NEFES !!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

NEFES !!!

İleti RAZOR10 » 28 Ekm 2009, 02:04

Arkadaşlarım az önce NEFES filmini seyrettim, herkes bu filme mutlaka ama mutlaka gitmeli, anlatırmaz yaşanır. böyle 1 film olamaz hala etkisindeyim

Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti fevgo » 28 Ekm 2009, 13:58

Filmi izlerken tüylerim diken diken oldu.... o ekrandan içeri girip onlara yardım edememek delirtti beni..Karakol baskınının yarısında terk ettim salonu..
fevgo
CLASSIC
CLASSIC

İleti WXW » 28 Ekm 2009, 14:08

yıllardır anlatılan, bilinen ama idarecilerin büyük bir hainlik içerisinde gözardı ettikleri gerçekler.

vatanıma, toprağıma, bayrağıma ihanet eden, kanımdanda olsa kardeşim değildir...
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

İleti WXW » 28 Ekm 2009, 14:19

SABIRLA OKUMANIZI ÖNERİRİM....

Illuminati’nin çekirdek üyesi ve Amerikan Medya imparatoru Rupert Murdoch şöyle anlatıyor:

(…) Trokya Toplantısı, Illuminati’nin yemek buluşmasıydı. (...) David Rockefeller, Baron de Guy Rothschild ve Yale, Harvard, Princeton ve MIT üniversitelerinin yöneticileri ile buluşmuştuk.

Yemekten sonra Rockefeller ve Rothschild dışındaki konuklar okullarına dönmüş, üçümüz özel bir odada baş başa kalmıştık. Onlarla geçtiğimiz sohbetlerimizin hepsini vermiyorum ama sizin merak ettiğiniz ve bilmeniz isteyeceğimiz şeyleri de söyleyebilirim.

(…)
Rockefeller: Fransız İhtilali öncesinde Kraliyet ve Kilise mensuplarını halkın gözünden düşürmek için şöyle bir oyun oynandı. Kraliçe Marie Antoniette adına devrin ünlü bir kuyumcusuna iri elmaslardan oluşan bir gerdanlık siparişi verildi. Kuyumcu bu siparişi hazırlayıp Kraliçe’ye götürdü; ama Kraliçe doğal olarak gerdanlığı kabul etmedi ve para ödemedi. Fakat bu olay kraliçenin parayı çarçur ettiği şeklinde bütün basında yer aldı. Devrin kardinaline, durumu izah etmek isteyen Kraliçe adına; adamlarımız tarafından genelev olarak işletilen şehrin bir otelinde randevu verildi. Otele gelen Kardinale bir fahişe Kraliçe olarak tanıtıldı ve fahişe ile Kardinal bütün basında yer aldı. Böylece hem Kraliyet Ailesi, hem de en yüksek kilise makamı yıpratılmış oluyordu. Eski başkanlardan Nixon bizim yolumuzdan çıkınca, Watergate Skandalı ile bir anda gözden düşürülüp istifa etmek zorunda bırakılmıştır.”

“John F. Kennedy suikastı bir diğer güzel örnektir. Aslında yaramaz çocuk Kennedy tam bizim isteklerimiz doğrultusunda hareket ediyordu; fakat vücudunu bitkin düşüren rahatsızlıkları vardı. Devlet başkanlığı yapmak çok yorucu bir iş olduğu için uyarıcı ilaçlar kullanıyordu. Fakat son zamanlarda özellikle seks yaşamını sürdürebilmesi için bu ilaçların dozunu arttırmaya başlamıştı ve ilaçlar içkiyle karışınca ağzından çıkanların farkına varmıyordu. Marily Monroe ile yakın ilişkisi vardı ve biz bir gün yatak odasını dinlemeye aldırdık ve bize karşı çıkararak o sıralarda sürmekte olan Vietnam Savaşı’nı sona erdirmeyi planladığını öğrendik. Bizler ise bu savaşın çıkması için çok büyük paralar harcamış; ama henüz hedeflediğimiz cirolara ulaşamamıştık. Sonucu biliyorsunuz, her ikisi de dünyaya erken veda etmek zorunda kaldılar.

Bizim amacımız yeryüzündeki bütün devletleri birleştirip, tek bir dini olan tek bir dünya devleti kurmaktır. Bütün dünya tek bir merkezden yönetilecek, ve başkenti de Kudüs olacak. Böylece savaşlar, acılar, açlık gibi kavramları ortadan kaldıracağız.”

Ben de burada konuşmaya girmek isteyip “Peki bu dünya devletinin yönetim biçimi ne olacak, Hegel Diyalektiği konusunda neler söyleyeceksiniz, merak ediyorum. Yoksa komünizm geri mi geliyor?” diye sordum.

Rockefeller cevap veriyor; “Komünizmin kurucuları Marx ve Engel, Haham, Moritz Moses Hess’in öğrencileriydiler ve Hegel’e fikir babalığı yapmışlardır. Hegel diyalektiği kısaca tez ile anti-tezden bir sentez oluşacağını söyler. Bu sentez daha sonra yine tez olur ve karşısına yine bir anti-tez çıkarak yeni bir sentez oluştururlar. Bu böylece devam eder. Hegel’in diyalektiğine göre iki zıt gücü kontrol eden, yeni dünyanın da efendisi olur. Hegel’in politik sisteminde devlet aynı zamanda Tanrı’dır; köle olarak görülen vatandaşın tek görevi bu devlete hizmet etmesidir ve bu hizmeti Tanrı’ya tapmak olarak algılamasıdır. Vatandaş kendini ülkesi için feda etmeye her an hazır olmalıdır. İkiz Kuleler saldırısında ölen onbinlerce Amerikalı buna güzel bir örnektir
Seçimler tamamen bir aldatmaca olup, vatandaşın düşüncesine bir değer veriliyormuş gibi gösterilmektedir. Seçimlerde aday bol bol vaatlerde bulunarak seçmenin gururunu okşar ve seçmene sorunlarının farkında olduğu izlenimi verir. Seçmen için ise birisinin sorunlarını bilmesi yeterlidir, vaatlerin yerine getirilmesi onun için ikinci planda ka

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti grey_wolf » 28 Ekm 2009, 14:26

[quote="WXW"]yıllardır anlatılan, bilinen ama idarecilerin büyük bir hainlik içerisinde gözardı ettikleri gerçekler.

vatanıma, toprağıma, bayrağıma ihanet eden, kanımdanda olsa kardeşim değildir...[/QUOTE] 

ClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClap

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti fmaka » 28 Ekm 2009, 16:45

dün gece bende gittim.film yaşananları ve çaresizliği anlatıyor.hele benm gıbı orada askerlık yapıp ve çalışıp o filme gitmek gerçekten daha etkileyic ioluyor.
filmi 1-2 hata dışında eleştirim yok.

biraz daha konu sığlıktan çekilse daha etkileyici olurdu.birde yüzbaşı ölmemeliydi..

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti RAZOR10 » 29 Ekm 2009, 01:01

[quote="fmaka"]dün gece bende gittim.film yaşananları ve çaresizliği anlatıyor.hele benm gıbı orada askerlık yapıp ve çalışıp o filme gitmek gerçekten daha etkileyic ioluyor.
filmi 1-2 hata dışında eleştirim yok.

biraz daha konu sığlıktan çekilse daha etkileyici olurdu.birde yüzbaşı ölmemeliydi..

[/QUOTE]
ewt o yüzbaşı o doktoru öldürmeliydi..
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti iceman70 » 29 Ekm 2009, 13:07

arkadaşlar çağırdı izlemeye gidelim diyede ben dayanamam heralde o yüzden izlemeyecem
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti dawerw » 29 Ekm 2009, 14:19

daha seyredemedim  çok seyretmek istiyorum ama yüzbaşı ölmemeliydiyi okumuş bulunduk :) yorum yaparken spoiler vermeyelim.
dawerw
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti derude » 29 Ekm 2009, 22:01

Nice yüzbaşılarımız şehit oldu. Keşke hepsi bir senaryoya dayalı film olsaydı. O zaman istediğimiz gibi değiştirebilirdik senaryoyu değil mi arkadaşlar??

Başka bir ifadeyle bir "gerçek" filmle anlatılıyorsa senaryonun ne önemi var ki!!!

Diğer taraftan yapılanı takdir etmemek mümkün değil ama o kadar çok mesaj verme kaygısı var ki kendimi aptal hissettim. 

"Sen 'gerçek' olanı yap, ben mesajı alırım merak etme!" diyesim geldi.

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti repkin » 29 Ekm 2009, 22:43

asteğmenlere fazlaca geçirme var filmde, o bölümlerini sevmedim, çatışma sahneleri de çok kısıtlı görüntülerle verilmiş, tamam yönetmen anlatmak istediği şeyi iyice ima etmiş ama sonuçta film izliyoruz, cephede savaşıyorum hissini yaşatmaya zorlamışta zorlamış, belki biraz daha er ryan filmindeki gibi filmi anlatan oradan kurtulmuş bir karakter filme katılabilirdi...
repkin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sucan » 29 Ekm 2009, 22:50

[quote="repkin"]asteğmenlere fazlaca geçirme var filmde, o bölümlerini sevmedim, çatışma sahneleri de çok kısıtlı görüntülerle verilmiş, tamam yönetmen anlatmak istediği şeyi iyice ima etmiş ama sonuçta film izliyoruz, cephede savaşıyorum hissini yaşatmaya zorlamışta zorlamış, belki biraz daha er ryan filmindeki gibi filmi anlatan oradan kurtulmuş bir karakter filme katılabilirdi...[/QUOTE]
son derece güzel bir filimdi özellikle çatışma sahnesi gerçikcilik açısından çok iyiydi insanlar askerliğin yan gelip yatma yeri olmadığını daha iyi görmüşlerdir umarım
2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti MTekbas » 30 Ekm 2009, 11:03

Ewet süper bir film  ben de tavsiye ederim
MTekbas
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti grey_wolf » 30 Ekm 2009, 19:33

geçen gece bende izledim. askerliğim i tunceli hozatta j. komando olarak yaptığım için olaylar çok yabancı değildi. ama bence bu film çok erken çekilmiş. ben olsam gösterime girmesine izin vermezdim. çünkü şu an aynı olaylar devam ediyor. nasıl amerikalılar  vietnam bittikten sonra çektilerse filmleri bizde öyle yapmalıydık. çatışma -terör devam ederken bu tür filmler sakıncalıdır. insanları birbirine düşman eder kanısındayım. keşke terör bittikten sonra yapılsaydı.

gerçekler doğru zamanlarda soylenirse faydası olur. yanlış zamandaki gerçek yalandan  daha kötüdür.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti şahinbey » 31 Ekm 2009, 01:56

[quote="grey_wolf"]

geçen gece bende izledim. askerliğim i tunceli hozatta j. komando olarak yaptığım için olaylar çok yabancı değildi. ama bence bu film çok erken çekilmiş. ben olsam gösterime girmesine izin vermezdim. çünkü şu an aynı olaylar devam ediyor. nasıl amerikalılar  vietnam bittikten sonra çektilerse filmleri bizde öyle yapmalıydık. çatışma -terör devam ederken bu tür filmler sakıncalıdır. insanları birbirine düşman eder kanısındayım. keşke terör bittikten sonra yapılsaydı.

gerçekler doğru zamanlarda soylenirse faydası olur. yanlış zamandaki gerçek yalandan  daha kötüdür.
[/QUOTE]
 Katılıyorum...Bende Ovacıkta yaptım J.Komando olarak...'96 gazisiyim.Buna benzer o kadar çok gerçek senaryolar çıkarki oralardan, tüm o amerikan kahramanlık filmleri utancından ağlar...Birde ben askerken ailemle telefonda görüştüğümde hep her şey çok güzel rahatımız çok iyi gibi şeyler söylerdik ailemiz merak içinde kalmasın diye,şimdi bu filmi izleyen bir asker annesinin kaygısı iki kat artmazmı...
şahinbey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sucan » 31 Ekm 2009, 02:06

[quote="şahinbey"][quote="grey_wolf"]

[/QUOTE]
 Katılıyorum...Bende Ovacıkta yaptım J.Komando olarak...'96 gazisiyim.Buna benzer o kadar çok gerçek senaryolar çıkarki oralardan, tüm o amerikan kahramanlık filmleri utancından ağlar...Birde ben askerken ailemle telefonda görüştüğümde hep her şey çok güzel rahatımız çok iyi gibi şeyler söylerdik ailemiz merak içinde kalmasın diye,şimdi bu filmi izleyen bir asker annesinin kaygısı iki kat artmazmı...
[/QUOTE]
bu film ülkemize gerekliydi orada görev yapmış askerlerimizle bölgeyi bilen insanlar dışında kimse neler olduğunu bilmiyor, unutmayın ki askerliği yangelip yatma yeri sananlar var ülkemizde
2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti WXW » 31 Ekm 2009, 10:27

sraa...sraa..sra...pardon...:)buraya yazamadığımı bilgisayar ekranına söylüyorum...:)ama benimde cocuklarımı amerikalarda okutsalar, gemi alsalar, beni de şirketlere ortak yapsalar, yani yan gelip yattığım yerden, sırf mevkii sahibi olmam ve bunu kullandırmam nedeniyle, şehidi geçtim, yetimin hakkını yesem, bana da askerlik öyle gelirdi...dün haberlerde gazi takma bacağını kaldırmış benim madalyam bu diyor.8 lira zam yapmışlar ya:).onu orda görünce yerin dibine girdim, oturduğum koltuk bana büyük gelmeye başladı, ezildikçe ezildim.van münüt, lütfen,van münüt....

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir