Laz komutan'ın güzel açıklaması...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Laz komutan'ın güzel açıklaması...

İleti şahinbey » 21 Kas 2009, 23:32

Hiç bir siyasi amaç veya gayem olmadan sadece hoşuma gittiğinden sizlerle paylaşmak istedim...

Saygılar.. 

şahinbey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti maozkan64 » 21 Kas 2009, 23:34

Çok hoşuma gitti, gerçekleri söylüyor, paylaşım için teşekkürler...
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Alaeddin ÖZKAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: Octavia Collection 2004

İleti lazianke » 22 Kas 2009, 02:56

arkadaşlar o komutan Laz değil sadece karadeniz ağzıyla konuşuyor. iddia ediyorum Türkiyenin %90 ı Laz'ın ne olduğunu bilmiyor. tüm karadenizi Laz sanıyor. Lazca ile karadeniz ağzı aynı şey değildir. ayrıca Trabzon hiç laz değildir. Rizenin çayeli ilçesinden doğusundan sınıra kadar ve de 93 harbi göçmeni olarak orta ve batı karadeniz ile balıkesir civarlarında lazlar vardır. konuştukları dil güney kafkas dillerinden Lazca dır ve Türkçenin bir versiyonu değildir.
kısacası bizler de Hz. Adem'in evlatlarından biriyiz...

açıklama Lazca olmasa da katılıyoruz...ClapClapClap
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti RoadFighter » 22 Kas 2009, 03:06

Ömer hocam bizim millet Karadeniz'li herkesi Laz ilan ediyor.

Bir Rize'li bir de Of'lu arkadaşım var. İkisine Laz diyoruz lakap olarak. Onlar da der bizim Lazlıkla alakamız yok diye.

Rize'li olan arkadaşımızın çok antika fikirleri,enteresan ve beklenmedik hareketleri olduğu için bu arkadaş ne yapsa "tam Laz ya!" diyoruz. Ne alaka ise işte. :)

Sanıyorum Artvin'liler içinde de Lazlar var. Bir ara Artvin'lilerin, sular altında kalacağı söylenen ,köylerinden birinin internet sitesine girdiğimde Lazca sözlük de görmüştüm.

Verilen mesaj çok güzel de bu askerin aksanı açıklar veriyor sanki bazı yerlerde.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti lazianke » 22 Kas 2009, 03:52

[quote="RoadFighter"]Ömer hocam bizim millet Karadeniz'li herkesi Laz ilan ediyor.

Bir Rize'li bir de Of'lu arkadaşım var. İkisine Laz diyoruz lakap olarak. Onlar da der bizim Lazlıkla alakamız yok diye.

Rize'li olan arkadaşımızın çok antika fikirleri,enteresan ve beklenmedik hareketleri olduğu için bu arkadaş ne yapsa "tam Laz ya!" diyoruz. Ne alaka ise işte. :)

Sanıyorum Artvin'liler içinde de Lazlar var. Bir ara Artvin'lilerin, sular altında kalacağı söylenen ,köylerinden birinin internet sitesine girdiğimde Lazca sözlük de görmüştüm.

Verilen mesaj çok güzel de bu askerin aksanı açıklar veriyor sanki bazı yerlerde.

[/QUOTE]
artvinin sahil ilçelerinden gürcistana kadar (arhavi-hopa-kemalpaşa) ve borçka ilçesinde de Lazlar var.

bana göre insanın etnik kökeninin ne olduğu önemli değil, sonuçta kimse belirlemiyor. türkçe bilmeyen iki dedem şehit yatıyor bu topraklarda. çanakkalede kürdün de türkün de dedelerinin kemikleri aynı düşmana karşı memleketlerini savunurken birbirine karışmış durumda.

biz etle tırnak gibiyiz.

ama et de tırnak da ayrıdır.

ama "biz" iz.

bizi biz yapan ortak değerimiz de en çok "din"imizdir...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti zengin_47 » 22 Kas 2009, 11:35

[/QUOTE]
artvinin sahil ilçelerinden gürcistana kadar (arhavi-hopa-kemalpaşa) ve borçka ilçesinde de Lazlar var.

bana göre insanın etnik kökeninin ne olduğu önemli değil, sonuçta kimse belirlemiyor. türkçe bilmeyen iki dedem şehit yatıyor bu topraklarda. çanakkalede kürdün de türkün de dedelerinin kemikleri aynı düşmana karşı memleketlerini savunurken birbirine karışmış durumda.

biz etle tırnak gibiyiz.

ama "biz" iz.

[/QUOTE]

+1918
Fabia 1.2 HTP
zengin_47
CLASSIC
CLASSIC

İleti RoadFighter » 22 Kas 2009, 21:41

[quote="lazianke"]

biz etle tırnak gibiyiz.

ama "biz" iz.

[/QUOTE]

Ağzına sağlık hocam.

Allah herkese,özellikle Türk-İslam âemine bunu idrak şuuru versin.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti cancanamca » 22 Kas 2009, 21:58

[quote="lazianke"]

biz etle tırnak gibiyiz.

ama "biz" iz.

[/QUOTE]
hocam kusura bakmayın ben son cümlenize katılmıyorum araplarlada biz birdik, kardeşdik, hatta onların halifesi idik, din ortaklığı ile birlikteliğin olamayacağını bu millet daha önce acı bir şekilde sırtından vurularak öğrendi,  halen din birlikteliği içinde olduğumuz birçok ülke ile ilişkilerimizde ortada iken, dini birleştirici unsur görmek artık ütopyadır. Bu ülkeyi seven ve ülkenin tamamını vatan sayan herkes bu ülkenin evladıdır ama ben batıyı yok sayıyorum bana doğu yeter gerisi boş diyenler ister din kardeşi ister din düşmanı olsun, onlar ayrık otudur ve diğer otları zehirledikleri için köklerinden koparılmaları gerekir.
Bu ülkede yaşayan ve Ayrılıkçı olmayan herkes dini ne olursa olsun vatandaşımızdır, bu ülkede yaşayan ve vatandaşlığımızı istemeyen dini ne olursa olsun düşmanımızdır.
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: choice

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir