Skoda logosunun anlamı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda logosunun anlamı

İleti C@GL@R » 30 Ekm 2009, 21:19

Logo sembolizminin anlamları

• Büyük daire (dairesel halka) - üretimin evrenselliğini, ürünlerin mükemmelliği, küreselliği, dünya
  • Pinyon (kanat) - teknik ilerleme, üretim programının ve ürün satışının dünya çapında olması
  • Ok - ilerlemeci üretim yöntemleri, yüksek üretkenlik
  • Daire (göz) - üretim hassasiyeti, yüksek teknoloji , vizyon
  • Siyah renk - yüz yıllık gelenek
  • Yeşil renk - çevre dostu üretim, çevrenin korunması, geri dönüşümlü malzeme kullanılması

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti MEGAN » 30 Ekm 2009, 21:22

bende aracımı aldıktan sonar bu soruyu sormayı planlıyodum :) Çok Teşekkür ederim
-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti C@GL@R » 30 Ekm 2009, 21:25

[quote="MEGAN"]bende aracımı aldıktan sonar bu soruyu sormayı planlıyodum :) Çok Teşekkür ederim [/QUOTE]

rica ederim maksat muhabbet olsun..hepsi güzelde yeşilin anlamıda çok güzel ama ambleme bence yakışmıyor skoda değiştir artık şu yeşiliSmile
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti WXW » 30 Ekm 2009, 21:34

[quote="caglarkrbyk"]
[quote="MEGAN"]bende aracımı aldıktan sonar bu soruyu sormayı planlıyodum :) Çok Teşekkür ederim [/QUOTE]rica ederim maksat muhabbet olsun..hepsi güzelde yeşilin anlamıda çok güzel ama ambleme bence yakışmıyor skoda değiştir artık şu yeşiliSmile[/QUOTE]

bence kalsın...gelenek oldu iyice, aksine yenisi gelirse gözümüze tuhaf görünecek...alıştık bee...:)
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

İleti MEGAN » 30 Ekm 2009, 21:41

[quote="WXW"] [quote="caglarkrbyk"]
[quote="MEGAN"]bende aracımı aldıktan sonar bu soruyu sormayı planlıyodum :) Çok Teşekkür ederim [/QUOTE]rica ederim maksat muhabbet olsun..hepsi güzelde yeşilin anlamıda çok güzel ama ambleme bence yakışmıyor skoda değiştir artık şu yeşiliSmile[/QUOTE]

bence kalsın...gelenek oldu iyice, aksine yenisi gelirse gözümüze tuhaf görünecek...alıştık bee...:)[/QUOTE]
Hiç bir zaman değiştirmicekleri için sorun yok :D Boşuna tartışmayın :D
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 30 Ekm 2009, 22:02

Pek sevimli bir logo değil.Çirkin bir logo olduğu için skoda tercih etmeyen çok tanıdığım var.

Keşke güzel bir tasarıma sahip olsa ama, zor.Bu çirkin logo ile bu güzel otomobillerin satışını belli bir seviyede tutuyor diyebiliriz..

Benim gözüm alıştı,  değişmesede olur..Şahsen şu otomobilde logoya kim bakar yahu :)

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti alpino » 30 Ekm 2009, 22:09

dostum çok acele daha büyük janta ihtiyacın var :) bu kasaya o jant küçük duruyor bence.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti MEGAN » 30 Ekm 2009, 22:43

mygokan, söylediklerini sende saçma bulmuyomusun ? Sen o parayı logo yamı yoksa kalite ve güvenirliliğemi veriyosun ? he logoya veriyosan ben sana photoshop ta yapim bi logo istediğin renkte gel bana ver 58 bin tl ?? ne dersin ?
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 30 Ekm 2009, 22:46

[quote="MEGAN"]mygokan, söylediklerini sende saçma bulmuyomusun ? Sen o parayı logo yamı yoksa kalite ve güvenirliliğemi veriyosun ? he logoya veriyosan ben sana photoshop ta yapim bi logo istediğin renkte gel bana ver 58 bin tl ?? ne dersin ?[/QUOTE]

bence kendi yazdığını baştan oku ve kim saçmalıyor karar ver. Logo mu başlık? Logo... Gökhan ABİ demen gereken şahısda logoyu yorumlamış, fikrini belirtmiş, beğenir beğenmez, ama senden benden iyi bilir SKODA'nın ne olduğunu, kaç yıldır buralarda, bence biraz daha dikkat et.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti MEGAN » 30 Ekm 2009, 22:47

[quote="hakanerdogan"] [quote="MEGAN"]mygokan, söylediklerini sende saçma bulmuyomusun ? Sen o parayı logo yamı yoksa kalite ve güvenirliliğemi veriyosun ? he logoya veriyosan ben sana photoshop ta yapim bi logo istediğin renkte gel bana ver 58 bin tl ?? ne dersin ?[/QUOTE]

bence kendi yazdığını baştan oku ve kim saçmalıyor karar ver. Logo mu başlık? Logo... Gökhan ABİ demen gereken şahısda logoyu yorumlamış, fikrini belirtmiş, beğenir beğenmez, ama senden benden iyi bilir SKODA'nın ne olduğunu, kaç yıldır buralarda, bence biraz daha dikkat et.
[/QUOTE]
Kesinlikle Katılyıorum Hakan abi ;) Ve Gökhan abiden özür diliyorum bu konuda. fakat söylediklerimin hala arkasındayım..
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 30 Ekm 2009, 22:49

[quote="MEGAN"]mygokan, söylediklerini sende saçma bulmuyomusun ? Sen o parayı logo yamı yoksa kalite ve güvenirliliğemi veriyosun ? he logoya veriyosan ben sana photoshop ta yapim bi logo istediğin renkte gel bana ver 58 bin tl ?? ne dersin ?[/QUOTE]

Hayır saçma bulmuyorum. Bu fotodaki araç 54.000 TL.. 54.000 TL'ye görünüş açısında karizmatik, yakışıklı bir otomobil.Hemde geniş ve konforlu.Ayrıca güvenlide..

Bu paraya daha iyisi varsa söyleyin onu alalım.(Sıfır km olarak alınma kaydı ile).Logoya mecburen katlanıyoruz.Ama dertte etmiyoruz..Böyle bir otomobilde logoyu "ben" takmam. Verdiğimiz mebla daha fazla olsa o zaman belki farklı bir prestijli otomobil düşünürdüm.Genişlik açısından 'da tercih sebebi olacağı için daha yüksek donanımda dahi tercih edilebilir bana göre..

İşin özü, ben Elliküsürbin TL vererek bu arabayı gönül rahatlığı ile tereddütsüz olarak alırım.Gidipte 45.000 TL vererek corolla,focus vs kesinlikle düşünmezdim..
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti MEGAN » 30 Ekm 2009, 22:53

[quote="mygokhan"] [quote="MEGAN"]mygokan, söylediklerini sende saçma bulmuyomusun ? Sen o parayı logo yamı yoksa kalite ve güvenirliliğemi veriyosun ? he logoya veriyosan ben sana photoshop ta yapim bi logo istediğin renkte gel bana ver 58 bin tl ?? ne dersin ?[/QUOTE]

Hayır saçma bulmuyorum. Bu fotodaki araç 54.000 TL.. 54.000 TL'ye görünüş açısında karizmatik, yakışıklı bir otomobil.Hemde geniş ve konforlu.Ayrıca güvenlide..

Bu paraya daha iyisi varsa söyleyin onu alalım.(Sıfır km olarak alınma kaydı ile).Logoya mecburen katlanıyoruz.Ama dertte etmiyoruz..Böyle bir otomobilde logoyu "ben" takmam. Verdiğimiz mebla daha fazla olsa o zaman belki farklı bir prestijli otomobil düşünürdüm.Genişlik açısından 'da tercih sebebi olacağı için daha yüksek donanımda dahi tercih edilebilir bana göre..

İşin özü, ben Elliküsürbin TL vererek bu arabayı gönül rahatlığı ile tereddütsüz olarak alırım.Gidipte 45.000 TL vererek corolla,focus vs kesinlikle düşünmezdim..
[/QUOTE]
Gökhan abicim bi önceki yazım için tekrar özür diliyerek, tekrar söylediklerimin arkasındayım. Neden Logo ?? yani sonuçta Şirketin kendisini anlatma amacını Anlatma şekli Logo.. ilk defa logo ile uğraşan birine rastladım Smile
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 30 Ekm 2009, 23:04

[quote="MEGAN"][quote="mygokhan"] [quote="MEGAN"]mygokan, söylediklerini sende saçma bulmuyomusun ? Sen o parayı logo yamı yoksa kalite ve güvenirliliğemi veriyosun ? he logoya veriyosan ben sana photoshop ta yapim bi logo istediğin renkte gel bana ver 58 bin tl ?? ne dersin ?[/QUOTE]

[/QUOTE]
Gökhan abicim bi önceki yazım için tekrar özür diliyerek, tekrar söylediklerimin arkasındayım. Neden Logo ?? yani sonuçta Şirketin kendisini anlatma amacını Anlatma şekli Logo.. ilk defa logo ile uğraşan birine rastladım Smile
[/QUOTE]

Estağfirullah..

Yani tamamen görselini beğenmiyorum.Bilmiyorum beğenen vardır saygı duyarım.Ama genelde insanlar o yeşil ördeği pek sevmiyor. Sadece direksiyon üzerinde metal ve şık metaryal görüntüyü seviyorum.. Emekli subay dayım bile octavia'yı beğeniyorum ama logosunu sevmiyorum diyerek almamıştı.Aslında logo değilde marka prestiji için demiştir.Arkadaş arasında generalin kendi şahsi aracı atıyorum Ford mondeo'dur.Dayım benim araba "skoda" deyince ilk anda bilmeyenler küçümser ve beğenmemiş bir hal alabilirler diye istemiyor olabilir LOL

Elbette anlatma tarzı :) Logo olacak tabi...Skoda forumlarında çok tartışıldı zamanında bu logo muhabbeti..Ama bu logonun anlattığı mesajı şık bir metaryelle tanımlayabilirdi.Aslında boşuna konuuyoruz, Skoda bu logodan kısa vadede vazgeçemeyecek gibi görünüyor.
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 30 Ekm 2009, 23:08

bari şöle gri olsa daha iyi, en azından yeşil başlı ördek gri başlı olabilir.

http://www.resimland.com/data/media/229/Skoda_joyster_27_1024x768.jpg
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti MEGAN » 30 Ekm 2009, 23:12

Joyster'ı ilk defa gördüm :D one dimi bu ?
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 31 Ekm 2009, 00:18

[quote="hakanerdogan"]bari şöle gri olsa daha iyi, en azından yeşil başlı ördek gri başlı olabilir.

[/QUOTE]

Evet Hakancım bu logoyu beğeniyorum şahsen..
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir