Kar lastiği ne işe yarar? Ne zaman kullanılır?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kar lastiği ne işe yarar? Ne zaman kullanılır?

İleti MEGAN » 13 Arl 2009, 21:55

zincir en etkili ve en tehlikeli yöntem. kar lastiği iyidir aslında.

-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti yerkanksk » 30 Kas 2012, 19:53

hocam kar lastiği 7 derecenin altında diğer lastikler gibi sertleşmediğinden yol tutuşunu artırır ancak şu unutulmamalıdırki zincir kadar değil onun için yokuş aşağı ve yukarı hareketlerde zincir takmak zorundadır zaten kar lastiği kullanım klavuzunu okursanız oradada sadece diğer lastiklere göre biraz avantaj sağladığını ancak yokuşlarda zincir kullanmanız gerektiği yazar
yerkanksk
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: erkan yılmaz
Arabanız: superb

İleti jawacı » 30 Kas 2012, 20:22

yerkanksk yazdı:hocam kar lastiği 7 derecenin altında diğer lastikler gibi sertleşmediğinden yol tutuşunu artırır ancak şu unutulmamalıdırki zincir kadar değil onun için yokuş aşağı ve yukarı hareketlerde zincir takmak zorundadır zaten kar lastiği kullanım klavuzunu okursanız oradada sadece diğer lastiklere göre biraz avantaj sağladığını ancak yokuşlarda zincir kullanmanız gerektiği yazar

benim lastiklerim lassa snoways 2 plus, bu kış 3. kış olacak. ben bu lastiklerden son derece memnunum. ilk kış uludağa çıkmak nasip oldu. bagajda zincirim olmasına karşılık zincire hiç ihtiyaç duymadan otellere kadar çıktım. üstelik rampayı çıkarken durup kalkışlar yaparak. sorun yok.

aşağıya inmek çıkmaktan biraz daha zor. çünkü fren yapınca lastik tutunamazsa araç kendi istediği yöne gidiyor. kış lastiği burada devreye giriyor. fren yapınca lastik kayarsa , önüne kar biriktiriyor. biriken karlar da takoz görevi görüyor. kısa mesafede araç duruyor. olay bu.

eğer lastiğine güveniyorsan zincir istemez. ben geçen kış 25 cm karda kullandım, yokuş aşağı ve yukarı, performans 10 numara.
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Arabanız: 94 favorit lx

İleti surveyor » 30 Kas 2012, 23:07

bende de lassa snoways era var 4 adet. bu 2. kış olacak. karda, buzda, yokuşta, virajda 10 numara. ben de geçen yıl artvindeki kayak tesisine zincirsiz çıkmıştım.
surveyor
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Artvin
Arabanız: 2011 Fabia 1.2 TSI

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir