gözlük yerine lens kullanılmalımı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

gözlük yerine lens kullanılmalımı?

İleti fıratt » 20 Arl 2009, 02:32

gözlükten lense geçmeyi düşünüyorum 6yaşımdan bu yana gozluk takıyorum artık canıma tak dedi ama kararsızım lazer ameliyatlarından olumsuz yorumlar aldıgım için gozluk kullanımını sona erdirecek lens aklıma yatıyor,ancak kullanımı nasıl olur gozum alışırmı lens kullanmanın olumsuzlukları nelerdir bilmiyorum
deneme yanılma yoluna başvurayım desem maddi olarak okadar esnek değilim malum yıllık lens istiyorum ve miyop astiğmat var lens fiyatı baya bi yukseliyor..
bana bir akıl verirseniz sevinirim..

fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti hdoner » 20 Arl 2009, 02:41

Dostum durumlarımız herşeyiyle senle bire bir aynı.Ben lazer konusunda doktorları incelediğimde çoğu kaçınıyor nedendir bilinmez dikkat et göz kusuru olan çoğu doktor hala gözlük kullanıyor.Lens olayına gelince eğer tertipli ve temiz birisi isen lens saçanak olabilir.Yanlız gece çıkartıp suya koymak ,işte gözün alışması bide göz yapımızdan dolayı gözler zaten dışarda epey rahatsız edebilir...gibi durumlar var .Bence ya lazer yada gözlüğe devam fikrindeyim.Gözdeki enfeksiyon çok tehlikeli oalcak malum ellerimizde çevrenin tüm mikrobunu barındırıyoruz.Ayrıca gözlük kaç kez toz,nesne kaçmasından korudu bide bu yönden koruma özelliği var gerçekten.Benimde kafam karışık ama son olarak bu fikirdeyim.Lazer teknolojisi iyice yaygınlaştı ve başarısız operasyonlar çok azaldı.Yeni nesil makinalar daha iyi görüş vaad ediyor bakalım.
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti murat06 » 20 Arl 2009, 05:30

Lens kullnacaksanız bence hiç başlamayın.temizliği dert,üstelik gözde kalıcı bir kuruma yapıyor,aynı zmanda dışarıda olduğunzda batma yaprsa hemen çıkaramıyosunz hijyenik koşullar gereği temiz bir ortam bulmak lazım.ben 4 sene lens kulllandm bıraktm 2 sendir gözlük takıyorum tekrardan.hemen hemen aynı yaştayız.Eğer illla ki gözlük tamak istemiyorum diyosanız bence ameliyat olun çizdirin gitsin lens takmaktan daha riisksiz , lens kullnarak hergün risk alıyosunz, gözünz mikrop kaparsa çok ciddi durumlar ortaya çıkabiliyor.birde lens bildiğim kadarıyla kornea tabaksını inceltiyor.Belli bi zmandan sonrada kalıcı kuruluk başlıyor gözde , elinizde yapay göz yaşıyıla dolşmak zorunda kalıyosunuz.Bunları doktorlardan ve eskiden lens kullanan biri olark biliyorum.Lensi bırakmamın sebepleride yukarıda belirttiklerim.Neyse ki benim kullandığım sürede ufak tefek sorunlar dışında bir şey olmadı. lensi bıraktığımda biraz göz kuruluğu başlamıştı ama şu anda  rahatsız edici  düzeyde değil.
   Ben en yakın zmanda ameliyat olmayı düşünüyorm.Bunun için bir dizi tetkik yapıyorlar uygunsa yapıyolar.Tabi heryerde bu ameliyatı olmamk lazım çünkü bu işide herşey gibi ticarete döktüler  uygun olmayanıda yapıyolar , tabi uygun olmayan göze yapılınca bazı komplikasyonlar oluyomuş.Ameliyat olmak içinde göz numarasının son 1 yıl içinde artmamış olması gerekiyor.Göz numarası durmamış olanalara yapmıyorlar.
   Hiç risk almamk için en iyisi gözlük, gözlük istemiyorum diyorsanız bana göre en iyisi lazer.

murat06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gandak » 20 Arl 2009, 10:03

arkadaşlarınıda dediği gibi lens steril bir ortam gerektiren temizliğine çok dikkat edilmesi gereken bir uygulama.ama bence lazer çok daha iyi.İstanbulda bu konuda uzmanlaşmış bir hastane var arkadaşım orada yaptırdı.6 seneden beri çok iyi ama denildiği gibi bu ameliyat her yerde temiz yapılamayabiliyor..ama yapılıncada herşeyden kurtuluyorsunuz...
gandak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: adil tarakcıoğlu
Nereden: Denizli
Arabanız: favorit 94 glx

İleti zurna1788 » 20 Arl 2009, 13:33

samet abi.aman dur nediyon ya... ben 3 yıl lens kullandım.baştan aşağı dert.

1 ) sürekli temizlik ister. ellerini sürekli solisyonla temizleyeceksin.lenside keza.

2 ) gözlerinin alışması hiçte kısa sürmeyecek.

3 ) gözün sürekli yaşaracak.

4 ) adana gibi sıcak bir yerde yaşıyorsun. güneşe lens ile çıktığın zaman gözünün nasıl yandığını hayal bile edemezsin.

5 ) ayrıca lens gözünden kayma yapabilir...

böyle daha yakışıklısın boşver :)))))
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti lazianke » 20 Arl 2009, 13:47

[quote="zurna1788"]samet abi.aman dur nediyon ya... ben 3 yıl lens kullandım.baştan aşağı dert.

1 ) sürekli temizlik ister. ellerini sürekli solisyonla temizleyeceksin.lenside keza.

4 ) adana gibi sıcak bir yerde yaşıyorsun. güneşe lens ile çıktığın zaman gözünün nasıl yandığını hayal bile edemezsin.

[/QUOTE]
+100000Clap
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti fıratt » 20 Arl 2009, 15:04

[quote="zurna1788"]samet abi.aman dur nediyon ya... ben 3 yıl lens kullandım.baştan aşağı dert.

[/QUOTE]
 sağolasın ne yakışıklılıgı 3,5 kuruşa giderimiz vardır ancakBig%20smile

sağolun yorumlarınız için almaktan vazgeçtim bu kadar olumsuzluk almamak için yeterli..

fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Arabanız: su aracım yok

İleti esri » 20 Arl 2009, 15:12

ben 10 yıldır lens kullanıyorum. tavsiye ederim.
lensin avantajı: gözlükten daha geniş bir çevreyi görme imkanı sağlıyor ve güneş gözlüğü takabiliyorsun:)
dezavantajı bu kadar uzun kullanınca gözde kuruluk yapıyor.:( bu yüzden ben aynı zamanda gözlük de kullanıyorum. yani lensimin günlük kullanım zamanını, ilk yıllara nazaran düşürdüm.
lazer ben de düşünüyorum ama şu anda hem pahalı hem de hala riskli, lens bukadar riskli değil.
ilk başta kesinlikle yıllık lens almayın aylık kullanımlık lenslerden alın. beğenmezseni atardınız.
gözlüğünüzü de kullanmaya devam edebilirsiniz.
tavsiye ederim.
esri
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Çanakkale
Arabanız: ford focus (2008) 1.6i + still paket

İleti y.emre » 20 Arl 2009, 15:15

esri nin dediğine katılıyorum 1 aylık olanları var onlardan alıp deneyebilirsin
ama emreninde dediği gibi bütün komplikasyonlarını göze alman lazım..

ama cevremde lense alışmış çok memnun olanlarda var.

Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti lazianke » 20 Arl 2009, 15:38

lensin en büyük dezavantajı gözde kuruluk metdana getirmesidir ki göze büyük zararı oldur.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir