park sensörü ile ilgili

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

park sensörü ile ilgili

İleti C@GL@R » 12 Kas 2009, 01:25

http://www.hepsiburada.com/svs-geri-vit ... 452#tablnk

şizce bu sensör iş yaparmı alıp serviste taktırmayı düşünüyorumSmile bayagı uygun geldi

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti RAZOR10 » 12 Kas 2009, 01:29

fiyatı çok makul,ben o kadar iş yapacağını zannetmiyorum, ürün hakkında yorum yapılmamış isterseniz bekleyin weya araştırın 1 az daha
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti C@GL@R » 12 Kas 2009, 01:31

yorum olarak iki kişi yapmış birkaç kişi daha olsa hemen alacaktım max 70 e biter gibi taktırmayla ayrıca bu sitede herşey kargo dahil o güzel 2 liralık seyde alsanız kargo ücretsiz.
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 12 Kas 2009, 01:34

dürüst olmak gerekirse park sensörüm heç bi halta yaramıyor. 4 sene oldu sensörler artık işlevini yitiriyor, bazen tutukluk yapabiliyor. zaten sadece ilk acemiliğimde 1 sene falan işime yaradı, artık hiç bakmıyorum bile sensörün sesine yada grafiğine. o dur dediğinde arkada kamyon geçecek boşluk oluyor. itibar etmem pek. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpino » 12 Kas 2009, 01:36

aslında doğru. sitede 40 cm mesafe kala kesintisiz sinyal diyor ki 40 cm oldukça uzun bir mesafe. ama feliciadan sonra octiyi aldığımdan bu yana çok işime yaradı :)
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti C@GL@R » 12 Kas 2009, 01:40

park sensörünü bende kullanmak aklıma gelmezdi ama fabişin arka biliyorsunuz  tempralar gibi birde hergün park sorunu olan yerlere giriyorum benim araca birsey olmazda deydiğim aracı düşündüğüm için..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 12 Kas 2009, 01:41

Yani tabi sonuçta teknolojik donanım, işlevide olan bişey. Ama ürün hakkında yorumum yok. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skodaizm » 12 Kas 2009, 01:51

Bu sensörlerin göstergelerini kokpite koyduğunuzda''ben sonradan takıldım'' diye bağırıyor. Otonun orjinalliğini bozuyor. Aynı ürünün sadece ses ikazlısını alın ve  arka döşemenin altına gözükmeyecek şekilde yerleştirin  aracın içinden ses oldukca güçlü olarak geldiğinden size  yeterli olacaktır.
  Aynı ürünün sadece ses ikazlısı. Fiyatı da daha uygun.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti C@GL@R » 12 Kas 2009, 01:57

evet bu ürün daha mantıklı zaten orjilalliği bozacak seyleri arabama takmam lpg anahtarını bile yer buluncaya kadar çok uğraştım ama iyi bir yere koydum sadece ses uyarısıda yeterli olacaktır bana..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti fabialife » 12 Kas 2009, 14:53

CYCLONE 2,5MT MESAFE KONTROLLÜ PLAZMA EKRAN PARK SENSÖRÜ 341141

bu park sensörünü kullanıyorum, genel anlamda memnunum. ender de olsa görüş alanında
uzun ot  türü şeyler için (bilgiğimiz yerde biten ot)  ötüyor.
oto elektrikçisi arkadaşın dükkanında kendim monte ettim. elektrik bağlantısı geri vites lambasına bağlanıyor, ses veren aparat ve beyin uygun bir yere yapıştırılıyor ya da koyuluyor.
ancak ekranı dikiz aynasının yanına uygun bir yere koyup kablosunu ön cam direği plastik kaplamasından başlayarak döşemnin altından ya da kapıların içerisindeki plastik koruyuculardan bağaja kadar çekip beyine götürmek zorunluluğu var bunu unutma. yani bir çok parça sökülecek, söküp takarken tırnakların kırılma ihtimali var.
neredeyse kablolu bütün park sersörlerinde işlem aynı. bir de bunların ekran ile beyin arasında kablo olmadan frekansla çalışanları var ama onlar hem daha pahalı hem de çok verimli olacağını düşünmüyorum. ayrıca sadece sesli ikaz veren ve ekranı olmayan sensörler var, bunlar hem daha ucuz hem de montajı çok kolay.
öte yandan çoğu servisin orjinal park sensörleri pahalı olduğu için 200-300 liraya taktıkları sensörler de bunlar gibi çin malı.
ucuz sensörlerin hepsi çin malı olsa da içlerinde cyclone gibi biraz daha kaliteli olan markalar var. bana bu markayı tavsiye ettiler ben de hanım ve oğlan arabayı kullanırsa acemiler bir problem olmasın diye bunu taktım.
arabanı kendin kullanıyorsan bence pek de gerekli bir şey değil, fabianın geri görüş alanı çuğu markadan daha iyi.
ty
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir