40.000 TL'ye kadar sıfır km araç önerin

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

40.000 TL'ye kadar sıfır km araç önerin

İleti alpino » 13 Kas 2009, 15:40

valla abicim bizim bir tanıdık da Marea'sından memnun ama ben asla ve asla fiat almam. bi arkadaşım der ki:
Fiat arabada emniyet kemeri bağlamayacaksın. kaza olduğunda belki bir tarafa fırlar kurtulursun. yok eğer kemerin bağlıysa hiç şansın yok :P

Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti Balki, Burak » 13 Kas 2009, 15:45

Kazada yaptık danayıklı gayet.yeni arabalarda  artık guvenlık ırbırlerıne yakındır dıye dusunuyorum ben.Yani eski doganlar şahinler gibi kaza anında araba ortadan ikiye bölünmüyor ki albealarda airbag mevcut.Anlatmak istedigim güzel bir araba.Tam bir aile arabası herşeyiyle.
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

İleti asdfghjk » 13 Kas 2009, 15:57

[quote="Balki, Burak"]Kazada yaptık danayıklı gayet.yeni arabalarda  artık guvenlık ırbırlerıne yakındır dıye dusunuyorum ben.Yani eski doganlar şahinler gibi kaza anında araba ortadan ikiye bölünmüyor ki albealarda airbag mevcut.Anlatmak istedigim güzel bir araba.Tam bir aile arabası herşeyiyle.
[/QUOTE]

Bir albea ya bırak full ünü 25.000 Tl yi bile fazla görüyorum... Şirket aracı olarak var bizde, ara sıra İstanbul'a fuar-toplantı vs. giderken kullandığımızda 110 üstü hızlarda hiç güven verici değil, yol tutuşu da senin övdüğün kadar iyi değil, ama senin aracın kaç yılının teknolojisi albea kaç yılının teknolojisi bi onu düşün, ayrıca 2000 model octi'mde ki ne yol tutuş ne konfor ne donanım (yanından bile geçemez o kadar diyeyim) var. Albea asla düşünme derim... Her neyse konuya gelelim :)

Yerinde olsam benzinli bir ford focus alırdım. (41.365 TL 4 kapı Titanium) Gene bu araçta şirket aracımız olarak var ve octi yi aratmayan bir araç diyebilirim. Ama TDCi ına 47.000 TL verilmez. Anladığım kadarıyla da skoda dan başka bir markaya geçmek istiyorsunuz, hayırlısı olsun...
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir

İleti alpino » 13 Kas 2009, 15:59

ben değil bir arkadaşım düşünüyor. geçen gün araçlarında bir arıza olmuş. forumda paylaşmıştım. hareket halindeyken direksiyon sertleşmiş ve ESP lambası yanmış. servise sormuşlar 2000 tl masraf çıkartmışlar. onlar da satsak mı diye düşünüyorlar şimdi. araçları opel meriva.

2009 octimi kimseye bırakmam :D
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti asdfghjk » 13 Kas 2009, 16:01

[quote="alpino"]ben değil bir arkadaşım düşünüyor. geçen gün araçlarında bir arıza olmuş. forumda paylaşmıştım. hareket halindeyken direksiyon sertleşmiş ve ESP lambası yanmış. servise sormuşlar 2000 tl masraf çıkartmışlar. onlar da satsak mı diye düşünüyorlar şimdi. araçları opel meriva.

2009 octimi kimseye bırakmam :D[/QUOTE]

megan kapmasın ha dikkat et LOL LOL
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir

İleti alpino » 13 Kas 2009, 16:03

valla tek ondan korkuyorum zaten. adam çılgınlar gibi bakınıyo :D bana en az 20 soru sormuştur :D
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Balki, Burak » 13 Kas 2009, 16:24

Facebookta Burak Balkı hesabımdan bakabilirsiniz.Albea ile kadranı 200e dipledikten sonra yaptıgımız sollamaları :)
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 13 Kas 2009, 16:37

kişisel fikrim ve beğenimdir. çekilişle bile fiat kazansam ilk işim satılık ilanı vermektir. yanlış anlamayın amacım aracınızı kötülemek değil.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti grey_wolf » 13 Kas 2009, 16:40

[quote="Balki, Burak"]Facebookta Burak Balkı hesabımdan bakabilirsiniz.Albea ile kadranı 200e dipledikten sonra yaptıgımız sollamaları :) [/QUOTE] 

burak sen napıyorsun. yani dünyanın en dandik arabalarından biri olan albea'yı öve öve bitiremedin. o senin ilk arabandı herhalde ki sana öyle gelmiş. sabahtan beri susayım diyorum. yok albea soyle yok albea boyle san ki merco'yu anlatıyorsun. hepimiz fiat'ın ne mal olduğunu biliyoruz. bunu sende biliyorsun boşuna çeneni yorma.

sakın bana kızma bu düşüncelerim senin yanlış yolda olmandan kaynaklanıyor. senin araban albe olabilir onu çok sevebilirsin ama o bahsettiğin araç; ne güvenli-ne yol tutuşu var ya bildiğin 4 tekerlekli bişey işte !!!!!!

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti Balki, Burak » 13 Kas 2009, 17:47

Benim arabam felicia GLX fabiayada cok bindim ama albea gibi değil.Gelip octavia ilede albea'yı kıyaslicak halim yok tabiki ama ne Fabia nede Felicia Albea kadar iyi değil maalesef ve ben bu yüzden askere geldikten sonra Felicia aracımı satıp dizel Albea almayı düşünüyorum.Araç babamda var.Oda 30 senelik araba kullanıcısı ve çok memnun.Sürmedi araç kalmamıştır.Jeep Grandtan tutunda Toyota Corolla'ya kadar.
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti WXW » 13 Kas 2009, 18:28

[quote="Balki, Burak"] Benim arabam felicia GLX fabiayada cok bindim ama albea gibi değil.Gelip octavia ilede albea'yı kıyaslicak halim yok tabiki ama ne Fabia nede Felicia Albea kadar iyi değil maalesef ve ben bu yüzden askere geldikten sonra Felicia aracımı satıp dizel Albea almayı düşünüyorum.Araç babamda var.Oda 30 senelik araba kullanıcısı ve çok memnun.Sürmedi araç kalmamıştır.Jeep Grandtan tutunda Toyota Corolla'ya kadar.
[/QUOTE]

ve bu tecrübelerine rağmen fiat albea yı tercih ediyor babanız, öyle mi burak arkadaşım? Ha hepimizin belirli maddi olanakları var, araçlarımızı tercih ederken öncelikle buna bakıyoruz zaten.Ancak örnek veriyorum toyota corolla yerine dizel albea alınıyorsa hakikaten ya bizde bir tuhaflık var ya da siz aracınızı diğerleriyle gerçekten iyi kıyaslıyamıyorsunuz.Aynı fiyata alınabilecek bir dacia var? Kaçımız dacia ya süper araba diyebiliyoruz.Taksiciler bile aldığına pişman, sırf parçası ucuz diye kullanıyoruz diyorlar.Bahsedilen miktar 40.000 ise ve siz albea öneriyorsanız bana da bir terslik var gibi geliyor.Albea alsam ve full modifiye yapsam gene albea sonuçta.Ben marea da kullandım ve bir zaman sonra bir önceki kasa megane gibi her yerinden ses gelmeye başlamıştı.Fiat ın teknolojisini küçümsemem ama türkiye de satılan albea, marea, hakikaten türk insanının cebindeki üç kuruş parayı dandik arabalar satarak çalmaktan öte birşey değil gibime geliyor.
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti hakanerdogan » 13 Kas 2009, 18:31

Big%20smile

seviyorum bu forumu. Tongue

Türk insanına sorulacak en tehlikeli sorudur, ne alalım, hele ki otomobilse LOLLOL
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Balki, Burak » 13 Kas 2009, 18:34

[quote="WXW"] [quote="Balki, Burak"] Benim arabam felicia GLX fabiayada cok bindim ama albea gibi değil.Gelip octavia ilede albea'yı kıyaslicak halim yok tabiki ama ne Fabia nede Felicia Albea kadar iyi değil maalesef ve ben bu yüzden askere geldikten sonra Felicia aracımı satıp dizel Albea almayı düşünüyorum.Araç babamda var.Oda 30 senelik araba kullanıcısı ve çok memnun.Sürmedi araç kalmamıştır.Jeep Grandtan tutunda Toyota Corolla'ya kadar.

[/QUOTE]

ve bu tecrübelerine rağmen fiat albea yı tercih ediyor babanız, öyle mi burak arkadaşım? Ha hepimizin belirli maddi olanakları var, araçlarımızı tercih ederken öncelikle buna bakıyoruz zaten.Ancak örnek veriyorum toyota corolla yerine dizel albea alınıyorsa hakikaten ya bizde bir tuhaflık var ya da siz aracınızı diğerleriyle gerçekten iyi kıyaslıyamıyorsunuz.Aynı fiyata alınabilecek bir dacia var? Kaçımız dacia ya süper araba diyebiliyoruz.Taksiciler bile aldığına pişman, sırf parçası ucuz diye kullanıyoruz diyorlar.Bahsedilen miktar 40.000 ise ve siz albea öneriyorsanız bana da bir terslik var gibi geliyor.Albea alsam ve full modifiye yapsam gene albea sonuçta.Ben marea da kullandım ve bir zaman sonra bir önceki kasa megane gibi her yerinden ses gelmeye başlamıştı.Fiat ın teknolojisini küçümsemem ama türkiye de satılan albea, marea, hakikaten türk insanının cebindeki üç kuruş parayı dandik arabalar satarak çalmaktan öte birşey değil gibime geliyor. [/QUOTE]

Yok arkadaşım yanlış anladın sen beni :) Ben kıyaslama yapmadım kıyaslama yapsaydım eski kasa toyota corolla arabalar hala kalbimde bir superb'den daha degerlidir:) Ama ne biliyim kullanıyoruz aracı biliyoruz ne oldugunu 2008 model Albea Sole abartmadan soyluyorum 250.000e gelene kadar hiç sorun çıkarmadı bize.Bende bu düşüncelerimi yansıtmak istedim arkadaşlara.Tabi birde şu var arabaya nasıl bakarsan oda öyle gider :) Ama benim fikrimdir; Albea ezdiğiniz kötülediniz gibi iğrenç bir araba değil. dacia hakkındaki fikirlerinize bende katılıyorum.Taksi'ye çok binerim ve hangi arabaya bindiysem sorarım araba nasıl falan diye.Dacia olan herkes ya küfür eder yada bela okur :)
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti oguz » 13 Kas 2009, 19:58

eğerki paran varsa 44-45 bine octi tsi öneririm. eger 40.000 küsür derseniz focus yada civic. kesinlikle bu ikisi şuan mantıklı olarak görünüyor(bana) :)

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Bluedays » 13 Kas 2009, 20:09

Ben araba önermiyorum abi neden dersen 500 bin liram da olsa ben bi arabaya 40.000 vermezdim :)
Benim fabiaya 20.000 verdim hala içimde :)))

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir