İş arıyorum..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İş arıyorum..

İleti emre_tokay » 16 Arl 2009, 23:51

Saygı değer abilerim kardeşlerim malum ekonomik kriz belimi fena büktü işlerim kötü gitti ve suanda durdurmak zorunda kaldım. Bursada gümrük müşavirliklerinde iş arıyorum belki sitede bu işle uğrasan yada cevresi olan bi abim vardır diye düşündüm.

21 yasındayım 2012 subat ayına kadar askerliğim tecilli ve siyasi durumlar bu şekilde devam ettikçe de gitmeyi düşünmüyorum. Çalışma saatleri ve seyahat konusunda hiç bir engelim yok. Önceden söylemek isterim tam bir tecrübem yok ama kısa zamanda işe adapte olup işi öğrenirim. Ehliyetim var.

Telefon numaram
0532-686-04-27
   7/24 acıktır.

emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TOKAY
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: A4 Octavia Elegance 2004 (SATILDI) Felicia GLXi

İleti mygokhan » 16 Arl 2009, 23:53

Bursa'da farklı sektörlerde iş olursa çalışırmısın? Maaş beklentin nedir? Ona göre denk gelirse haber veririz..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti emre_tokay » 16 Arl 2009, 23:59

Maaş olarak tecrübem olmadığı için fazla bir beklentim yok ama asgari ücret+sgk tek beklentim bu.

İş konusuna gelince ben aslında istanbulda yasıyorum ama bursaya yerleşmeyi istiyorum bulacağım işte de uzun süreli çalısmak istiyorum. Aslında kendi mesleğim var ama Teknik Tasarım ağır geliyor kafayı yedirtecek konuma getiriyor ve sayısallığı çok ağır hesaplar filan o yüzden uygunolabilcek işleride değerlendiririm
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti hdoner » 17 Arl 2009, 00:19

kardeşim işallah en kısa sürede aradığın işi bulursun.
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti emre_tokay » 17 Arl 2009, 01:23

Bu arada forumda hiç gümrük müşavirliğinde çalısan arkadas varmı ???
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti MEGAN » 17 Arl 2009, 01:28

http://www.igmd.org/    buradan belki destek alabilirsiniz abicim. bi göz atın isterseniz ?
-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti emre_tokay » 17 Arl 2009, 18:12

Gümrük müşavirliklerinde yetiştirilmeye hazır eleman :)

GÜNCEL.....
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti hdoner » 17 Arl 2009, 22:39

hah böle daha iyi olmuş.Birbirimizi ne kıralım,ne de kırılalım.

İşsizlik çok zor 2 sene yaşadım çok iyi biliyorum.Umarım en kısa sürede iş bulur başlarsın.
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti emre_tokay » 17 Arl 2009, 22:44

Vallahi harun abi inşallah bulurum cünkü geleceğimi yönlendirecek bir noktada duruyorum. Beni işe alıp eğitecek kendine yetiştirecek bi gümrük müşavirine çok ihtiyacım var. Daha doğrusu bu vizyona sahip bir iiş verene çok ihtiyacım var.
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti hdoner » 17 Arl 2009, 22:51

Arada boş durmayıp bu seneki kpss ye hazırlanmanı öneririm emreciğim.Ayrıca iş bulma sitelerine üyelik oluşturup gerekli bilgileri (cv) girip her gün kontrol etmende fayda avr.Bi arakdaşım x siteden cv doldurup iş bulmuştu .Ayrıca memurlar .net te iş ilanalrı falan avr onlarıda takip etmenin faydalı olacağını düşünüyorum.İlk başta istediğin işi bulamasandan işin ucundan başla sonra zaten çevren genişler istediğin alana geçebilirisn.Bu şekilde yaparsan daha doğru olacağını düşünüyorum.Tabi tecrübelerime dayanarak kendi penceremden yardımcı olmaya çaışarak ...
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti cancanamca » 17 Arl 2009, 23:00

[quote="emre_tokay"] 

[/QUOTE]
var, ama Bursada değil...
Bu arada gümrük işi deneyimin yoksa, bu sıralar iş bulman gerçekden zor, şirketlerin çoğu kriz yüzünden birleşme yoluna gitti ve işi bilen elemanların çoğu şuan işssiz. birde sanki memlekette az işsiz varmış gibi hükümetimiz 2010 da yeni gümrük kanununu yürürlüğe sokacak ve memleketimize yeni binlerce işsiz katılacak(diğer ülkeler mevcut istihdamı arttırmaya çalışırken bizimkiler mevcut iş kolunu bitiriyorlar). Bu kanunla artık bildiğiniz iş kovalama olmayacak herşey bilgisayar sistemi üzerinden otomatik yapılacak (yani kaçakçıların ve üçkağıtçıların ekmeğine yağ sürülecek) ve saha elemanlarının pek çoğu ofis elemanlarının bir kısmına ihtiyaç kalmayacak.

Üzgünüm ama o sektörde iş bulma şansın çok az.
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: choice

İleti emre_tokay » 17 Arl 2009, 23:05

Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim 2yıl ara verdikten sonra derslere calısmak biraz zor gelicek birazcıkda(bayagı :)) matematiğim kötüdür :)
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti emre_tokay » 17 Arl 2009, 23:17

[quote="cancanamca"] [quote="emre_tokay"] 

[/QUOTE]
var, ama Bursada değil...
Bu arada gümrük işi deneyimin yoksa, bu sıralar iş bulman gerçekden zor, şirketlerin çoğu kriz yüzünden birleşme yoluna gitti ve işi bilen elemanların çoğu şuan işssiz. birde sanki memlekette az işsiz varmış gibi hükümetimiz 2010 da yeni gümrük kanununu yürürlüğe sokacak ve memleketimize yeni binlerce işsiz katılacak(diğer ülkeler mevcut istihdamı arttırmaya çalışırken bizimkiler mevcut iş kolunu bitiriyorlar). Bu kanunla artık bildiğiniz iş kovalama olmayacak herşey bilgisayar sistemi üzerinden otomatik yapılacak (yani kaçakçıların ve üçkağıtçıların ekmeğine yağ sürülecek) ve saha elemanlarının pek çoğu ofis elemanlarının bir kısmına ihtiyaç kalmayacak.

Üzgünüm ama o sektörde iş bulma şansın çok az.
[/QUOTE]

Tavsiyelerin için çok saol evet tecrübem hiç yok şansımında az olduğunun farkındayım ve şuan yönetimdeki şahışların zihniyetiyle yönetildiğime lanet ediyorum. Binlerce insan sırf onların verdiği kararlar yüzünden aç ve açıkta kalıyor ve kalmaya devam ediyor.

Ama unutmasınlar ki tarih tekerrür eder. Tarih kendine ihanet edenleri asla affetmez ve elbet intikamını er yada geç alır.

Yaşıtlarımız avrupada güllük gülistanlık dertsiz tasasız yasarken biz daha doğarken borçlu doğuyoruz.
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti cancanamca » 17 Arl 2009, 23:24

Eğer illa bu dalda çalışmak istiyorsan naçizhane tavsiyem, büyük bir nakliye veya kurye (fedex-ups-DHL-TNT) gibi bir firmaya girmeye çalış, Bursada kurye firmasında iş bulma ihtimalin daha yüksek, yeni kanunla ekmeklerine yağ sürülecek olan firmalar onlar, işe girebilirsen iş garantin olur Thumbs%20Up
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: choice

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir