Askerden izine geldim.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Askerden izine geldim.

İleti yonetici » 29 Kas 2009, 15:37

Hepinize hayırlı bayramlar arkadaşlar. 6+4 izine geldim bir süre buradayım temelli dönüşüm ocak ayı sonlarına doğru olacak inşallah. Oldukça yoğun bir askerlik yaptım malum Kara Kuvvetleri denetlemesi geçirdik. Hepimizi gerçek birer Topçu yaptılar sağolsunlar Big%20smile 97 kilo civarında gittim eğitim, atış, spor derken 108 gün sonunda 78 kilo olarak geldim en büyük kazançlarımdan biri bu oldu. İznim süresince mümkün olduğunca sivil gibi yaşamak istiyorum çarşı izni olmadan haftasonu dahil tam mesai yapılarak geçen zamanın acısını bir miktar çıkarmalıyım...

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti zurna1788 » 29 Kas 2009, 15:41

hoşgeldiniz... tezkereye birşey kalmamış ya :)  birde bana sor diyorsunuzdur şimdi...  acısını fazlasıyla çıkarın bencede... sıkılana kadar.
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti fıratt » 29 Kas 2009, 15:41

hoşgeldin..
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Arabanız: su aracım yok

İleti 06MGN06 » 29 Kas 2009, 15:51

Hoşgeldin Hayırlı bayramlar. hayırlı teskereler.
06MGN06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baho06 » 29 Kas 2009, 16:00

[quote="?"]

Hepinize hayırlı bayramlar arkadaşlar. 6+4 izine geldim bir süre buradayım temelli dönüşüm ocak ayı sonlarına doğru olacak inşallah. Oldukça yoğun bir askerlik yaptım malum Kara Kuvvetleri denetlemesi geçirdik. Hepimizi gerçek birer Topçu yaptılar sağolsunlar Big%20smile 97 kilo civarında gittim eğitim, atış, spor derken 108 gün sonunda 78 kilo olarak geldim en büyük kazançlarımdan biri bu oldu. İznim süresince mümkün olduğunca sivil gibi yaşamak istiyorum çarşı izni olmadan haftasonu dahil tam mesai yapılarak geçen zamanın acısını bir miktar çıkarmalıyım...

[/QUOTE] hoşgeldin.bende 13 aralıkta geliyorum.gelirken bişey getirmeme gerek varmı.
baho06
CLASSIC
CLASSIC

İleti yonetici » 29 Kas 2009, 16:01

[quote="zurna1788"]hoşgeldiniz... tezkereye birşey kalmamış ya :)  birde bana sor diyorsunuzdur şimdi...[/QUOTE]

Ev halkını geçen ve kalan süreyle ilgili hiçbir yorum yapmamaları konusunda uyarmıştım sizlere söylemeyi unuttum tabi Big%20smile Giderken "kısa dönemsin sana tatil gibi gelecek" diyerek gönderdiler Kara Kuvvetleri bunu duymuş olsa gerek ömründe topun T'sini bile görmemiş adamlardan 1-2 ayda top komutanı dahi yetiştirdiler. Askerliğini yapmış arkadaşların hepsi sen kısa dönemsin birşey yapmazsınız şöyle böyle dedi durdu onlar nerede askerlik yaptıysa ben böyle birşey görmedim tam tersine kısa dönem bunların elinden gelir diye kendi branşım dışında konularda bile denetlemelerde görev aldım.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti SELİM_ANK » 29 Kas 2009, 16:05

hoşgeldin hayırlı bayramlar hayırlı tezkereler..
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti zurna1788 » 29 Kas 2009, 16:05

[quote="?"][quote="zurna1788"]hoşgeldiniz... tezkereye birşey kalmamış ya :)  birde bana sor diyorsunuzdur şimdi...[/QUOTE]

Ev halkını geçen ve kalan süreyle ilgili hiçbir yorum yapmamaları konusunda uyarmıştım sizlere söylemeyi unuttum tabi Big%20smile Giderken "kısa dönemsin sana tatil gibi gelecek" diyerek gönderdiler Kara Kuvvetleri bunu duymuş olsa gerek ömründe topun T'sini bile görmemiş adamlardan 1-2 ayda top komutanı dahi yetiştirdiler. Askerliğini yapmış arkadaşların hepsi sen kısa dönemsin birşey yapmazsınız şöyle böyle dedi durdu onlar nerede askerlik yaptıysa ben böyle birşey görmedim tam tersine kısa dönem bunların elinden gelir diye kendi branşım dışında konularda bile denetlemelerde görev aldım.
[/QUOTE]
neyse birdaha demem LOL biraz geç oldu ama neyse LOL askeriyenin kısa dönem askerlerine gıcığı var sanırım. daha fazla yüklenebiliyorlar.sizde bundan nasibinizi almışsınız.allah kurtarsın ne diyim... inş. biran önce problemsiz bir şekilde gelirsiniz.
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti yonetici » 29 Kas 2009, 16:13

[quote="baho06"]hoşgeldin.bende 13 aralıkta geliyorum.gelirken bişey getirmeme gerek varmı.[/QUOTE]

Yün içlik takımı, 5-6 çift atlet ve don, 5-6 tane siyah çorap (Mevsim kış mümkünse kalın havlu çoraplardan olsun), eldiven, kar maskesi, bir eşofman takımı götürün giyecek olarak yeterli. Traş takımı, diş fırçası, tırnak makasıda yanınıza alırsınız. Ordu verecek ama yinede birer tanede siz el ve banyo havlusu götürün çünkü iç çamaşırı gibi havluyu kolayca yıkayamazsınız kiri çıkmıyor değiştirirsiniz. Bunun dışında bir sürü malzeme sayanlar olabilir hiç gereği yok. Bunları yıkar yıkar giyersiniz minicik bir dolabınız olacak istesenizde daha fazlasını koyamazsınız. Geri kalan ufak tefek ihtiyaçları asker kantininden alırsınız.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti y.emre » 29 Kas 2009, 16:17

[quote="?"][quote="baho06"]hoşgeldin.bende 13 aralıkta geliyorum.gelirken bişey getirmeme gerek varmı.[/QUOTE]

Yün içlik takımı, 5-6 çift atlet ve don, 5-6 tane siyah çorap (Mevsim kış mümkünse kalın havlu çoraplardan olsun), eldiven, kar maskesi, bir eşofman takımı götürün giyecek olarak yeterli. Traş takımı, diş fırçası, tırnak makasıda yanınıza alırsınız. Ordu verecek ama yinede birer tanede siz el ve banyo havlusu götürün çünkü iç çamaşırı gibi havluyu kolayca yıkayamazsınız kiri çıkmıyor değiştirirsiniz. Bunun dışında bir sürü malzeme sayanlar olabilir hiç gereği yok. Bunları yıkar yıkar giyersiniz minicik bir dolabınız olacak istesenizde daha fazlasını koyamazsınız. Geri kalan ufak tefek ihtiyaçları asker kantininden alırsınız.
[/QUOTE] hoşgeldiniz..
abimde 13 aralıkta asker(hatta ayın 1 den beri asker sayılıyor) bayram sonu istanbulda sınava gitcek formalite olan kısa dönemmi uzun dönem mi belli olcak bakalım hayırlısı

dediklerinizi abime söyledim 5-6 çift atlet falan.. : )
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti y.emre » 29 Kas 2009, 16:25

Emir bey birde merak ettiğim şey var siz kısa dönem mi işaretlediniz ??

gerçi bu tamamen askeriyenin ihtiyacına göre değişiyor ama yinede merak ettim
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti tolga_kaan_ » 29 Kas 2009, 17:56

Emir  hoşgeldin.  Sana  kısa dönemsin kral olursun diyen  halt etmiş :)  Ben de Mardindeyim  bu arada  yakınmışız. Benim kısa dönem askerler de öyle diyo  bize  yatarsınız dediler  ama  12 saat m.kule nöbeti   4 saat hazır kıta    bazen  de nizamiye nöbeti yazınca hepsi dağıldı. Kısa dönem bazı yerlerde rahat ama  bulunduğum yerde  değil. Ben de karakol komutanı  olarak gereken neyse  yapmalarını sağlıyorum çünki  uzun dönem gelen  askerler hemen hemen 3 katı askerlik yapıyor.   Bu arada  şafağınız az kaldı  benimkiler  50 küsür sayıyordu. Son olarak kendini şanslı say  6 + 4 e gelmişsin.  Ben yasal yol hakkımı kullanamıyorum  TB. K. sağolsun  yol vermedi. 20 günlük iznim 2 kere iptal oldu  ve  6 aydır  burdayım  sonuç olarak 15 Aralık'a  şafak sayıyorum  izne gideceğin Yaşasnın Smile  Hayırlı tezkereler herkeze. 
tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti iceman70 » 29 Kas 2009, 18:00

ben düzenli spor yapıyorum fitness'da dahil azda yerim ama 92 kiloyum bakalım asker zayıflatabilecek mi :)
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti tolga_kaan_ » 29 Kas 2009, 18:27

[quote="iceman70"]ben düzenli spor yapıyorum fitness'da dahil azda yerim ama 92 kiloyum bakalım asker zayıflatabilecek mi :)[/QUOTE]

öncelikle  acemi birliğinin çıkacağı yere bağlı. ikinci olarak  yemekler  muhtemelen senin damak tadına uygun çıkmayacak  o yüzden yiyemeyeceksin , üüçüncü olarak ta  stres ve özlem etkili olabilir. Şimdiden Hakkında hayırlısı olsun.  Fakülte  mezunumusun bu arada ?
tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti agros » 29 Kas 2009, 18:37

müdürüm hoşgelgin. bişey kalmamış bitmiy işte ama biz yaptık geldik söylemesi kolay. dedigin gibi kısa dönem askerlik yaptım ben de ve normal askerin 3 katı hizmet verdik sayılır(doğudaki askerler haric) bende günde 3 saat uyursam "oh bee uykumu aldım" diye uyanırdım. neyse geldi geçti. iceman arkadaşım ben de askerden geldiğimde düzenli spor düzenli yemek ile 68 kilo gelmiştim şimdi 88 kiloyum. yiyeceğiniz kalori askerde hesaplanıyor tabi yemeklerinden yerseniz. yakacağınız kalori de hesaplı onun için fit gelinebiliyor askerden merak etme sende kilo verirsin!
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti crash » 29 Kas 2009, 19:21

Hayırlı tezkereler hayırlı bayramlar.Bende 12-13 aralıkta gidiyorum askere inşallah.Ayın 2 sinde sınav var formalite icabı.Gidecek olan arkadaşlarada şimdiden hayırlı tezkereler.

crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 29 Kas 2009, 21:12

hoş geldiniz.hayırlı bayramlar.
az kalmış inşallah sorun suz şekilde tezkere alırsnız.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti hakan48 » 29 Kas 2009, 21:40

hoşgeldiniz
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

Sonraki