Yaşasın! Akaryakıta yine zam geldi :)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yaşasın! Akaryakıta yine zam geldi :)

İleti delidolu » 21 Ekm 2009, 15:17

Sadece özlü sözün farklı bir şeklini tekrarlamaktan başka yorum yazamıyorum... 

"Nasılsanız öyle yönetilirsiniz." - Hz. Muhammed.

Kaynak (2. mesaj): http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t= ... +yonetilir

Benzinde 2009 rekoru kırıldı

Yurtdışında petrol fiyatlarında yaşanan artış Türkiye'de benzini rekora taşıdı.

Kurşunsuz benzinin litre fiyatı 3.27 liradan 3.36 liraya çıkarak son 15 ayın en yüksek seviyesine ulaşmış oldu.

Benzine gelen 9 kuruşluk zammın oransal karşılığı da yüzde 2.75'e denk geliyor.

Akaryakıt fiyatları dağıtım şirketlerine göre ufak farklılıklar gösteriyor. Ancak ortlama fiyatlara bakıldığında şu anda kurşunsuz benzinin fiyatı 3.36 liraya yükseldi. Kırsal motorin 2.60 liradan satılırken, motorin fiyatı da 2.72 lirada bulunuyor.

Benzine gelen son zamla birlikte yılbaşından bu yana benzin fiyatları yüzde 26.8 artmış oldu.

http://haber.gazetevatan.com/Benzinde_2 ... /2/Ekonomi

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti hetepe » 21 Ekm 2009, 15:20

İyidir iyiiii..... daha yapın, iyice yükselsin fiyatlar...ooohhhh.....
Ayrıca bir ben değil herkes hoşlanıyor bu durumdan, şikayetçiymiş gibi görünüyorlar.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti mbarman » 21 Ekm 2009, 15:35

taşırız taşırız. ooo daha bu bişey değil. böyle giderse pompanın tabancasını bile k.....za sokacaklar ama gıkımız çıkmayacak. nezamanki uyanacağız işte ozaman ewet işte ozaman istesekte sesimizi çıkartamayacağız. anlayana
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti RAZOR10 » 21 Ekm 2009, 15:37

3.36 mı yuh be kardeşim, sewmesemde bu gidişle lpg koyacam gibi, yada satıp dizel alıcam galiba bu gidişle
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti adilektasli » 21 Ekm 2009, 16:02

LPG ye mecbur edeceler beni deAngry
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti delidolu » 21 Ekm 2009, 16:09

Ben olsam ilk fırsatta lpg ye de zam yaparım ve fiyatını 3 TL seviyesine yükseltirdim. Nasıl olsa koyun gibiyiz, buna da ses çıkarmayız ...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mbarman » 21 Ekm 2009, 16:09

hayırdır arkadaşlar lpg bedavamı. önemli olan bireysel tepki değil toplumsal kalkışmayla cevap vermek. ama biz türk milleti balık hafızalı olduğumuz vede sindirildiğimiz alıştırıldığımız için kimsede ses yok. en büyük tepki kontak kapatmakla olur. peki bizim odalarımız nerede. hepsi ******iz çünki. o odaların yöneticileride kendi saltanatlarını sürdürmekle meşkul. şoförler federasyonu. ziraat odaları, esnaf ve sanatkarlar odaları vs tık yok. çünki hepsi ******iz. sendikalar gibi.
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti delidolu » 21 Ekm 2009, 16:27

"Deveye diken insana seven yarar" Ve biz sevgiye çok açız.... :))))))))
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 21 Ekm 2009, 17:01

borsa oldukça yükseldi ve dolar düştü 1.46 lara, normal. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Balki, Burak » 21 Ekm 2009, 19:07

benim mesaja background yapmışlar yav o ne :D
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

İleti BaTeRRiiSStt » 21 Ekm 2009, 19:15

LPG de Benzinde dünyada en pahalı ülke burası.LPG yide ucuza kullanmıyoruz zaten. yok mu bu gidişe dur diyecek biri artık ya..
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti hdoner » 21 Ekm 2009, 20:16

Yeter  artık bu ne ya ülke yonetmek demek halka sokmak demek değildir ki.AngryKaç zamandır böle bi iki  yıllık bısey degıl bu .Hangi ikdidar gelse aynısını yapacak bu bır sosyal olgu olmuş.Komple zihinler ve mantık değişmesi gerek.Halkına bu kadar psikopatça davranılan başka ülke yok.Atatürkün tırnağı kapasitesinde bi yönetici gelmeyecekmi ülkeme??
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 21 Ekm 2009, 20:19

yahu zam geldikçe sövüyoruz. devletin yaptığı bir şey yok, değişen vergi oranı yok, piyasası yükseliyor petrolün, fiyatıda ona oranla artıyor.

petrol yükseldi diye devlete sövüyoruz, yahu zaten yıllardır aynı vergiyi yaslıyorlardı. baştan sövmeye başlamak lazım.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpino » 21 Ekm 2009, 20:38

nasıl sevindim anlatamam. uzun zamandır zam gelmemişti (1 aydır fln) valla özlemişim. hakan dostum nasıl devletin yaptığı bişey yok?
daha yeni bu adamlar tavan fiyat uygulaması ile fiyat belirleme yetkisini epdk'ya vermedi mi? epdk bu yetkiyi alır almaz üstüste 15 günde 3-4 kere fiyatı yükseltip zam yapılmasını neredeyse kendisi istemedi mi?
tamam kabul ediyorum. bizdeki vergi hiçbir ülkede yok. bizde önce ötv sonra ötv li fiyatın kdvsi alınarak verginin vergisi kesiliyor. bu büyük bir ayıp. ama bu ayıbı düzeltmeden devam ettirmek de aynı şekilde ayıp.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti akan-kan » 21 Ekm 2009, 20:51

off valla iyi yazmışsın Alper ağzına sağlık. birlik beraberlik olmadığı sürece bu zamların ardı arkası kesilmez. şöförler odası gibi odalar birleşip eylem yapılsa belki faydası olur. ama bu iktidarı başımıza getiren insanlar olduğu sürece bu kazıkları yemeğe devam ederiz. benzine zam, elektriğe zam, doğal gaza zam, ev kirasına zam, özel iletişime zam..... hani işçinin maaşı büyük fabrika sahipleri kriz deyip elindeki yüksek maaşa çalışan adamları çıkartıp askeri ücretle adam almaya devam etsin hep zenginler kollanıyor. bu yıl hayvancılıkta fazla yapılmadı ve hayvan fiyatlarıda arttı kurbanda ne olacak bilmiyorum. fakir kesim işçi kesimi nasıl yaşayacak hiç düşünen yok.
İskeletler Diyarında Bir Et Parçası
Kullanıcı avatarı
akan-kan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan TOPALOĞLU
Nereden: Eskişehir
Arabanız: Tipo Sx 1997

İleti alpino » 21 Ekm 2009, 21:26

şu an türkiye'de ne yazık ki herşey rant kavgası üzerine kurulu. insanlar oturdukları koltukları bırakmamak için herşeyi yapmaya hazırlar. bakın terör sorununun adını 2 yılda kürt sorunu yaptılar ardından kürt açılımı daha da sonra demokratik açılım çıktı. bir yandan da ermeni açılımı.
pkk'lılar teslim oldu. adamları kahraman gibi karşıladı dtp. şimdi hepsi serbest. daha bugün pkk terör örgütü havan topuyla sınır taburuna saldırı düzenledi. biz hala neye açılıyoruz nereye açılıyoruz? yoksa aslında bu açılım bir tarafımızı açıp bedenimizi öne doğru belden 90 derece bükerek hadi gelin mi diyoruz? eskiden sözde bez parçası olarak adlandırılan ve pkk'yı sembolize eden o paçavraya artık haberlerde PKK BAYRAĞI deniyor. bu pkk'yı bir güç bir teşkilat bir kuruluş olarak tanımak değil midir? açılım diyip duruyorlar neden akp çıkıp da ben bu açılım kapsamında şunları şunları şunları yapacağım diyemiyor da çok iyi bişeydir güzel olacak haydi elele deyip duruyor?
ermenistan ile yakınlaşmak sözde ermeni soykırımına dış politika kapsamında çözüm bulmayı umarak hareket ederken Azerbaycan'a bayrağımızla ilgili nota verdik. kurtuluş savaşı sırasında işgal kuvvetleri ile el ele vererek halkımızı askerimizi arkasından vuran ermenilerle yakınlaşmak uğruna soydaşlarımıza niye sırtımızı döndük?

bütün bunlar olurken bütün bunlar yapılırken sessiz kalan sivil toplum örgütleri benzin fiyatı artarken mi çıkıp sesini duyurmaya çalışacak?

insalar korktu. insanlar sindi. gizli bir sıkıyönetim ilan edildi türküyede. muhalifsen eleştiriyorsan karşı çıkıyorsan ya hapse giriyorsun, ya da her ne kadar sevmesem de doğan grubuna verilen vergi cezasını biliyorsunuz.

tüm bunlar olurken fakir halkı işçi kesimini kim düşünecek hangi cesaretle çıkıp onları koruyacak?

ben devlet memuruyum teknik personelim. kendi derecemdeki idari bir memura göre maaşım daha yüksek kabul ediyorum. memurun çalışırken kendini yırtmadığını da biliyorum ama 2010 yılı için memur maaşına yıllık %4 zam yapıldı. bana zorunlu ihtiyaç kapsamında %4 veya daha az oranda zam yapılan tek bir şey gösterin. ne yazık ki yok.

bu devlet kendisinin işini yapan işçiliğini yapan kesime tamamen sırtını dönmüş sermaye sahibi zenginleri nasıl kendime yakın tutarım da koltuğumu sağlama alırımın peşindeler.

konuşmayayım diyorum olmuyor dayanamıyorum. gene konuşuyorum. çünkü canım yanıyor içim acıyor. şehitlerimizin gazilerimizin kanı yerde kalırken şehit ailelerine şehitliklerin başında ağlamasınlar diyorlar.
1938 yılından bu yana gerilemeye başlayan cumhuriyetimizde olmayacak şeyler yaşanırken susamıyorum.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti akan-kan » 21 Ekm 2009, 22:05

bence çok derinlere inme burada yoksa ergenekoncu oluruz mazallah. işte adamlar işi biliyor abi, kimse sesini çıkartamıyor herkes birilerine gebe. biz bu olanlara karşı durabilmek için ne yapabiliriz? varmı bir fikri olan!
İskeletler Diyarında Bir Et Parçası
Kullanıcı avatarı
akan-kan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan TOPALOĞLU
Nereden: Eskişehir
Arabanız: Tipo Sx 1997

İleti iceman70 » 21 Ekm 2009, 22:17

facebook'a grup kuruyum bari benzin bu gidişle 2 aya kalmaz 5tl olur diyenler diyeLOL
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir