TURKCELL'in internet kota hesaplama çakallığı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

TURKCELL'in internet kota hesaplama çakallığı

İleti mygokhan » 15 Arl 2009, 22:59

Geçtiğimiz ay mobil internet için kullandığım 541'li VODAFONE hattımı sözleşmesi bittiği için vede daha iyi internet hizmeti alacağımı düşündüğüm için TRCELL'e taşıdım.

Gün geldi , belirtilen gün ve saatte TRCELL SIM kartını cihaza taktım ve kullanmaya başladım.Girmez olaydım!!

Sorun şu!

1-VODAFONE'dan daha iyi sandım 3G çekim gücü, hızı vs.. ama hız aynı çekim alanı olarak VODAFONE Bursa'da biraz daha iyi gibi.

2-3G'nin çekmediği alanlarda VODAFONE Edge şebekesi üzerinden internete bağlanırken hızım gayet iyi.Fakat TRCELL Edge'de çok kötü hızları gördüm..

3- En önemli olay bu bence..

TURKCELL   100 MB internet pakedi  : 10 TL KDV ve ÖİV dahil.

VODAFONE 250 MB internet pakedi  : 10 TL KDV ve ÖİV dahil.

İnternet pakedinde büyük avantaj var V.FONE'da.Hemde günlük sınırsız kullanım yapabiliyorsun ve 5 TL..TRCELL de yok bu olay..

İşin kötüsü TRCELL'de 100 MB yetmiyor desen bir üst paket 1 GB ve 30 TL!!! O yüzden işime hiç gelmedi...

Can alıcı noktaya geliyorum..

TRCELL kullanmaya başladığım andan itibaren fatura kesim tarihinden itibaren 3G&Edge veri sayaçlarını sıfırlarım sürekli.

1 aylık kullanım TRCELL süper şifre ile internetten baktığımda kalan MB'a..

upload : 20 MB

Download :80 MB

Toplamı 100 MB ediyor..Hadi download'ı anladımda upload nasıl bu kadar
çok oluyor.Hadi oldu diyelim diğğer operatörler hesaplamazken o upload
'ı bu TRCELL neden hesaplıyor????????

Aynı olay VODAFONE'da şöyle

upload : 7 MB

download : 80 MB

Toplamı : sadece 80 MB  baktım.upload miktarı toplanmıyor..

Görüyorsunuz upload miktarı ne kadar..Kaldıki aynı işlemleri yapıyorum farklı bişey yok..Vede VODAFONE upload'ı hesaba katmıyor..Ve toplamda 250 MB kotam var..Çok çok rahat yetiyor..

Ama tabi VODAFONE'u övmek istemiyorum.Zaten internet dışından bu hatla konuşmam olmuyor..AVEA'nın kamu tarifesi 10 numara..Çatır çatır konuşuyorum diğer hattımla..

Şimdi ben ne diyeyim..Aynı paraya hangi operatörü
kullanırsınız..TURKCELL'in yaptığı nedir şimdi?Kalite adı altında
milleti sömürüyor..

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti BaTeRRiiSStt » 15 Arl 2009, 23:12

kolay para boyle kazanılıyor işte..
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti MEGAN » 15 Arl 2009, 23:21

ahaha iyimişş :D 10 ve üstü 11-12 yılık Vodafone hattım var faturalı.. bana arada bi hediye veriyorlar.. konuşma süresi vb. annem turkcel hat almıştı faturalı inanın mesaj çekiyoduk 150 sms bie 150 tl ye geldi :D
-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti C@GL@R » 15 Arl 2009, 23:23

turkcellin her işi böyle o yüzden turkcelli ikinci hat yapıp kampanya avantajlarından yararlanacaksın ben 2.hat olarak kullanıyorum aylı sabit 2,5 ücretli acil olmadıkça konusmuyorum onun dışında haftanın iki günü bedava ayrıca bir ay boyunca pazar günleri bedava ayrıca seçtiğim bir numara ile iki ay bedava konusuyorumSmile daha ne olsun bunların hepsi 5 tl ye oluyor...
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti emre_tokay » 16 Arl 2009, 23:44

Sormayın bu turkcell konusunda cok dertliyim çok kaliteli hizmet veriyorlar ondan aslaa şüphem ve itirazım yok ama kaliteli kaliteli öttüryorlar orası kesin... :)
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TOKAY
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: A4 Octavia Elegance 2004 (SATILDI) Felicia GLXi

İleti mygokhan » 16 Arl 2009, 23:51

[quote="emre_tokay"]

Sormayın bu turkcell konusunda cok dertliyim çok kaliteli hizmet veriyorlar ondan aslaa şüphem ve itirazım yok ama kaliteli kaliteli öttüryorlar orası kesin... :)[/QUOTE]

İlk zamanlardan beri bir gıcıklığım vardı TRCELL'e..Hiç TRCELL hattım olmamıştı.Bir kere alayım dedim iphone kampanyası için.Hattı aldım, iphone vermediler..Hat açık kaldı konuşmadığım halde.Bedavaya fatura ödettiler..

Hadi dedim şimdi bari adam gibi kullanayım kaliteli hizmet vs, baksana fiyatta diğerleri ile aynı..Hatta 100 MB veren TRCELL'in yanında 250 MB kota veren VODAFONE'dan vazgeçmiştim.Ama gel görki ince hesaplar dönüyor vesselam..

Şirket hatlarımız hep AVEA ,.. Adamlar indirim yapıyorlar fatura tutarından her ay..Geçenlerde mesaj geldi.12 ay kapattırmayacağınıza söz verin, %10 mu ne indirim yapalım dediler..MEsaj gönderdim şimdi her ay indirimli geliyor..600 dk konuşma 38 TL fatura..Bence 10 numara..

Diğer hatta sabit hatlara bedava ayda sadece 12 TL...
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir