TEKNİK YARDIM LÜTFEN

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

TEKNİK YARDIM LÜTFEN

İleti sonertevfik » 08 Kas 2009, 18:13

Ürün kodu: 1003-107937

• Intel®
  • 230
  • 1 GB RAM
  • 160 GB
  • Intel Graphics Media Accelerator 950 (64 MB grafik hafıza, Windows Vista® ile 251 MB'a kadar artırılabilir)
  • 1,60 GHz ATOM İŞLEMCİ
  • Windows XP Home
    ARKADAŞLAR COMPAQ FİRMASININ YENİ ÇIKARDIĞI BU NET-TOP BİLGİSAYARI ALMAK İSTİYORUM...  SİZDEN TEK RİCAM, BU SİSTEME WİNDOWS SEVEN 7 ULTİMATE YÜKLEYEBİLİRMİYİM, MAKİNE ****NTI YARATMADAN ÇALIŞTIRABİLİRMİ? BİLGİSİ OLAN ARKLADAŞLARIM BİR FİKİR VERİRSE ÇOK İYİ OLUR... BİMEKSTEKİ SATICI ARKADAŞ ÇALIŞTIRABİLİRSİN DEDİ WİNDOWS 7 ULTİMATE'Yİ...

BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti cetin17 » 08 Kas 2009, 19:15

HP iyi bir yazıcı markası olabilir ama asla iyi bir bilgisayar üreticisi değil.
Paran çok ise sony, dell, macbook al.
Değilse msi, lenovo, acer, asus ve tavsiyem datron (ucuz ama iyidir)

Gelelim asıl soruna;
Bu tür bir üründe amaç taşıması kolay bir ürün ortaya çıkarmaktır.
Oyun oynamak değildir. Afilli programlar çalıştırmakta değildir.
Sadece internete bağlanmak ve bir kaç küçük uygulama yapmaktır.
Windows ürünlerinde bu makina için xp tavsiye ederim. Vista ve win 7 kaldırmaz diye düşünüyorum. Kasar büyük ihtimalle. Ama ben yazılıma para verme taraftarı değilim. Bundan dolayı ubuntu nun netbook lar için çıkardığı sürümü var. Ücretsiz indirip kurabiliyorsun. Yada Tübitak ın geliştirdiği ve kullandığım PARDUS var. Onuda ücretsin indirip kurabiliyorsun. En güzeli de asla virüs diye bir belanın olmaması.  Tavsiye ederim.
Not: Ben xp, vista yada win 7 ye para vermiyorum diyemezsin. Yüklü aldığın her makinaya bu fiyat yansıtılır. İşletim sistemi yüklü olmayan makineler daha ucuzdur. www.ozgurlukicin.com Pardus portalı
Bir öyle şaşılası dünya ki burası, balıklar kahve içerken çocuklar süt bulamıyor. İnsanları sözle besliyorlar, domuzları patatesle... Nazım Hikmet RAN ...
Kullanıcı avatarı
cetin17
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: çetin
Arabanız: fabia elegance 101 / landirenzo lpg

İleti sonertevfik » 08 Kas 2009, 20:26

yorumun için teşekkürler, vet başka fikir ve öneriler bekliyorum arkadaşlar...
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti mbarman » 08 Kas 2009, 22:25

dell veya ıbm
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti alpino » 09 Kas 2009, 12:23

Windows 7 ultimate i kaldırmaz. daha doğrusu kaldırır çalışır ama verimli ve performanslı olmaz. evdeki bilgisayarıma kurdum. yaklaşık 800 MB ram tüketiyor ama makinede 4 GB ram var. illaki win7 kuracağım diyorsan home premium kur. onu rahatlıkla kaldırır. ve de benim öncelikli tavsiyem anakartta yer varsa ve destekliyorsa 1 Gb ram daha al 2 gb ramin olsun.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti LiLPlayya » 09 Kas 2009, 13:41

Aman diyeyim kardeşim HP markasından uzak dur. Belki iyi bir ürün olabilir ama bozulurda garantiye verirsen. O cihazdan ümidini kes. Ben böyle servis anlayışı böyle iğrenç müşteri hizmeti veren bi marka görmedim. Benimde compaq f550 laptopum vardı. Çok aşırı ısınıyordu ve wireless kartını görmüyordu. Bu yüzden servise verdim(Vermez oLaydım). 2 hafta sonra aramaya başladım. Sürekli bahaneler üretiyorlardı. Yalan olduğu çok bariz çünkü her aramamda başka bi bahane.. 43. günde ben para iadesi istiyorum dedim. Bu sefer işler iyice sarpa sardı. O muhasebede bi yeşim hanım var (Kod ismiymiş :D). Ne zaman arasam ya yemekte ya toplantıda ya izinli yada wcde oluyor. 1,5-2 ay sonra iletişime geçebildim yeşim hanımla. Bana mail attı para iade formu adı altında nese doldurup faxladım. 10-15 gün yine ulaşamdım kendisine tekrar ulaştığımda hesap numaramın yanlış olduğunu tekrar göndermem gerektiğini söyledi. Ben çok şaşırdım hemen teyit ettim bilgiler doğruydu yani başından savmıştı beni ama yinede tekrar fax çektim. 1 hafta sonra tekrar ulaşabildim. Bu seferde dolar hesabı açmam gerekiyormuş. Gittim bankaya hesap açtırdım. Tekrar faxladım bilgileri.. Tam 3 hafta sonra tekrar uLaştım. (Bu arada ben iyice paradan falan ümidimi kesmiştim. Şikayetvar.com'a şikayet edecektim. Bir baktımki benim gibisi çok :D. ) Bana neden dolar hesabı bilgileri verdiğimi sordu :S. Kendisinin istediğini söyleyince benimle dalgamı geçiyorsunuz diye tepki verdi. Tekrar TL hesabımı faxladım ve artık uğraşmayacaktım. yaklaşık 3-4 hafta sonra cep telefonum çaldı ve karşımdaki Yeşim deniLen kadındı çok şaşırmıştım. Talebiniz işleme kondu ve belirli periyotlarla hesabımı kontrol etmemi söyledi. 3 Hafta sonra param hesabıma aktarıLmıştı. Kendi paramla bu kadar rezil olduğumu hatırlamıyorum. Bu macera yaklaşık 7-8 ay sürdü.
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir