Oto teybine yıllık 150 vergi psikopatlığı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Oto teybine yıllık 150 vergi psikopatlığı

İleti hdoner » 23 Ekm 2009, 10:17

devlet çıldırdı sanırım çok yakında gırecek vergı paketınde,otosunda oto teybi olanlardan 150 ytl vergi alacakalarmış.Az önce tv de dinledim.Sonra demeyin ben bilmiyordum,küfür etmemiştimLOL

Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kayamert » 23 Ekm 2009, 10:28

teybim 150 lira etmezki
kayamert
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mbarman » 23 Ekm 2009, 10:30

yeni satılan araçlara geçerli. ötv indiriminin uygulandığı tarihe kadar geriye işletilecek. yani ötv farkını trt payı ile geri alacaklar.
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti ozzgurr » 23 Ekm 2009, 11:18

zaten benzinden dibine kadar girmiş vergiler desen öle daha neyi itelemeye çalısıyo bunlar anlamadım Angry durmak yok yola devam he .. sizin yolunuzu yordamınızı ..........................................................................................  bu kadar nokta az bile ama neyse sabah sabah.

ozzgurr
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mbarman » 23 Ekm 2009, 11:30

pkk ya ve yandaşlarına aş, iş, ev ve bedavadan gelecek verecekler. kimden çıkacak bu para güneydoğudanmı. tabiki TÜRK vatandaşından. senden, benden. tabiki bize sokacaklar. kendileri ve yalakaları küpünü doldurdu çünki
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

İleti iceman70 » 23 Ekm 2009, 11:37

Buda bi yere kadar gider Osmanlıda azınlıklara hak tanıya tanıya çoğunluğu yani TÜRKleri küstürdü buda osmanlının sonu oldu.Şunu anlamış değilim Fatih Sultan Mehmet haksız yere bir tane türk olmayan birinin kolunu kestiriyor bir suç onun üstüne kalıyordu heralde.sonra suçsuz oldugu anlaşılınca mahkemeye cagırıyor kadı fatihi ve o adamı. kadı fatihinde kolunun kesilmesini istiyor adaletli olarak.bakıyor adam gerçekten kesecekler padişahın kolunu sonra tmm kesmeyin diyor.Bugün görüyoruz ki bağımsız yargı var dediğimiz ülkede yargıyı bile siyaset yönetiyor.Mutlak monarşi ile yönetildiği halde şuan ki hukuk osmanlının yanında gerçekten hiç bişey olarak kalıyor.Birlikten güç doğar bu ülkenin nasıl yönetilmesini istiyorsak öyle yönetiriz bu bizim elimizde
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti WXW » 23 Ekm 2009, 11:41

sıyıracak pantolonda kalmadı ki......ah bir önüme geçseler....hep arkamdan koşuyorlar:))...eşşeklik bizde, kendimize dur demiyoruz ki..
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

İleti RoadFighter » 23 Ekm 2009, 13:26

Yok yav sadece teybe falan vergiye gerek yok. Radyo ve cd çalar da jetonla falan çalışsın. Hatta Akbille falan açalım müzik çaları.

Ben böyle birşeyin doğru olacağını sanmıyorum. Haber kaynağı var mı?

[quote="iceman70"]Buda bi yere kadar gider Osmanlıda azınlıklara hak tanıya tanıya çoğunluğu yani TÜRKleri küstürdü buda osmanlının sonu oldu.Şunu anlamış değilim Fatih Sultan Mehmet haksız yere bir tane türk olmayan birinin kolunu kestiriyor bir suç onun üstüne kalıyordu heralde.sonra suçsuz oldugu anlaşılınca mahkemeye cagırıyor kadı fatihi ve o adamı. kadı fatihinde kolunun kesilmesini istiyor adaletli olarak.bakıyor adam gerçekten kesecekler padişahın kolunu sonra tmm kesmeyin diyor.Bugün görüyoruz ki bağımsız yargı var dediğimiz ülkede yargıyı bile siyaset yönetiyor.Mutlak monarşi ile yönetildiği halde şuan ki hukuk osmanlının yanında gerçekten hiç bişey olarak kalıyor.Birlikten güç doğar bu ülkenin nasıl yönetilmesini istiyorsak öyle yönetiriz bu bizim elimizde[/QUOTE]

Osmanlı'nın Türkleri falan küstürdüğü yoktu.Türkten kasıt kendini Jöntürk diye niteleyenler ise o konuya hiç girmiyorum bile.(kimin kimi küstürdüğü,kimin Avrupalarda ülke yönetimi aleyhinde bulundu,konferanslarda konuştuğu az çok konuya hakim kişiklerin malumudur) 

Son dönem padişahlarından Sultan Abdulhamid Han'ın beyin takımı niteliğinde bir birimini sırf Türklerden oluşturduğunu ve o birime kesinlikle Türk dışı kişileri almadığını biliyor mu idin mesela? ("Osmanlı Türk değildi,beni temsil etmiyordu" diyenler var. Aman hiç girmeyelim o konulara! )

Ecdadımız Osmanlı devletini öyle 100 sene idare etmedi azınlıklar ile. Dile kolay;asırlarca farklı farklı milllet bir arada yaşatıldı.

Fatih sultan Han'ın da elini kestirdiği adam bir yapıda(şu an ki büyük bir caminin inşaatında sanırım) çalışan Ermeni veya diğer tebaadan bir ecnebi. Sanıyorum ki bir işi yanlış yapmasından ötürü bu adam kolundan edilmiştir(bkz. bazı hatalar vardır ki dönüşü yoktur. bkz. taviz tavizi doğurur. bkz. başını alamamak,sonu gelmemek)

Bu olaydan sonra Fatih Sultan  Mehmet o adamın ailesinin bakımı üstlenmiştir yanlış hatırlamıyorsam.

Senin dediğin Fatih Sultan Mehmet'in mahkemeye gelmesi ve kolunun kesilmesi olayı ise Fatih'in bir Rum'un arazisini cami yapımı için almak istemesi ve bu ecnebinin Fatih'i mahkemeye vermesi ve Fatih Sultan Mehmet Han'ın elinin kesilmesi kararının çıkmasıdır.

Ve ilginçtir Sultan buna itiraz etmez ve bu adama bir öneri sunulur "şu kadar altın mı,yoksa Sultan'ın elinin kesilmesi mi?" şeklinde. Adam altın teklifini kabul eder.

Yani karar elin kesilmesi yönünde olsa idi(ki hiç padişahın bir tarafının kesildiği vakası vuku bulmamıştır;padişahın dokunulmazlığından değildir bu,böyle birşeye rastlanılacak adaletsizlikler göremezsiniz)

Yani ilk olayda bahsettiğimiz eli kesilen adamın haklılığı gibi bir durum yok.(günümüz şartlarında ağır bir ceza gibi geliyor kol kesilmesi)

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 23 Ekm 2009, 13:29

haber doğru. iPod'um için bile bandrol parası vermem gerekecek. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti AhmetH » 23 Ekm 2009, 13:33

şu okul bitsinde

icabında çıkarız vatandaşlıktan  bir dilekçe üç mühüre bakıyor sanırım ...

insan gibi yaşayabileceğim bir sürü yer vardır koca avrupada
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti hakanerdogan » 23 Ekm 2009, 13:34

[quote="AhmetH"]şu okul bitsinde

[/QUOTE]

konu hakkında detaylı bilgim var. Canada düşünüyorum. hatta 2010 yaz komple ABD'deyim.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti RoadFighter » 23 Ekm 2009, 13:39

TRT payı alacaklarmış. Hakkaten doğruymuş.

TRT'de daha fazla adam yan gelip yatsın diye mi vergi vereceğiz? Her kesimden,her görüşten yan gelip yatanlara rastlanıyormuş TRT'de! (işini yapanlar,durmak nedir bilmeyenler kesinlikle vardır o ayrı mesele)

Bizim bir bina görevlimiz var. Kendisi TRT'den emekli oldu bundan belki 10-12 sene önce. TRT'de bu eski kamera filmlerini banyo ediyormuş zamanında siyanür ile. (ki siyanürü dışarıda fotoğrafçılara satsak köşe olurduk der kendisi. Hoş ,satanlarda varmış bu değerli maddeyi!)

"Teknoloji gelişip yeni kameralar çıkınca bize filmleri banyo etme işi kalmadı,aldığım paranın karşılığında bir iş yapmıyordum,ben de emekliliğimi istedim" diyor kendisi sırf kazandığı paranın helal olmadığını düşündüğü için.

Kendi birimindeki çoğu arkadaşı da boş boş otururmuş. Çoğusu ise hala çalışıyormuş.(pardon oturuyormuş)

Bir yandan "aldığım para haram" diye çıkan ve kapıcılık yapan birisi,bir yandan da sırf maaş almaya gidenler!

Geçen bir tanıdığım TRT'ye girdi. Bir halt ettiği yok. İş saatleri esnek.

TRT bizden niye pay falan alıyor kardeşim?

Bana ne büyükelçinin oğlundan,paşanın kızından!
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 23 Ekm 2009, 13:41

[quote="hakanerdogan"] [quote="AhmetH"]şu okul bitsinde

[/QUOTE]

konu hakkında detaylı bilgim var. Canada düşünüyorum. hatta 2010 yaz komple ABD'deyim.
[/QUOTE]

benim zaten Bulgaristan çifte vatandaşlığım var  Big%20smile

bir cinnete bakar  herşeyi geride bırakmak..

anacığım burda  ama  Cry başka kimse umrumda olmaz..
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti mbarman » 23 Ekm 2009, 14:04

[quote="AhmetH"]şu okul bitsinde

[/QUOTE]
güle güle. ama deden senin gibi düşünmedi emin ol. kimse bu vatanı bize bağışlamadı
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 23 Ekm 2009, 14:05

vatandaşa yaptıracak ne bırakıyorlar ki? vatandaş bunu kendi seçiyor, ve yasa ilede yaptığı şeyi koruyor. ne yapacaz?

dedelerimiz zamanında dışardan tecavüz vardı, ettirmediler. bunlar kendi açıyor lâkin...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti iceman70 » 23 Ekm 2009, 14:07

asım ağbi türkleri küstürmekten kasıtım şu azınlıklara tonla hak verdiler müslümanlardan üstün oldular sonra yetmedi yok biz askerlik yapmayız dediler osmanlı tmm yapma parasını ver yeter dedi. demek istediğim bu zaten o türk milliyetliciği yüzünden araplar bizi sırtımızdan vurdu sen türkten başkasını tanımam dersen olacağı bu
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 23 Ekm 2009, 14:08

şerefsizim çok akıllılar. bence direksiyonu ve vitesi olan araçlardan özel vergi kesilmesi lazım. hele ki freni tutan araçlardan daha da yüksek alınması lazım vergilerin. ne de olsa freni iyi olan araç az kaza yapacağından ekonomiye can katmaz
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti RoadFighter » 23 Ekm 2009, 14:16

[quote="iceman70"]asım ağbi türkleri küstürmekten kasıtım şu azınlıklara tonla hak verdiler müslümanlardan üstün oldular sonra yetmedi yok biz askerlik yapmayız dediler osmanlı tmm yapma parasını ver yeter dedi. demek istediğim bu zaten o türk milliyetliciği yüzünden araplar bizi sırtımızdan vurdu sen türkten başkasını tanımam dersen olacağı bu[/QUOTE]

Azınlıklara haklar verildi ve belki kendi milletimiz ile bunlar -insandır diye- bir tutuldu.

Bunun yan etkileri zaten çok sonraları ortaya çıktı. Onlar aynı hoşgörüyü milletimize göstermedi. Yani hata yapan biz değil onlar idi ama kötü duruma düşen biz olduk (kahpelik böyle birşey afedersiniz)

Biz engin hoşgörümüz ile,dinimizin gösterdiği insana yaklaşım anlayışı ile(dedik ya insandır bunlar. insan minsan değillermiş o da ayrı mesele!) birşeyler yaptık ama malesef şimdi meseleler malum.

Bu dünya gelip geçici ve adalet dağıtanlar adalet duygusundan çok uzak. o nedenle bu dünya için üzülmeye de değmez.

Cehennem gereksiz değil.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir