ATAÜRK'ün Gençliğe Hitabesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ATAÜRK'ün Gençliğe Hitabesi

İleti lazianke » 12 Arl 2009, 17:39

[quote="mbarman"]hocam ozaman derinlere inmeye gerek yok. son 30 yılda yapılanlarla yönetenlerin eylemleri ve özellikle 1985 den sonra açıkça söylüyorum doğu ve güneydoğuda halkı aydınlatmak için giden değerli eğitimcilerimizin başına gelenler ile; abd ve diğer yabancı uşakları savunan 3-5 satılmış çapulcunun desteği ve çığırtkanlığı sonucu oradaki cahil halkın bunlara çanak tutması sebeptir. hal böyle olunca ister iistemez kürt özerklik isterse laz, çerkez, gürcü, arnavut, tatar, muhacir, pomak, daha sayayımmı bunlarda özerklik ister.[/QUOTE]

peki bu insanlar  neden tarihin belli bir döneminde bölücü ve etnik ayrımcılık ihtiyacı hissetmemişlerdir? kaç yıldır kendilerini Türk olarak tanımlamak durumundadırlar? bu tarihin eski dönemlerinden beri vaki olan bir durum değildir. yeni bir durumdur.

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti mbarman » 13 Arl 2009, 13:37

sorunun cevabını üstteki yazımda yüzeysel olarak vermiş olmamala birlikte esas neden sevr dayatmasının ATATÜRK VE TÜRK HALKI tarafından reddedilmesidir. sevrin reddinde ingiliz köpeğinin söylediği sözü hiçbir zaman aklımdan çıkarmadım. şimdilik bu anlaşmayı reddediyorsunuz. bunu birlik ve beraberliğinize borçlusunuz. ama emellerimizden asla vazgeçmeyeceğiz. bu toprakları asla siz türklerin egemenliğine bırakmayacağız. içinize öyle bir fitne ve fesat sokacağız ki; önce  türklüğünüzü, sonra birliğinizi, sonrada kimliğinizi ve bu toprakları kaybedeceksiniz.
yukarıdaki söz sanırım herşeyi yeterince anlatıyor. biz bu durumda o baş kaldıran isim vermiyorum halk kimse onların satılmışlığı ve uşaklığı yüzüne bu durumdayız.

bu konu hakkında başkada yorum yazmayacağım
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi