VW gurubu motorlar neden sarsıntılı çalısıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

VW gurubu motorlar neden sarsıntılı çalısıyor

İleti hdoner » 22 Ekm 2009, 02:10

Arkadaşlar Vw gurubu gördüğüm çoğu araç sarsıntılı ve titreşimli çalısıyor neden?
Devir çizgisi rölantide sabit saat gibi çalışan 5 yılı aşkın neden vw arabası yok?

sırf bu yuzdem vw(volswagen,zkoda) den soğudum desemOuch

Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti MEGAN » 22 Ekm 2009, 02:26

Her Yiğidin Yoğurt Yiyişi Farklıdır..

-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti sucan » 22 Ekm 2009, 02:43

[quote="hdoner"]Arkadaşlar Vw gurubu gördüğüm çoğu araç sarsıntılı ve titreşimli çalısıyor neden?
Devir çizgisi rölantide sabit saat gibi çalışan 5 yılı aşkın neden vw arabası yok?

sırf bu yuzdem vw(volswagen,zkoda) den soğudum desemOuch
[/QUOTE]
iki farklı octavia kullandım vw motorlu bunların dışında passat kullandım  ve bu araçları bir keç kez değil uzun süre kullandım titreşim sorunu gibi bir sorun görmedim
2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti alpino » 22 Ekm 2009, 02:45

felicia arasıra yapıyordu dediğini ama ne ondan önceki forman ne de ondan sonraki octide böyle bir sorun yok.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti mbarman » 22 Ekm 2009, 09:48

cevap veriyorum. lpg kullandığınız için
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti delidolu » 22 Ekm 2009, 10:41

ben 1 yıldır vw motorlu araç kullanıyorum ayrıca lpg li daha öyle 1şeyle çok şükür karşılaşmadım.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti derude » 22 Ekm 2009, 14:58

Aracım 3 yaşında ve lpgli, rölanti saat gibi.
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 22 Ekm 2009, 16:19

bi kaç ay sonra 5 yaşında olacak 2005 üretimidir, gösteririm motor nası korunmuş, nası çiçek gibi kalmış, nası bakımlı, devir saati nası stabil. kaza yapıp pert etmezsek inşaallah.

iddia da ederim çoğunluk kullanıcı benim kadar bakmaz motoruna. 7.500 km de bir tam sentetik 100 küsür liralık yağını istisnasız değişirim, hep filtreler orjinaldir. asla geçirmem bakımını, hiç parasından kısmaya ucuza getirmeye çalışmam malzemesinde, sürekli yoklarım bakarım ölçerim tepkisini aracın.

mazotumu %95 oranda aynı istasyonun aynı pompasından alırım. (şehir dışı mecbur kalınca işte...)

biz bu kadar titiz olalım (ki aslında olması gereken) siz LPG takıp sarsıntılı deyin... ya bu LPG aracın doğasında olmayan bişey. bir başka başlıkda ''böyle 1 araba var mı'' topiği olacak, orada yazdım LPG hakkındaki görüşlerimi.

kaldı ki gaz olmasa bile adam yağını filtresini değişmez, eşşek niyetine biner... e olacağı odur.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti C@GL@R » 22 Ekm 2009, 19:36

2001 FABİAM VAR ARAÇIN ÇALIŞTIĞINI ANLAMIYORSUNUZ İÇİNDEYKEN...BİRAZ GENEL OLMUŞ YADA SİZE DENK GELMİŞ OYLE ARAÇLAR.. 
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti asdfghjk » 22 Ekm 2009, 20:12

Benim aracımda 0 km. den beri bende, 9 yaşında ve 5 ay sonra 10 yaşına basacak Embarrassed Öyle bir sorunla hiç karşılaşmadım ancak şöyle bir şey var, aracı motor soğukken çalıştırdığımda klima "auto" modunda iken hiç bir şey yok-devir saati sabit ancak "econ" moduna aldığım zaman devir saati çok hafif oynar gibi oluyor ancak 1-2 dk. sonra böyle bir sorunda ortadan kalkıyor. Aracımda da şu ana kadar hiç lpg kullanmadım... Kastettiğin buysa böyle bir sorun bende de var ama bunu sorun olarak görmüyorum, çünkü octi min tadını çıkarmaya bakıyorum Embarrassed Embarrassed
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir

İleti alpino » 22 Ekm 2009, 20:15

talha bey zaten dediğiniz olay gayetle normal. econ düğmesine bastığınız zaman klima devredışı kalır sadece havalandırma sitemi çalışır. klima kompresörü kapanır ve devir düşer. bunun motor sıcaklığı ile alakası yoktur. ama hareket halinde iken bu etkiyi göremezsiniz sadece rölantide iken görürsünüz. zira motor kompresyonu zaten klimanın ihtiyacı olan ekstra gücü rahatlıkla sağlayabilmektedir.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti hdoner » 22 Ekm 2009, 20:21

2. el araba şans işi.sartıntıyı lpg yi katmadım.Zaten araçta sarsıntı varsa lpg de çok daha fazla artar bilen bılır.genel konuştum fakat bu bır tek benım soledıgım  bır sey degıl.Araca az para harcıyan bırı degılım kı fakat otobanda duz yolda tııtız kullanılan bı araç tata olsa pek farketmez.onemlı olan zorlu kosullarda gereklı bakımın yapılmasına ramen olan kronık sorunlardır.Inkar edemezsınızkı dıreksıyon pompası gercegı var dırekt olarak ve bu arıza her daim etkısını bellı etmıyor.aynı yıllarda uretılen polo ve golflerdede bu sorun olan kısıler bılıyorum.Ve sarsıntı ıcın başka sebeblerde var.Aracın sente ayarının çabuk bozulmasıda etken.Denk gelmeyene denk gelmeye bılır.Fakat sorun cıakran bı aracı olan markayı bile  degıstırmıyor mu? Benım dıyecegım kımse arabada para ustune para bayılmasını ıstemem.kendımden bılıyorum ...sorun yaşayan benım dedıgımı bılır ve ıyı anlayacaktır
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sucan » 22 Ekm 2009, 20:22

bu sorunlar kullanımdan kaynaklanan  şeyler atalarımız ne demiş ''ne ekersen onu biçersin ''
araca nasıl bakmışsan oda sana karşılığını o doğrultuda verir.
2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti m.kyurek » 22 Ekm 2009, 20:23

Valla benim aracımda Fabia ama motoru hiçte gürültülü çalışmıyor, bilhassa çok hoşuma gidiyor çalışması, sanki araç çalışmıyormuş gibi his veriyor. 
m.kyurek
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mbarman » 23 Ekm 2009, 10:17

[quote="hdoner"]2. el araba şans işi.sartıntıyı lpg yi katmadım.Zaten araçta sarsıntı varsa lpg de çok daha fazla artar bilen bılır.genel konuştum fakat bu bır tek benım soledıgım  bır sey degıl.Araca az para harcıyan bırı degılım kı fakat otobanda duz yolda tııtız kullanılan bı araç tata olsa pek farketmez.onemlı olan zorlu kosullarda gereklı bakımın yapılmasına ramen olan kronık sorunlardır.Inkar edemezsınızkı dıreksıyon pompası gercegı var dırekt olarak ve bu arıza her daim etkısını bellı etmıyor.aynı yıllarda uretılen polo ve golflerdede bu sorun olan kısıler bılıyorum.Ve sarsıntı ıcın başka sebeblerde var.Aracın sente ayarının çabuk bozulmasıda etken.Denk gelmeyene denk gelmeye bılır.Fakat sorun cıakran bı aracı olan markayı bile  degıstırmıyor mu? Benım dıyecegım kımse arabada para ustune para bayılmasını ıstemem.kendımden bılıyorum ...sorun yaşayan benım dedıgımı bılır ve ıyı anlayacaktır
[/QUOTE]
harun bir yerde yanlış bilgin var. yeni nesil ve özellikle elektronik enjeksiyon sistemli araçların sente ayarı bozulmaz. daha doğrusu bozulamaz. çünki klasik ateşleme sistemlerindeki gibi distribitör yoktur. herşeyi devir ve ateşleme sensörü kontrol eder. bu sensöründe konumu hiçbir şekilde değiştirilemez. dediğin gibi sarsıntı olabilir. bununda sebebii aracın bakımsızlığından dolayıdır. sarsıntıya kullandığınızdan yakıttan hava filtresine, elektrik tesisatından ssubap ayarına kadar yüzlerce parametre etki eder. aracı kötülemeden önce ustalarını gözden geçirmeni tavsiye ederim
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

İleti hdoner » 23 Ekm 2009, 10:24

usta burda beı takıp eden bılır.kackere bakıma gırdı arabaçok para bayıldım dıyorum.motor aklına esınce sarsıntılı calısıyor.Far ışıkları esınce tıtreme yapıyor.motor bırden güçten düşüyor ben aracı alaı 2 sene oluyor kaç kez siirtten diyarbakıra servise gittim kim biliyor????neyse sebebın direksiyon pompasından olduğunu da adım gibi biliyorum gelde 2000 ytl bole bı soruna harca ..
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mbarman » 23 Ekm 2009, 10:36

işte benim anlatmak istediğimde bu. sen kaç defa ordaki servisten muzdarip olduğunu yazdın. kaldıki 2000 model olup direksiyon pompası arızası yaşamayan bir sürü arkadaş var. senden önceki şahsın hatasını sen çekiyorsun. bu markanın değil kullanıcının kusuru. bu arada direksiyon pompası arızasının sebebi açı sensörü arızasıdır. bununda tek sebebi araç kullanırken sürekli olarak direksiyonun sağasola çok küçük yüzdelerle çevrilmesidir. siz direksiyonu nekadar stabil tutarsanız sistemin ömrünü okadar uzatmış olursunuz. bu bir kullanım tarzı sorunudur. hatasizin değildir belki ama sonuçta sistemi eski durumuna getirmeden randıman alamazsın. bununda bir bedeli var malesef. vermeden almak allah mahsustur

Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

İleti hdoner » 23 Ekm 2009, 10:49

[quote="mbarman"]

işte benim anlatmak istediğimde bu. sen kaç defa ordaki servisten muzdarip olduğunu yazdın. kaldıki 2000 model olup direksiyon pompası arızası yaşamayan bir sürü arkadaş var. senden önceki şahsın hatasını sen çekiyorsun. bu markanın değil kullanıcının kusuru. bu arada direksiyon pompası arızasının sebebi açı sensörü arızasıdır. bununda tek sebebi araç kullanırken sürekli olarak direksiyonun sağasola çok küçük yüzdelerle çevrilmesidir. siz direksiyonu nekadar stabil tutarsanız sistemin ömrünü okadar uzatmış olursunuz. bu bir kullanım tarzı sorunudur. hatasizin değildir belki ama sonuçta sistemi eski durumuna getirmeden randıman alamazsın. bununda bir bedeli var malesef. vermeden almak allah mahsustur

[/QUOTE]

sölediklerinde haklısın.Benımkısı marka kotulemek ıcın degıl yanlıs anlasılmasın.öyle kolay kolay beğenen bırı degılım.zaten skodayı markasını bılerek aldım.Tek sıkıntı arabaya acıl ıhtıyacım oldugu ıcın aceleye geldı.
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir