Bir konuda fikrinizi rica ediyorum..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bir konuda fikrinizi rica ediyorum..

İleti mygokhan » 30 Kas 2009, 00:16

Arkadaşlar bizim kardeş'e Notebook veya Netbook almak istiyorum.Bir kaç
gündür bakınırken aklıma bir kampanya geldi.Açıkçası mantıklı
buldum.Ama sizede bir danışayım istedim..

Şimdi ben netbook alıp maksimumum 600 TL para ödeyebileceğim..

Vodafone 'un bir kampanyası var.Kampanya şöyle..

Vodafone'dan aylık 65 TL X 24 aylık sözleşme imzalıyorsun.

Yanında vodafone USB modem + Teknosa 1000 TL'lik hediye çeki veriyor.

65 TL ödediğinde aylık 1 GB kotalı internet paketinede sahip oluyorsun 24 ay boyunca.

Benim hesabıma göre;

65 X 24 = 1560 TL ediyor.

Bu adamlar 1000 TL hediye ediyor.Gidip adam gibi bir laptop alabilirim
bu paraya.Üstüne para vermeden yada çok cüzi bir miktar verip casper
falan alınabiliyor.

Kalan 560 TL 'yi 24'e böldüğünde aylık : 24 TL

Bu 1GB'lık kotayı şu anki mobil cihazımda kullandığım TRCELL hattını
vodafone'a taşıyıp bu 1GB'lık kotayı bu hatta transfer
edeceğim.Böylelikle TRCELL'in 100MB diye satıp 80 MB 'da kota doldu
diyen ve aylık 10 TL istediği tarifeden kurtulmuş olacağım.Hem zaten
100 MB yetmiyordu bana.İşime gelir böylelikle.Zaten TRCELL'in hiç
konuşmadığım saadece internet için açık tuttuğum hatta 25-35 TL
arasında fatura geliyordu.

Sizce burda hesaplama hatası varmı? Akşam akşam telaşlandım.Zira yarın kampanya son günü.

Düşünce ve fikirlerinizi bekliyorum.

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti alpino » 30 Kas 2009, 00:26

dostum dediklerin mantıklı olmakla birlikte ihtiyacını doğru şekilde belirleyerek hareket etmen daha mantıklı olacaktır. eğer sadece internete girmek için notebook alacaksan sadece yanında gereğinden büyük ve ağır bir makine taşıyor olacaksın. ama eğer güncel oyunları oynuyorsan, veya ağır programlar kullanacaksan bu durumda netbook zaten işini görmeyecekti.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti emre_tokay » 30 Kas 2009, 00:27

Bu konuda ince bir ayar var kaçırdığınız ortada. Bidefa şöyle bir şey var elin adamı neden baskasına havadan 1000tl versin. Neyse vodafone kampanyasının bi şartı var verdiği usb modemle beraber hangi internet paketini alıyorsan o paketin 1yıllık ücretini peşin alıyor. Gerisi size kalmış....!!!! :)
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TOKAY
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: A4 Octavia Elegance 2004 (SATILDI) Felicia GLXi

İleti mygokhan » 30 Kas 2009, 00:30

[quote="alpino"]dostum dediklerin mantıklı olmakla birlikte ihtiyacını doğru şekilde belirleyerek hareket etmen daha mantıklı olacaktır. eğer sadece internete girmek için notebook alacaksan sadece yanında gereğinden büyük ve ağır bir makine taşıyor olacaksın. ama eğer güncel oyunları oynuyorsan, veya ağır programlar kullanacaksan bu durumda netbook zaten işini görmeyecekti.[/QUOTE]

Teşekkürler cevap için öncelikle.

Kardeşim için alacağım.Oda sadece internet ve müzik amaçlı kullanacak.Tabi ödev vs....

Netbook uygun fiyatlı diye alıyorum.Yoksa CD sürücülü notebook iyi olabilirdi.
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mygokhan » 30 Kas 2009, 00:34

[quote="emre_tokay"]Bu konuda ince bir ayar var kaçırdığınız ortada. Bidefa şöyle bir şey var elin adamı neden baskasına havadan 1000tl versin. Neyse vodafone kampanyasının bi şartı var verdiği usb modemle beraber hangi internet paketini alıyorsan o paketin 1yıllık ücretini peşin alıyor. Gerisi size kalmış....!!!! :)[/QUOTE]

Tamam farketmez zaten o ücreti ben nasıl olsa vereceğim.

Tabi USB modem + internet pakedi ücreti. Yani 65 X 12 = 780 TL peşin alacak.Kalanıda 12 ayda aylık faturaya gelcek...Peşin alınan ücret kredi kartına taksit olmuyor mu?Zaten..
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti emre_tokay » 30 Kas 2009, 00:38

Evet kredi kartına taksit yapıyor. Ben sadece sizi bilgilendirmek için söyledim. Maksat yardımcı olmak....
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TOKAY
Arabanız: A4 Octavia Elegance 2004 (SATILDI) Felicia GLXi

İleti tolga_kaan_ » 30 Kas 2009, 01:38

Gökhan   sana  benim  netbook'u  vereyim  fazlasıyla  kardeşinin işini
görür. Ve  cihaz şu an piyasada  F/P  oranına sahip tek netbook. Link aşağıda.

http://www.sahibinden.com/mobee_2gb_ram ... isplayitem
tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti mygokhan » 30 Kas 2009, 01:49

[quote="emre_tokay"]    Evet kredi kartına taksit yapıyor. Ben sadece sizi bilgilendirmek için söyledim. Maksat yardımcı olmak....[/QUOTE]

Teşekkür ederim söylediğimi tepki olarak algıladınız sanırım..
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mygokhan » 30 Kas 2009, 01:50

[quote="tolga_kaan_"]Gökhan   sana  benim  netbook'u  vereyim  fazlasıyla  kardeşinin işini

[/QUOTE]

Teşekkürler ..Ama kardeşim illaki sıfır olsun istiyor.Hep 2. el aldım.Bu sefer sıfır olsun benim olsun mantığı ile hareket ediyor..Smile
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SELİM_ANK » 30 Kas 2009, 01:54

güzel düşünüosunuz ama vodafone ile heryerde nete giremez o da war sınırlı yerlerde 3g sistemi mevcut
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti tolga_kaan_ » 30 Kas 2009, 01:57

[quote="mygokhan"]
[quote="tolga_kaan_"]Gökhan   sana  benim  netbook'u  vereyim  fazlasıyla  kardeşinin işini

[/QUOTE]

Teşekkürler ..Ama kardeşim illaki sıfır olsun istiyor.Hep 2. el aldım.Bu sefer sıfır olsun benim olsun mantığı ile hareket ediyor..Smile
[/QUOTE]

Smile  Kardeşine şimdiden  hayırlı olsun alacağı cihaz. Nacizane şunu tavsiyede bulunabilirim   netbook alacaksan  markaya aldanıp fazla para verme hepsi aynı board (MSI) ve bileşenleri kullanıyor  ram ve hdd  farkı  var sadece.
tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti mygokhan » 30 Kas 2009, 02:09

[quote="SELİM_ANK"]güzel düşünüosunuz ama vodafone ile heryerde nete giremez o da war sınırlı yerlerde 3g sistemi mevcut
[/QUOTE]

3G şebekesi olan yerlerde işimi görürüm zaten merkezde hep çekiyor.Çekmeyen yerde Edge şebekesi yeterli hızı sağlıyor.Cepte işimi görecek kadar yani..

Amacım sadece 1000 TL'lik hediye çeki..Geriye zaten aylık 1GB lık internet pakedi kalıyor.Zaten aylık mobil internet kullanıyorum telefonumdan.Bari sıkıntısız kullanırım.3G çok çekmiyor diye TRCELL'e taşıdım hattımı.Ama TRCELL'inde pek farkı olmadığını gördüm.Aksine 100MB lık paket aldım.Adamlar 20 MB upload 80 MB Download şeklinde hesapladıklarını üzülerek öğrendim.Yani aylık 80 MB internete 10 TL para veriyorum.1 ay oldu tekrar vodafone'a geçeceğim.Bu tarifeyi kullanmasam bile 10 TL ye 250 MB internet kullanımı veriyor..

Bu bağlamda düşününce netbook alıp 600 TL'ye (lenovo S10-2 ) yanında 10 TL'ye 250 MB mobil internet paketli bir vodafone hattı mantıklı gibi..

600 TL netbook.Evde zaten wlan var.
aylık 10 TL mobil internet (kendim için)
10 TL X 24 ay olsa bile = 240 yapıyor.

600 + 240 = 840 TL yapıyor.Hadi taş çatlasın 990 de..

Bu vodafone kampanyasında 1560 TL ye geliyordu.Eğer bu kampanyada 1000 TL'lik laptop alırsam o zaman iyi ama netbook alırsam zararda oluyorum.Zarar demiyelimde mantıksız bir seçim oluyor sanırım yanlış hesap yapmadıysam :)

Eskiye döndüm eskide konuşma ücretlerini tek tek çıkartır her operatöre göre hesap yapardım.Hepside az çok bir birine denk idi.Big%20smile Şimdi hazır her yöne tarifeler var.Hesabı bıraktım..LOL
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mygokhan » 30 Kas 2009, 02:11

[/QUOTE]

Smile  Kardeşine şimdiden  hayırlı olsun alacağı cihaz. Nacizane şunu tavsiyede bulunabilirim   netbook alacaksan  markaya aldanıp fazla para verme hepsi aynı board (MSI) ve bileşenleri kullanıyor  ram ve hdd  farkı  var sadece.
[/QUOTE]

Hıım bilmiyordum..Lenovo düşünüyordum açıkçası..IBM işbirliği güven veriyor.LED ekran olması ve bol hücreli pili Big%20smile cezbetti.Tasarımıda fena değil.

mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SELİM_ANK » 30 Kas 2009, 02:12

[quote="mygokhan"]

[quote="SELİM_ANK"]güzel düşünüosunuz ama vodafone ile heryerde nete giremez o da war sınırlı yerlerde 3g sistemi mevcut
[/QUOTE]

3G şebekesi olan yerlerde işimi görürüm zaten merkezde hep çekiyor.Çekmeyen yerde Edge şebekesi yeterli hızı sağlıyor.Cepte işimi görecek kadar yani..

Amacım sadece 1000 TL'lik hediye çeki..Geriye zaten aylık 1GB lık internet pakedi kalıyor.Zaten aylık mobil internet kullanıyorum telefonumdan.Bari sıkıntısız kullanırım.3G çok çekmiyor diye TRCELL'e taşıdım hattımı.Ama TRCELL'inde pek farkı olmadığını gördüm.Aksine 100MB lık paket aldım.Adamlar 20 MB upload 80 MB Download şeklinde hesapladıklarını üzülerek öğrendim.Yani aylık 80 MB internete 10 TL para veriyorum.1 ay oldu tekrar vodafone'a geçeceğim.Bu tarifeyi kullanmasam bile 10 TL ye 250 MB internet kullanımı veriyor..

Bu bağlamda düşününce netbook alıp 600 TL'ye (lenovo S10-2 ) yanında 10 TL'ye 250 MB mobil internet paketli bir vodafone hattı mantıklı gibi..

600 TL netbook.Evde zaten wlan var.
aylık 10 TL mobil internet (kendim için)
10 TL X 24 ay olsa bile = 240 yapıyor.

600 + 240 = 840 TL yapıyor.Hadi taş çatlasın 990 de..

Bu vodafone kampanyasında 1560 TL ye geliyordu.Eğer bu kampanyada 1000 TL'lik laptop alırsam o zaman iyi ama netbook alırsam zararda oluyorum.Zarar demiyelimde mantıksız bir seçim oluyor sanırım yanlış hesap yapmadıysam :)

Eskiye döndüm eskide konuşma ücretlerini tek tek çıkartır her operatöre göre hesap yapardım.Hepside az çok bir birine denk idi.Big%20smile Şimdi hazır her yöne tarifeler var.Hesabı bıraktım..LOL
[/QUOTE]

ee sen zaten çözmüşsün sorunu bize saygı duymak düşerLOL
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti MEGAN » 30 Kas 2009, 02:47

netbok lar filan yalan ! laptop alın hertürlü işinizi yerine getirir..! Fazlasıyla ve garantisyle. ve yukarıdaki hesabınıza baktığımda görüyorumki bizim 2 hafta önce aldığımız HP marka laptoptan alabilirsiniz. Oldukçada lüx bişeydi.. fakat sınırlı sayıda var Teknosalarda modelini unuttum eğer ilgilenirseniz özelden yazın yardımcı olurum.. parmak okuyucu özelliği filanda var. ön panel dokunmatik ( ses + wireless + Tek Tık ses açıp kapama + Mause kilidi ) Widows 7 Yüklü. AMD işlemci. vb vb vb. 1500 tl filandı.
-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti yusufbyz » 30 Kas 2009, 02:58

unutmayın; bedava peynir sadece fare kapanında olur.

yusufbyz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 30 Kas 2009, 03:02

[quote="MEGAN"]netbok lar filan yalan ! laptop alın hertürlü işinizi yerine getirir..! Fazlasıyla ve garantisyle. ve yukarıdaki hesabınıza baktığımda görüyorumki bizim 2 hafta önce aldığımız HP marka laptoptan alabilirsiniz. Oldukçada lüx bişeydi.. fakat sınırlı sayıda var Teknosalarda modelini unuttum eğer ilgilenirseniz özelden yazın yardımcı olurum.. parmak okuyucu özelliği filanda var. ön panel dokunmatik ( ses + wireless + Tek Tık ses açıp kapama + Mause kilidi ) Widows 7 Yüklü. AMD işlemci. vb vb vb. 1500 tl filandı.[/QUOTE]

Laptop alsam bile fazla para veremem.MAksimum 800 TL veririm..n

800TL ye bizim buralarda bir tane markette LENOVO thinkpad laptop satılıyordu.O zamanlar almadım şimdi ise kalmamış, geldiği gibi bitmiş..

HP vardı 3 senelik..Rahmetli oldu durup dururken..Bir daha HP düşünmüyorum..

Teşekkürler cevap için..
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mygokhan » 30 Kas 2009, 03:03

[quote="yusufbyz"]

unutmayın; bedava peynir sadece fare kapanında olur.

[/QUOTE]

Aynen öyle yaa..Hep bir bir yeniği arardım kampanyalarda..Burda başka bir şey düşündüm aslında..Bir taşla 2 kuş..Ama tek başına düşündüğünde mantıksız bir alışveriş oluyor.Adamlar bizden 2 kat daha çakal..
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir