldı.allahtan koyu basmışlar, hala okuyabiliyorum.
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti onurhan2006 » 14 Ekm 2009, 22:17

bendede var aynı sorun ya valla polıs cevırse okuyamayıp ruhsatı kabın içinden çıkarmaya felan çalıssa yandık kesin elinde kalır LOL ondan sonra cingan cıkar heralde 
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti delidolu » 14 Ekm 2009, 22:57

Kronik bir sorun olduğunu tahmin etmiştim, umarım trafik polisleri de bunun farkında ve de bilincindedirler...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AhmetH » 14 Ekm 2009, 23:22

üstünde PVC kaplama yok mu Confused
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti onurhan2006 » 15 Ekm 2009, 00:20

yok LOL
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti akan-kan » 15 Ekm 2009, 12:37

şoförler odasından yada trafik tescilden yeni kılıfları alabilirsiniz arkadaşlar 2 tl tanesi.
İskeletler Diyarında Bir Et Parçası
Kullanıcı avatarı
akan-kan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan TOPALOĞLU
Nereden: Eskişehir
Arabanız: Tipo Sx 1997

İleti alpino » 15 Ekm 2009, 13:27

valla ben yazılar dışarı gelecek şekilde 2 sayfayı da katlayıp ruhsat kılıfına soktum. her tarafı okunuyo ama yazılarda kullanılan kalitesiz mürekkep yüzünde kılıfın iç tarafları simsiyah oldu.

bu arada bir hatırlatma. bu yıl sonuna kadar ehliyetlerinde TC kimlik numarası yazmayanların ehliyetlerini yeniletmesi gerekiyor. aksi takdirde polislere açık vermiş oluyoruz.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti alpino » 15 Ekm 2009, 14:01

ehliyet için dediğim geçerliliğini yitirdi arkadaşlar.

emniyet genel müdürlüğü açıklama yapmış

Emniyet Genel Müdürlüğü, T.C. kimlik numarası bulunmayan sürücü belgelerinin belli bir süre içinde değiştirilme zorunluluğu bulunmadığını bildirdi. Vatandaşlar mevcut sürücü belgelerini değiştirmeden kullanabilecek.

Emniyet Genel Müdürlüğü Basın ve Halkla ilişkiler Şube Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, son günlerde bazı internet sitelerinde, 2009 yılı sonuna kadar sürücü belgeleri üzerinde T.C. kimlik numarası olmasının zorunlu olduğu, bu nedenle 2009 yılı sonuna kadar tüm sürücü belgelerinin zorunlu olarak değiştirileceği yönünde haberlerin yer aldığı belirtildi.
Ayrıca, maddi hasarlı trafik kazaları ile ilgili 1 Nisan 2008 tarihinde başlanılan yeni uygulama için de üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan yeni sürücü belgelerinin gerektiği yönünde iddiaların bulunduğu da kaydedildi.

Düzenlenen sürücü belgeleri üzerine belge sahibinin T.C. kimlik numarasının yazılması uygulamasına 15 Şubat 2007 tarihinden itibaren başlanıldığı hatırlatılan açıklamada, ayrıca, zayi ve yıpranma gibi nedenlerle sürücü belgesini değiştirme durumunda olan vatandaşlara, üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan sürücü belgesi verildiği belirtildi.

Açıklamada, “İddia edildiği gibi T.C. kimlik numarası bulunmayan sürücü belgelerinin belli bir süre içinde değiştirilme zorunluluğu bulunmamakta olup gerek trafik denetimlerinde, gerekse diğer trafik işlemlerinde (trafik kazaları gibi) vatandaşlarımız mevcut sürücü belgelerini değiştirmeksizin kullanabileceklerdir” denildi.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti onurhan2006 » 15 Ekm 2009, 15:53

bu tc kimilk no olayı hakkında br ara baya bi fırtınalar kopmustu hararetli tartısmalar yasamısdık arkadaslarla olacaktı olmayacaktı diye 
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir