Neden Önden Çekiş ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Neden Önden Çekiş ?

İleti iceman70 » 17 Kas 2009, 00:14

Arkadaşlar aslında sorunun cevabı basitte soruyum yinede maksat muhabbet :)) Neden araçların %90'ı önden çekiş ?(birinci temel etken yakıt ekonomisi için vede birde masraftan kaçmak için olabilir) Ön lastiklere acıyorum valla hem sen frende en çok yüke maruz kal hem virajları dönerken cayır cayır öt hemde aracı hareketini sen sağla.Ayıptır yani bu kadarda olmaz söyle arkadan itişli olsada göbekleri dönerken arada fazla gaz verip bi powerslide çaksak olmamı :)) Hem tahminimce araçın agırlık merkezi kalkış esnasında arkaya kaydığı için daha iyi tutunma sağlamaz mı özellikle yokuşlarda.Islak zeminde dik yokuşta gazı az fazla veriyim patiye kaçıyor direk tekerler.

iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 17 Kas 2009, 00:22

150 beygirden aşağı powerslide yapamazsın kuru asfaltta gönlünce. heleki şu anki Fabian arkadan itiş olsa inan hiç tat vermez araç. düşün işte şahin gibi bişey. yakıp yakıp gitmemek...

ayrıca şanzıman ile motor birbirine bitişiktir, güç kaybı en aza iner bu sayede. güç iletim yolu uzadıkça kayıp artar. önden çekişli olduğu için şanzıman ve diferansiyel iç içedir. haliyle üretim maliyetide düşmüş olur.

ama güçlü makine olur, torku düşük devirde vermeye başlar, işte o zaman önden çekişte en ufak gaza koyuşta makine saçmalayacağı için arkadan itiş çok çok idealdir.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti iceman70 » 17 Kas 2009, 00:37

hm güç kaybının fazla olacagını bilmiyordum.Ama işte gönül istiyor söyle arkadan itişli bi araç :)) focus rs önden çekişli yapmışlar oda bence çok saçma.

iceman70
CLASSIC
CLASSIC

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir