Harflerin sırası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Harflerin sırası

İleti iceman70 » 29 Ekm 2009, 01:14

Bir İgnliiz üvnsertsinede ypalın arşaıtramya gröe, kleimleirn hrfalreiinn hnagi srıdaa yzalıdkılraı ömneli dğeliimş. Öenlmi oaln brinci ve snonucnu hrfain yrenide omlsaımyış. Ardakai hfraliren srısaı krıaışk oslada ouknyuorumş. Çnükü kleimlrei hraf hraf dğeil bri btüün oalark oykuorumuşz.

LOL

iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti skoda61 » 29 Ekm 2009, 01:17

Katılıyorum :)
skoda61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tivoli » 29 Ekm 2009, 01:28

bendece.. kalıyıtorum bu kudona snaa Big%20smile
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti fmaka » 29 Ekm 2009, 02:02

doğrudur.katılıyoruım.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti sonertevfik » 29 Ekm 2009, 02:15

EVET ÇOK ENTERESAN ANLAYABİLİYORUZ KELİMELERİ AMA; ARKADAŞLAR TAM DA YERİ GELMİŞKEN BİR KONUYA DEĞİNMEK İSTİYORUM...
    KELİMELERİ BU ŞEKİLDE ANLIYORUZ ANLAMASINA FAKAT, BİZİM GİBİ GENÇLERİN, OKULA GİDEN YA DA EĞİTİMİNİ TAMAMLAMIŞ PIRIL PIRIL İNSANLARIN DA İNTERNETTE, MESAJLAŞMALARDA, ÇEŞİTLİ YAZIŞMALARDA GÜZEL TÜRKÇE'MİZİ BÖYLESİNE İNSAFSIZCA, ACIMASIZCA KATLETMESİNE, HARF YAZMAYA ÜŞENİP DE GÜZEL DİLİMİZİ MAHVEDENLERE SİNİR OLUYORUM, TÜRKÇE'MİZİ KİRLETENLERDEN NEFRET EDİYORUM... LÜTFEN ARKADAŞLAR YAZIM VE İMLA KURALLARINA DİKKAT EDELİM, HATALARIMIZ VARSA UYARALIM...  NASILSA BÖYLE YAZARAK DA NE DEMEK İSTEDİĞİMİZİ ANLIYORUZ DİYEREK TÜRKÇE'MİZİ LÜTFEN KİRLETMEYELİM, MAHVETMEYELİM...
    SONUÇ OLARAK HEPİMİZİN BİRBİRİMİZE KARŞI ''HATALARIMIZI UYARMAK, YAPICI UYARILARLA YANLIŞLARIMIZI DÜZELTMEK'' GİBİ BİR GÖREVİMİZ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM, VE HER DAVRANIŞIMIZDA OLDUĞU GİBİ İMLA HATALARINDA VE YAZIM YANLIŞLARINDA DA KİBAR BİR ŞEKİLDE BİRBİRİMİZİ UYARALIM... BENİM DE YANLIŞLARIM OLABİLİR LÜTFEN UYARIN, YAPICI ELEŞTİRİLERİNİZİ ESİRGEMEYİN LÜTFEN... SAYGILARIMLA...

BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti hakanerdogan » 29 Ekm 2009, 02:17

O zaman ilk yapıcı eleştirim;

forumda büyük harfle yazmayalım...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sonertevfik » 29 Ekm 2009, 02:20

Hakan'cım benim büyük harfle yazmamın ve özellikle büyük puntoyla yazmamın sebebi, yazım uzun olduğu zaman, herkesin yazdığım yazımı ''RAHAT'' okuyabilmesi içindi...
Anlaştık mı Hakan kardeşim?
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti iceman70 » 29 Ekm 2009, 12:00

tamam sorun yok.Soner ağbide çok haklı arkadaşlar mesaj atarken npy nrdsn gibi yazıyorlar çok gıcık oluyorum.Kendimden örnek vermem gerekirse kelime aklıma mı takıldı hemen nasıl yazılıyor araştırırım.Ama yinede ben işin o boyutuna fazla bakmıyorum heralde uzun uzun yazmak istemiyorlar o şekilde yazıyorlar :)))
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti lazianke » 29 Ekm 2009, 14:23

insan kelime okumayı hece-hece , harf harf yapmaz zaten, resim olarak okur. o nedenle dediğiniz doğru olabilir.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir