Power Supply(PSU) Sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Power Supply(PSU) Sorunu

İleti RoadFighter » 09 Arl 2009, 14:36

Nette defalarca aramama rağmen bir çözüm bulamadım ve sizlere sorayım bu sorunu dedim.

XILENCE RED WING 580 W - 120 mm Fan

Ben bu ürünü aldım fakat kendi bilgisayarımda,farklı bir bilgisayarda denememe ve bağlantının doğru olduğundan emin olmama rağmen ürünün çalışmadığını gördüm.

İnternet cafe işi uğraşan bir yakınıma götürdüm ve o da iki kabloyu köprülemek sureti ile ürünün çalışıp çalışmadığını denedi. Gene tık yok.

Anakartım da 2 yıllık. Foxconn marka ve N570SM2AA-8EKRS2H denilen modeli.

Önce PSU'um da FSP ATX 350 PNF modeli(350W)

Benim sıkıntım acaba "anakartımın yetersizliği mi" diyeceğim ama PSU'yu başka türlü de çalıştıramadım.

Ürün bana geldiğinde kolisinde önceden açılmasına mani olacak bir naylon kaplama veya bandrolü yoktu.

Denenmiş,müşterinin iade ettiği bir ürünü yollamış olabilirler diye de şüphelendim. (benim alışveriş yaptığım yer hızlıal.com)

Netten alışverişin en pis yönü. Ürün bozuk gelirse bekle bekleyebilirsen.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti alpino » 09 Arl 2009, 14:42

dostum power supply'ların çalışması için özel bir donanım işlem vs gerekmez. cihazı bilgisayarına bağlar bağlantıları yapar, güç kablosunun bağlandığı yerdeki anahtarı 1 konumuna getirirsin o kadar. netcafedeki arkadaşın da zaten bu işlerden anlıyordur. o da çalıştıramadıysa cihazda sorun vardır.

ben bilgisayarımı büyük bir elektronik mağazasından toplama olarak almıştım. montajı kendileri yaptı. eve geldim reset düğmesi çalışmıyordu ve kablolar birbirine dolanmıştı. adam beceriksizmiş. herşeyi söküp kendim taktım. en ufak bir sorun olmadı. sen de denemişsin olmamış. bu durumda aldığın sitenin müşteri hizmetleri ile görüş ürünün çalışmadığını söyle durumu anlat. yardımcı olacaklardır umarım.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti C@GL@R » 09 Arl 2009, 15:19

ürün arızalı olabilir yada içinde bunlarda varmı bilmiyorum ama yanlış bağlama sonucu sigortası atmışda olabilir ilk bağlamada..onun dışında anakart şu bu uyum sağlamama olmaz bunlarda.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti alpino » 09 Arl 2009, 15:21

yanlış bağlamada olmaz dostum. zaten çıkışları voltaj değerine göre farklı boyutlardadır. yanlış takılamaz. ya da tüm çıkışlar aynı voltajdadır.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti RoadFighter » 09 Arl 2009, 19:10

[quote="alpino"]dostum power supply'ların çalışması için özel bir donanım işlem vs gerekmez. cihazı bilgisayarına bağlar bağlantıları yapar, güç kablosunun bağlandığı yerdeki anahtarı 1 konumuna getirirsin o kadar. netcafedeki arkadaşın da zaten bu işlerden anlıyordur. o da çalıştıramadıysa cihazda sorun vardır.

ben bilgisayarımı büyük bir elektronik mağazasından toplama olarak almıştım. montajı kendileri yaptı. eve geldim reset düğmesi çalışmıyordu ve kablolar birbirine dolanmıştı. adam beceriksizmiş. herşeyi söküp kendim taktım. en ufak bir sorun olmadı. sen de denemişsin olmamış. bu durumda aldığın sitenin müşteri hizmetleri ile görüş ürünün çalışmadığını söyle durumu anlat. yardımcı olacaklardır umarım.[/QUOTE]

Hocam teşekkür ederim yardımın için.

Dedim acaba bu aldığım power supply yeni nesil bir cihaz da farklı bir anakarta mı ihtiyaç duyuyor.

Aleti geri vermek için aldığım siteye başvurdum.

Şu ufak tefek şeyler öyle can sıkıyorki.  Hani olağan şeyler diyeceğim ama bir müşterinin denediği ve arızalı çıkan ürünü başka müşteriye gönderebiliyorlar. Ondan şüphe ettim.

[quote="caglarkrbyk"]ürün arızalı olabilir yada içinde bunlarda varmı bilmiyorum ama yanlış bağlama sonucu sigortası atmışda olabilir ilk bağlamada..onun dışında anakart şu bu uyum sağlamama olmaz bunlarda. [/QUOTE] 

Bağlantıda bir sıkıntı yok. Zaten 24 pinli bir giriş var ona yanlış takmanın imkanı yok soketi.

4 pinli başka bir giriş var onun da yeri belli. Bir de cd-rom,hard disk gibi şeylere bağlanacak soketler var onlar da belli.

Zaten kullanmakta olduğum PSU'ya baktım da 24 pinli ve diğer 4 pinli yere soketlerini takınca en azından PSU çalışıyor.

Bu aldığım ürün en ufak çalışma emaresi göstermedi.

Teşekkürler fikirleriniz için.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti cancanamca » 09 Arl 2009, 20:26

netten alışverişde bazı sıkıntılar var doğrudur ama birde güzelliği var netten aldığınız bir ürünü sorgusuz sualsiz 7 gün içinde iade şansınız var, aynı ürünü mağazadan alsaydınız iade prosedürü daha zor olabilirdi.  ürünün bozuk olduğu belli bence vakit kaybetmeden iade edin.
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: choice

İleti RoadFighter » 09 Arl 2009, 20:57

Hizlial.com'a gece 2'de ürün değişim başvurusunda bulunmama rağmen hala bir cevap yok.

izlial'dan arkadaşıma bayramdan önceki çarşamba günü(24'ünde) lazer yazıcı sipariş ettim.

Ürün stokta gözüküyordu fakat dedim bayram sonrası salı günü kargoya verirler.

Bayram sonrası salıdan da 1 hafta 1 gün geçti. Şikayet mesajı yazdığımda ürünün 10.12.2009'da stoklarına gireceğini öğreniyorum.

Dün bir mesaj daha attılar bana. İthalatçı kaynaklı bir gümrük sıkıntısı varmış ve ürün 15.12.2009'da stoklara girecekmiş.

İnsan bu gibi durumlarda sanal alışverişten soğuyor. Yazıcı aldığım arkadaşa gittigidiyor'da bir araba parçası için kefil oldum. Yanlış parça geldi. Doğru parça için 1 ay bekledik fakat sonunda satışı iptal ettik. Bir diğer ürün vardı,onun da satışı kapandı.

Bir daha kimseye kefil olmayacağım.

Bazı ürünleri de piyasadan daha pahalıya alacağım nette fiyatlarını araştırdıktan sonra(pazarlık için)

Nette alışveriş sitelerindeki en iyi özellik bazı iyi yorumlar ve rekabet daha belirgin olduğu için esnek fiyatlar.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 09 Arl 2009, 21:08

valla netten alışverişte sadece hepsiburada.com a güveniyorum.

yaşadığım bir olayı anlatayım. hepsiburada.com'dan fotograf makinesi alacaktım. 6 megapiksel canon marka. yanında şarj cihazı 2 adet şarjlı pil, Bigboy marka 1 gb hafıza kartı.

siparişi verdim yaklaşık 1 hafta geçti. derken siteden bir mail geldi. gümrükte sorun yaşadıklarını en kısa zamanda ürünü gümrükten çekip yollayacaklarını bildirdiler. aradan 5 gün kadar geçti. tekrar mail geldi. hala sorun olduğunu ve beni mağdur etmemek için istersem ürünün muadili olan 7,2 MP sony marka fotograf makinesi, yine aynı şekilde şarjlı pil, şarj cihazı ve Sandisk marka 1GB hafıza kartı göndereceklerini bildirdiler. ben de kabul ettim ve ürün yaklaşık 3 günde elime ulaştı.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti RoadFighter » 09 Arl 2009, 21:17

Hizlial ile hepsiburada arasında çok fark yok satış,siparişte falan. Hepsiburada daha büyük bir kuruluş tabi(Aydın Doğan'ın)

İşte önemli nokta da satış sonrası. Hepsiburada'dan aldığım 2 mp3 player farklı zamanlarda bozuldu. İlk gönderdiğim ürün yerine para iadesi yaptılar tereddütsüz. İkinci ürünü de 1 haftada tamir ettiler.

Hizlial'a hiç bozulan birşey göndermemiştim. Bakalım süreçleri nasıl işleyecek?

Bu arada,

pcdepo denen bir yer var. Orada bir ürünü bayağı uygun gördüm diğer sitelere göre. Fakat farklı bir alışveriş anlayışları var. Kredi kartı ile direkt alışveriş yapamıyorsunuz sitede.

Ürünü satın alıyorsunuz,sonra sizi arıyorlar ve kredi kartının fotokopisini fax ile yollamanızı istiyorlar. :)

Nette güvenilir bir site olduğu söyleniyor. (merkezi de depo gibi bir yermiş:))

Fakat kredi kartı ile ilgili açıklamaları enteresan: "Web sitemiz üzerinden kredi kartıyla ödeme seçeneğimiz müşterilerimizin isteği üzerine kaldırılmıştır" :)

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir