Hırsızlık

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Hırsızlık

İleti iceman70 » 05 Arl 2009, 00:31

Bugun akşam aşağıya indiğimde bir kaç aracın depo kapaklarının açık oldugunu gördüm ve benimkide açıkttı ama sadece o dıştaki kapağı ve deponun kilidi bozuk anahtarsız açılıyor sizce benzin çekebilmişlermidir.Geçenlerde gördümüştüm bi konuda göstergenin km'ye bağlı olarak düştüğünü o yüzden çektiklerini göremem gibi bir şüpheye kapıldım.İbre bıraktığım gibi.Keseride hazırladım görürsem koşup kafaya indirecem.Karakol 100metre ileride ve adamların yaptıgına bakAngry

iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti 13 YILLIK FAVOCU » 05 Arl 2009, 00:42

Benzin depo kapağını sökerek anahtar yaptırdıklarını, aynı anahtarla  kapı ve kontağı açarak araç çaldıklarını duymuştum. Dikkatli ol derim. Bu iş sadece benzin çalma işi olmayabilir.
13 YILLIK FAVOCU
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti emre_tokay » 05 Arl 2009, 00:43

Fatih kardeş karakolun karşısındaki binaya hırsız giriyor ve silip süpürüyor. Gerisini sen düşün. Askerimiz yan gelip yatmıyor ama maşallah polisimiz aval aval uyuyor. Kendi vatanımda kendi toprağımda belli bi saatden sonra vatandaşım sokağa cıkmaya korkuyorsa tatile giderken hırsız girermi korkusuyla bin bir önlem alıyorsa ve hala zarar gören benim namuslu vatandaşımsa bu devletin emniyet güçlerinin kendini bir sorgulaması lazım. Bazıları sırf devlet güvencesine gireyimde maaşım garanti olsun diye polis oluyor bu zihniyetle hırsızlıkta olur rüşvet de.

İlk önce İMAN VE ALLAH korkusu lazım. (Hekes için geçerli sadece polisi hırsızı için değil....)

emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TOKAY
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: A4 Octavia Elegance 2004 (SATILDI) Felicia GLXi

İleti iceman70 » 05 Arl 2009, 00:44

Polise bildirsem mi ki acaba
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti mayham85 » 05 Arl 2009, 01:40

depoda şamandıra var kmye göre falan düşmüyor. depodaki sıvı seviyesi azaldıkça şamandırada düşüyor dolayısı ilede ibre düşüyor. demekki çekememişler. ama en garantisi depoyu fulleyin dolduğu zaman kaç lt aldığına bakın. ama düşmemişse ibre çekememişlerdir.
mayham85
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti MEGAN » 05 Arl 2009, 02:02

son zamanlardaki terorist eğlemlerinde kullanılan molotof ların benzinini parayla almıyorlar tabiki senden benden çalıyolar. bu işte böyle bi iş olsa gerek.
-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti hakanerdogan » 05 Arl 2009, 02:23

Yakıt çekemezler, ben bizzat denedim başaramadım Big%20smile

Depoya giden boru kıvrılıyor bi yerde ve içerisinde, boruya konuşlu bir metal süzgeç gibi bir şeye takıldığımı sezinlemiştim. Yani kolay değil öyle yakıt çekmek, baya uğraşmıştım.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti room » 05 Arl 2009, 04:05

İlk gurbetçilik yıllarında yaşanmış gerçek bir olay;

İsim Ahmet olsun. Ahmet Bey Almanya da çalışan oğlunu ziyarete gider, birkaç gün ailece hasret giderirler. Oğlu, arkadaşlarını tanıştırmak ister babasına, hemde felekten bir akşam çalarız diye düşünür. Yerler içerler hoş sohbet geç olur vakit, dönüşe geçerler baba oğul eve doğru. Ahmet Bey alkol almadığı için arabayı o kullanır.

Neyse uzatmayalım lafı, ilerlerken trafik ışıklarının bulunduğu bir kavşak denk gelir. Hız yok, şerit doğru, kemer takılı yani eksik yok her şey normal. Bakar etrafına, hiç bir yönden ne gelen var ne giden, Ahmet Bey bir anlık rehavetle ve de ülkemize özgü alışkanlıkla sarıydı kırmızıydı derken kesmez gazı geçer kavşaktan.

Velhasılı kelam bir kaç gün sonra evlerine iki polis memuru çıkagelir ceza makbuzuyla. Falan gün, falan saat, filan yerde adınıza kayıtlı araçla kırmızı ışık ihlali, karşılığında da hatrı sayılır para cezası. Üzülür mahçup olur ama hiç itiraz etmez Ahmet Bey, merak eder yanlızca. Çünkü Allahın kulu yoktu o saatte kendisini görecek. Sor oğlum der görevlilere, dedikleri doğru ama nasıl tespit etmişler bunu.?

Memurda anlar durumu, hafif tebessümle anlatır kendi diliyle. O an evinin camından dışarıyı seyretmekte olan yaşlı bir Alman vatandaşı bir bayan görür bu kural ihlalini ve ihbar eder.

Yaşanmış bu olaydan bir vatandaş olarak çıkartığım dersler vardır benim sayın emre_tokay kardeşim.

Kişi ve kurumlar hakkında yorum yapmadan önce umarım sizede biraz olsun fikir verir diye ümit ediyorum.

(yaşlı bayan hiç polis olmamış, o yaştan sonra olduğunu da sanmam) 

selamlar.
Kullanıcı avatarı
room
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: metin
Nereden: Ankara
Arabanız: roomster 1.4

İleti xXx » 05 Arl 2009, 13:56

Memleketin halini siz düşünün

SKODA FELİCİA 01''

Kullanıcı avatarı
xXx
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti emre_tokay » 05 Arl 2009, 14:03

[quote="emre_tokay"]Fatih kardeş karakolun karşısındaki binaya hırsız giriyor ve silip süpürüyor. Gerisini sen düşün. Askerimiz yan gelip yatmıyor ama maşallah polisimiz aval aval uyuyor. Kendi vatanımda kendi toprağımda belli bi saatden sonra vatandaşım sokağa cıkmaya korkuyorsa tatile giderken hırsız girermi korkusuyla bin bir önlem alıyorsa ve hala zarar gören benim namuslu vatandaşımsa bu devletin emniyet güçlerinin kendini bir sorgulaması lazım. Bazıları sırf devlet güvencesine gireyimde maaşım garanti olsun diye polis oluyor bu zihniyetle hırsızlıkta olur rüşvet de.

İlk önce İMAN VE ALLAH korkusu lazım. (Hekes için geçerli sadece polisi hırsızı için değil....)

[/QUOTE]

Sayın metin bey yazınızı bana hitap ettiğinizde benim yazdığım yazıyı tamamen okuduğunuzu sanmıştım ve yazdığım bir şeyi  hiç tanımadığım birinin okuması hoşuma gitmişti fakat yanılmışım. Ya tam okumadınız, ya yaznın bir yerine takılıp ona göre cevap verdiniz, yada anlamak istediğiniz yerini anladınız.

Yazımın sonuna bir not düşmüştüm pek olası değil ama belki gözünüzden kaçmıştır diye koyu kırmızı renk ve fontunu büyülterek birdaha yineledim umarım şimdi görürsünüz..

Saygılar....
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti room » 05 Arl 2009, 17:53

-Tarzınız açık ve ortada,

-Cevap yazarken bile üstü örtülü hakareti elden bırakmayan biri ile polemiğe girecek değilim,

-Kör değilim, ayrıca yazılanı anlayacak kadar akıl sağlığım yerinde şüphen olmasın,

-Sabit görüşü olanlar için "İMAN VE ALLAH" korkusu her şey için kolay bir örtü,

-Öyle işine geldiği zaman İMANA-ALLAHA, işine geldiği zaman da CUMHURİYETE-ATATÜRKE sığınanlardan hiç değilim,

-Asıl acı olan ne biliyormusun; o Alman vatandaşının ne imanı var ne de allahı.

Ya boşuna çaba benimkisi, bu yazdıklarımdan da ne demek istediğimi anlayacağını sanmıyorum. Asıl derdin üzüm yemek değil senin, bağcıyı dövmek.

Bir tavsiyede benden olsun o zaman,  koyu kırmızı renk ve fontunu büyülterek birdaha yinelediğin bir satırlık yazının üzerinde yine sana ait olan beş satırlık yazıyı daha baskın renk kullanarak fontunu da kendine göre ayarlayıp tekrar oku lütfen. Oku ki bir meslek gurubuna ve kuruma karşı kullandığın hakarat içerikli ve saygısızca ithamlar içeren kelime ve cümlelerinin farkına varabilesin.

O beş saatırı biri kafana silah dayayıp yazdırdıysa söyle.

Özür dilemesini de biliriz.

Kullanıcı avatarı
room
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: metin
Arabanız: roomster 1.4

İleti emre_tokay » 05 Arl 2009, 18:23

Ben 21 yasında bir gencim kendime göre düşüncelerim olması normal. Asla kendimden büyük birisine saygısızlık yapmam eğer ki hakaret olarak algıladıysanız gerçekten samimi bir şekilde özür dilerim. Aslında yazdıklarınıza uygun cevapları hiç esirgemeden yazabilirdim ama işin rengi değişir ve çok farklı yerlere gidebilir. Umarım sizde benim karakterim hakkında yapmış olduğunu aşşağılayıcı ve kırıcı sözlerinizden dolayı üzgünsünüzdür.

Ben özürdilerim....

emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti gandak » 05 Arl 2009, 19:32

arkadaşlar bütün forumlarda oldugu gibi 1 2 yorumdan sonra birbirimizi kırmaya ve inciltmeye başlıyoruz.Peki yoruma bile tahammül edemeyen bizler ALMAN NİNE gibi nasıl sadece dogru hataları şikayet ederiz bi düşünün derim...Yaşayız farklı, stil farklı...
gandak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: adil tarakcıoğlu
Nereden: Denizli
Arabanız: favorit 94 glx

İleti gultekinteknik » 05 Arl 2009, 22:27

kurumlarımızın topyekün vatandaşlarına verdiği izlenim malesef çok kötü  vede düşündürücü

bizim aile yapımız güçlü batının kurumları güçlü!!!!!
gultekinteknik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti emre_tokay » 05 Arl 2009, 23:34

[quote="gultekinteknik"]

kurumlarımızın topyekün vatandaşlarına verdiği izlenim malesef çok kötü  vede düşündürücü

bizim aile yapımız güçlü batının kurumları güçlü!!!!!
[/QUOTE]

O cumleleri yazan ellerine saglik. Kendimi yalniz hissetmeye baslamistim.
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti yexplorer » 05 Arl 2009, 23:43

olay hırsızlıktan çıkıp bir kurumun kötülenmesine kadar gitmiş (aslında hiç birimizin bunu kastetmediğni sadece o kuruma ait bir kaç kişi üzerine bu tarz ifadelerde buluduğumuzu düşünüyorum)
kendinizi polisin yerine koymayı deneyin siz yakalayacaksınız sabah olmadan salıverilecek canınızı dişinize takarak yakaladığınız adam serbest niye uğraştınız bütün gece diye düşünmek durumunda kalacaksınız. tabi bu durum işini yapmasına engel değildir. her kurumda iyiler ve kötüler olacaktır. bizim karşımıza 1 tane çıkınca bizim için hepsi kötü olur.

batının kurumlarının güçlü olması yasalardan kaynaklanır. bizde alkollü sürücü gelir ailenizi biçer gider 2 yıl olmadan çıkar batıda böyle değildir. cinayete teşebbüsten yargılanır adam ve uzun süre içeride kalır. ben şimdi kırmızı ışıkta geçti diye birini ihbar etsem. o kişiye çeza kesilirmi bence kesilmez. ama görüldüğü üzere dışarıda durum farklı. bence olay yasaların bu denli etkisiz olmasından kaynaklanıyor.

birileri hısrsızlık yapıyor biz birimize düşüyoruz polisimizi askerimizi öğrertmenimiz vs sucluyoruz. peki hırsızın hiç suçu yokmu

yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir