**E-BAY SİTESİNİ KULLANANLAR ACİL YARDIM**

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

**E-BAY SİTESİNİ KULLANANLAR ACİL YARDIM**

İleti C@GL@R » 13 Arl 2009, 17:05

http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trks ... 6Q0959433E

http://cgi.ebay.co.uk/vw-audi-seat-skod ... 1e593553a9

arkadaşlar e-bay da bu ürünleri gördüm merkezi kilit beyinleri burda gayet uygun türkiyede 500 tl den başlıyor..sorum bu siteden ben bunu sadece üye olarak kendi kredi kartımdan hemen alabilirmiyim ve kargo ücreti ne kadar tutar gümrük ücreti vs..alırlarmı acil yardım...benim acarın kod numarası ordakilerle aynı sorunsuz uyum sağlarmı

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti C@GL@R » 13 Arl 2009, 17:16

bana görede riskli geliyor ama 500tl +kdv daha bir riskli geliyor ordan alış veriş yapanlar yardım ediniz..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpino » 13 Arl 2009, 18:21

EBAY'e gelince paypall isimli siteye üye ol. ebayde çoğu satıcı sadece paypall ödemelerini kabul eder ve BU SİTEYE VERDİĞİN ADRESE KARGO YAPAR. yani paypall'e üye olurken en anlaşılır ve açık DOĞRU adresini ver (TÜRKÇE OLARAK). alışveriş yaptığında sistem parayı ebay hesabına aktarıyor satıcıya değil. bazı ürünlerde kargo sigortası yapılabiliyor isteğe bağlı olarak. ürün geldiğinde hemen aç ve kontrol et. eğer kargo nedeniyle bir hasar varsa tutanak tuttur ve geri yolla. sisteme bu bilgiyi girdiğinde paran geri sana döner. eğer herhangi bir sorun yoksa ürüne onay veriyorsun ve para satıcıya aktarılıyor.

ÇOK ÖNEMLİ!!!! MUTLAKA VE MUTLAKA GÜVENİLİR SATICILARDAN ALIŞVERİŞ YAP. SATICININ GÜVENİLİR OLDUĞUNU ANLAMAK İÇİN ÜRÜN SAYFASINDA SAĞ TARAFTA SATICININ ADI KAÇ SATIŞ YAPTIĞI VE BU SATIŞLARDAN %KAÇ ORANINDA İNSANLARIN MEMNUN OLDUĞUNU GÖSTEREN BİLGİLER VARDIR. MÜMKÜN MERTEBE ÇOK SATIŞ YAPMIŞ VE YÜKSEK BEĞENİ ALANLARI TERCİH ET.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti C@GL@R » 13 Arl 2009, 18:29

teşekkürler alper bey gittigidiyor vb. sitelerden çok alıveriş yaptığım için o konuda tecrübeliyim..tek sıkıntım yurt dışı alışverişleri peki ben alttaki linkdeki ürünü almadan önce kargo ve gümrük ücretini öğrenebiliyormuyum..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpino » 13 Arl 2009, 18:43

gümrük ücreti yok. ürünler satıcı tarafından hediye olarak belirtilip gönderiliyor. böylece gümrük vergisi olmuyor.

kargo ücretini ise sitede resmin hemen altlarına doğru P&P and payments kısmında görebilirsiniz. yalnız bulduğunuz ürüne ben baktım sadece ingiltere içerisinde gönderi yapıyor. bahsettiğim yerde listede türkiye var ise ürün türkiye'ye gönderiliyor. gene de almadan önce mutlaka sstıcı ile temasa geçin.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti C@GL@R » 13 Arl 2009, 18:47

sadece ingiltereyse orda birkaç akrabam var artık o şekilde alırız..hemen bakıyorum tskler bilgileriniz için...
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpino » 13 Arl 2009, 18:58

rica ederim. yalnız bu durumda paypal adresi olarak tanıdığınızın adresini vermek zorundasınız. yoksa belirteceğiniz başka bir adrese göndermeyi kabul etmeyebilir satıcı (güvenlik amaçlı).
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti C@GL@R » 13 Arl 2009, 20:49

satıcı ile irtibata geçtim 50 paund ürüne 15 paund da kargo ücreti tutarmış...artı bi ücret umarım gelmez..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir