Eskişehir'de hızlı tren kazası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Eskişehir'de hızlı tren kazası

İleti alpino » 13 Kas 2009, 15:25

Ankara- Eskişehir seferini yapan hızlı tren raydan çıktı. Eskişehir'e 10 kilometre uzaklıktaki Hasanbeyli Köyü yakınlarında meydana gelen kazada, kent girişine yaklaştığı için hızını düşüren trenin lokomotifi ve 4 vagonu raydan çıktı.

İlk belirlemelere göre kazada ölen ve yaralanan olmadığı belirtildi. Yaklaşık 500 yolcu tahliye edildi.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, mecliste yaptığı açıkamada, kazanın hızlı tren hattından normal tren hattına geçerken meydana geldiğini açıkladı.

KAYNAK: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/12938882.asp?gid=229

insan bu açıklamayı yaparken utanır. ne demek hızlı tren hattından normal hatta geçerken kaza oldu. siz bu kadar aptal mısınız? hızlandırılmış tren dediniz raylar taşımadı kaç kaza oldu. siz hala tüm hattı yenilemeden hızlı treni sefere alıyorsunuz?

Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti alpino » 13 Kas 2009, 15:45

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Eskişehir'deki istasyonun yanında yer altı geçişi yapıldığını belirterek, "Orada geçici bir hat çektiler. O yeraltı geçişinin yanında hızlı hattan normal hata geçerken, 1-2 vagon raydan çıktı. Herhangi bir şey yok. Ciddi bir konu değil" dedi.

KAYNAK: http://www.cnnturk.com/2009/turkiye/11/ ... index.html

Ben de saf saf demin ki açıklama için bir insan nasıl bu kadar utanmaz olur demiştim.

Anladım ki olabiliyormuş. demek ki insanların ölmesi lazım bir olayın önemli olması için. avrupa da 400-500 KM hızla giden trenler varken biz 250'yi gördükten sonra YAVAŞLARKEN raydan çıkıyoruz ve önemsiz olay oluyor.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Bluedays » 13 Kas 2009, 17:07

Valla bu raylarla bu tren kaza yapmadan iyi gidiyor. Ben buna şaşırıyorum. 255 km hıza çıkıyor tren bindim. İnanın kaza yapmaması mucize bu raylarda
Kaldıki , tren ray değiştirirken yani kent merkezine girdiğinde hızı 20-30 a kadar düşüyor bu hızda raydan çıkmış düşünün artık.

Ulaştırma bakanının laflarını sallamıyorum.

Düşünün hızlı tren ilk denendiğinde devrilmişti, insanlar ölmüştü

Ne dedi bu zihniyet?^

"Kaderde varsa kaçınılmaz, olacağı vardı oldu!!!"

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti iceman70 » 13 Kas 2009, 19:18

Türkiyeye ilk gelen tren hızlı tren değildi ki sadece lokomotifi güçlendirilmiş bir trendi.Bizim hızlı trene geçmemiz saçma 3. dünya ülkesi olarak.Discoveryde izleyince saatte 320km üzeri hızla giden trenleri bizim halimize gülüyorum
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti zurna1788 » 13 Kas 2009, 22:35

benim pederde Demiryollarında kondöktör bazen makinist arkadaşlarının yanına geçiyorum.dayı diyorum bassana diyorum yaa lokomotifin içinde tepesinde azami sürat 120 yazıyor... bak diyorum 120 yazıyor akalım diyorum.nereye akıyon lan diyo az daha bassam allahıma kavuşacam diyo :))) böyle yolmu olur diyo... eskişehir-ankara arasındaki yollarda yeni yapıldı tabiki ama türkiyenin herzamanki yaptığı işler gibi altyapıda büyük bir eksiklik var... ATATÜRK ten bu güne T.C.D.D ye sadece bu hükümet tarafından yarım yamalak işler yapılmış ya....çok acıyorum valla... ( BU ARADA BU HÜKÜMET YAPMIŞ AMA KENDİMİ HÜKÜMET E SÖVMEMEK İÇİN ZOR TUTUYORUM ) ONLARIN YANLISI DEĞİLİM YANİ  :)
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti abdullah » 14 Kas 2009, 00:30

japonyada bile türkiyeden daha çok tiren kazası oluyor halbuki her konuda en iyi teknolojiyi onlar kullanmasına ragmen ...allah beterinden esirgesin
Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti RoadFighter » 14 Kas 2009, 00:49

Nasıl eleştireceğinizi şaşırıyorsunuz hakkaten :)

Hakkaten bizim insanımız kadar kendi gelişmişliğini(ideolojik şekilde) eleştiren bir başka millet yoktur herhalde.

Hızlı trenin seyrettiği güzergah da yeni açılmış(veya yenilenmiş) bir güzergahtır.

Kaza olayları Türkiye'ye has değil ki yahu!

"Biz yapamayız,biz hiç bu işe kalkışmamalıydık" deyince Devrim arabasından sonra araba üretemiyor işte Türkiye hâla.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 14 Kas 2009, 01:37

yanlış anlamayın ben yapamayız demiyorum. yapmak istemiyoruz diyorum. 21. yüzyılı yaşarken ulaştırma bakanı çıkıp da hızlı tren hattından normal tren hattına geçerken kaza olmuş büyütülecek bişey yok önemli bir olay değil diyorsa, bu adam o koltukta oturmayı haketmiyor demektir. sen kimsin ki insanların hayatıyla oynarsın? tren raydan çıktığında vagonlardan biri devrilse veya direklerden birine çarpsa insanlar ölse sana sormazlar mıydı hızlı tren hattının tamamını hıza uygun hale getirmeden hattı nasıl açarsın diye?

Atatürk ne diyordu Nutuk'ta "Türk halkı zekidir, Türk halkı çalışkandır." çok doğru. ama şu anki zihniyet hiçbir şeyi tam ve doğru yapmıyor.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti maozkan64 » 14 Kas 2009, 01:42

Hızlı treni, otobüsleri, uçakları, otomobilleri yani her ulaşım aracını  kaldıralım. Böylece kaza olmaz, insanlar da ölmez.   Smile
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Alaeddin ÖZKAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: Octavia Collection 2004

İleti alpino » 14 Kas 2009, 01:50

şöyle yapsak. adam gibi ray döşesek, şu salak serpme asfalttan vazgeçip tüm dünyada kullanılan sıcak asfaltı her yerde kullansak. uçak bakımlarını imamlara emanet etmesek de adam gibi yapsak. hiçbirşeyi görmediğin virajlardaki sollamayı serbest bırakan hangi gerzeğin belirlediği belli olmayan trafik işaretlerini düzeltsek.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti RoadFighter » 14 Kas 2009, 02:00

[quote="alpino"]yanlış anlamayın ben yapamayız demiyorum. yapmak istemiyoruz diyorum. 21. yüzyılı yaşarken ulaştırma bakanı çıkıp da hızlı tren hattından normal tren hattına geçerken kaza olmuş büyütülecek bişey yok önemli bir olay değil diyorsa, bu adam o koltukta oturmayı haketmiyor demektir. sen kimsin ki insanların hayatıyla oynarsın? tren raydan çıktığında vagonlardan biri devrilse veya direklerden birine çarpsa insanlar ölse sana sormazlar mıydı hızlı tren hattının tamamını hıza uygun hale getirmeden hattı nasıl açarsın diye?

Atatürk ne diyordu Nutuk'ta "Türk halkı zekidir, Türk halkı çalışkandır." çok doğru. ama şu anki zihniyet hiçbir şeyi tam ve doğru yapmıyor.[/QUOTE]

Bu demiryollarında öyle trajıkomik şeyler var ki insanı deli eder.

Bilmem kaç bin hp (epey güçlü dizel makinalı olması lazım) ve bir seferden sonra komple bakıma giren makinaları(Fransız malı idi galiba) bu milletin sırtına yükleyen zihniyet de mevcut idi.

Zamanında bizzat bu işlerle haşır neşir olan bir hocamızın geriye dönük eleştirilerini ve çabalarını dinlemiştik kendisinden. (Kendisi AKP'li falan da değildir. Yer Gazi Üniversitesi!)

Zihniyet olayını hakkaten garipsiyorum.

Yani sonuçta kim ister yaptığı işin sonucunda canlar gitsin vs.

Bakanın soğukkanlı olmaya çalışması olayında ki eleştirilere ise eyvallah.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti iceman70 » 14 Kas 2009, 02:05

Ağbi üretelimde kara tren olsun ona razıyım ama bizim elemanlar hazır yiyici.Ordan al burdan al oh babasının parası ya al  bakalım.Ulan bi tren fabrikası kursak diyen yok hiç
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti WXW » 14 Kas 2009, 09:17

[quote="alpino"] yanlış anlamayın ben yapamayız demiyorum. yapmak istemiyoruz diyorum. 21. yüzyılı yaşarken ulaştırma bakanı çıkıp da hızlı tren hattından normal tren hattına geçerken kaza olmuş büyütülecek bişey yok önemli bir olay değil diyorsa, bu adam o koltukta oturmayı haketmiyor demektir. sen kimsin ki insanların hayatıyla oynarsın? tren raydan çıktığında vagonlardan biri devrilse veya direklerden birine çarpsa insanlar ölse sana sormazlar mıydı hızlı tren hattının tamamını hıza uygun hale getirmeden hattı nasıl açarsın diye?

Atatürk ne diyordu Nutuk'ta "Türk halkı zekidir, Türk halkı çalışkandır." çok doğru. ama şu anki zihniyet hiçbir şeyi tam ve doğru yapmıyor.[/QUOTE]

onlar türk mü? türkiyeli mi? Atam bir lafı söylerken boşuna söylemez.O bilmiyor muydu Türkiyeli demeyi.Onu anlayacak zekaya sahip, bu toprağın evladı da zaten "Ne mutlu türküm diyene" düşüncesine gönülden bağlıdır.İfadelere dikkat lütfen.T.C kimliği taşımakla türk olunmaz.İçinde hissedeceksin, yaptıklarınla göstereceksin.
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti Bluedays » 14 Kas 2009, 12:22

[quote="WXW"] [quote="alpino"] yanlış anlamayın ben yapamayız demiyorum. yapmak istemiyoruz diyorum. 21. yüzyılı yaşarken ulaştırma bakanı çıkıp da hızlı tren hattından normal tren hattına geçerken kaza olmuş büyütülecek bişey yok önemli bir olay değil diyorsa, bu adam o koltukta oturmayı haketmiyor demektir. sen kimsin ki insanların hayatıyla oynarsın? tren raydan çıktığında vagonlardan biri devrilse veya direklerden birine çarpsa insanlar ölse sana sormazlar mıydı hızlı tren hattının tamamını hıza uygun hale getirmeden hattı nasıl açarsın diye?

onlar türk mü? türkiyeli mi? Atam bir lafı söylerken boşuna söylemez.O bilmiyor muydu Türkiyeli demeyi.Onu anlayacak zekaya sahip, bu toprağın evladı da zaten "Ne mutlu türküm diyene" düşüncesine gönülden bağlıdır.İfadelere dikkat lütfen.T.C kimliği taşımakla türk olunmaz.İçinde hissedeceksin, yaptıklarınla göstereceksin.[/QUOTE]

Katılıyorum arkadaşım yazdıklarına.

Zihniyet meselesine gelince,

Arkadaşlar diyorlar ki raylar yenilendi? Hangi raylar yenilendi? Güya hızlı tren yaptılar dimi ?

Ankaradan çıkışta yarım saat eski raylarda ilerliyor 30-40 km hızla, Eskişehir'e girerken yine eski raylara giriyor burdada bi 10-15 dk. kaybediyor al sana gitti 45 dk.

Bu mu yeni raylar?

İlk hızlı tren denemesinde kaderde vardı oldu, diyen bu zihniyetteki bakan değil miydi?

Hala aynı zihniyetteki bakan aynı koltukta oturmuyor mu?

Dün olan kazadan sonra aynı bakan çıkıp, korkulacak birsey yok, ray değiştirirken oldu demedi mi?

Aynı zihniyetteki başbakan çıkıp, tren raydan çıkmadı, sizsiniz raydan çıkan (meclisteki konuşmasında) demedi mi?

Bu zihniyeti hala anlayamayıp, soğukkanlılık olarak gören zihniyeti ise

An la ya mı yo rum ...

Bu olanları, yapılanları, ve yorumları gördükçe

Aziz Nesin'in yorumu geliyor hep aklıma...

Adam ne kadar haklı diyorum....
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir