El yapımı araç

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

El yapımı araç

İleti iceman70 » 22 Arl 2009, 13:44

Arkadaşlar şimdi söyle bir fikrim var ileriye dönük bir tane honda veya cosworth motoru alıp küçük bir şasi yapıp çok hafif bir araç yapsak toplama mesela ariel atom gibi buna türkiye'de trafiğe çıkma izni verilir mi ?

iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti hdoner » 22 Arl 2009, 15:38

%95 olmayacaktır...olumsuz fikir ile hevesınızı kırmıs olmayım ama türkiyede kendisi araç üretipte trafiğe çıkamayan binlercesini tutun.Sırf Yüksek motor takıpta tüv ü geçemeyen köyde bineneler var ki böle bi araç türkiyede trafiğe çıkamaz çıksada polis abimin hemen dikkatini çekerCool

Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti iceman70 » 22 Arl 2009, 20:03

amerika'da bir tanıdığım fabia kaç motor dedi 1.4 dedim güldü noldu dedim o araba burada olsa kimse binmez kız arabası diye dedi :)) adam v8 motora çok cüzi bir vergi ödediği için ve orada düşük hacimli motor yerine büyük kasa büyük motor geleneği olduğu için haklı :)) Çok geri bir ülkeyiz gerçekten.Bence tüv böyle araçlara bakacak emisyon testi ve sağlamlık testi yapıp uygun veya uygun değil diye rapor vercek.İnş enformatiği kazanıp mezun olup almanyaya giderim.O zaman beklesin beni nordschleife :))
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti quickcan » 22 Arl 2009, 21:14

[quote="iceman70"]amerika'da bir tanıdığım fabia kaç motor dedi 1.4 dedim güldü noldu dedim o araba burada olsa kimse binmez kız arabası diye dedi :)) adam v8 motora çok cüzi bir vergi ödediği için ve orada düşük hacimli motor yerine büyük kasa büyük motor geleneği olduğu için haklı :)) Çok geri bir ülkeyiz gerçekten.Bence tüv böyle araçlara bakacak emisyon testi ve sağlamlık testi yapıp uygun veya uygun değil diye rapor vercek.İnş enformatiği kazanıp mezun olup almanyaya giderim.O zaman beklesin beni nordschleife :))[/QUOTE]

sağlamlık testi yapabilmesi için aynı arabadan en az 5 tane üretilmesi gerekli ayrıca amerikan arabaları zaten yüksek hacimli motorlarıyla ünlü... bizde dünyanın en pahalı benzini kullanılıyor bu arada nasıl bineceksin..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti iceman70 » 22 Arl 2009, 21:42

ben araç yapsam 2 litrelik motor çok rahat yeter araç hafif olduktan sonra ama ben fabrika standartı olarak sağlamlık testinden bahsetmiyorum.Özel yapım araçlara istisnai bir durum olması lazım bence. ama nerde düşüncek bizimkiler böyle şeyleri.
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti quickcan » 23 Arl 2009, 00:24

yinede zor gibi çünkü dayanıklık deyince çarpışma testleri geliyo insanın aklına bu arada özel araba üretimi deyince motor güçlü olması lazım bence rakipsiz olmalı sonuçta o bir özel araba siz kemal soylu'nun 306 sını biliyormusunuz bi yerde o da özel araba olarak geçer çok uğreşıldı o 306 ya şuan 2.2lt 750hp şaka gibi ama değil evo6 tommy makinen motorlu Thumbs%20Up

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti iceman70 » 23 Arl 2009, 00:29

ya var bi tane evo 800 hp heralde.Ama şimdi güç ağırlık denen bişey var :)) 350 hp 500kg araç olsun uçarak gider o :)) cosworth ile 900hp çıkaran var ama o kadara hiç gerek yok 350 fazlasıyla o ağırlık ile iş görür :))
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti quickcan » 23 Arl 2009, 02:21

evet hafif olur gibi ama yinede teknik bilgi yok..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mbarman » 23 Arl 2009, 11:41

[quote="iceman70"]amerika'da bir tanıdığım fabia kaç motor dedi 1.4 dedim güldü noldu dedim o araba burada olsa kimse binmez kız arabası diye dedi :)) adam v8 motora çok cüzi bir vergi ödediği için ve orada düşük hacimli motor yerine büyük kasa büyük motor geleneği olduğu için haklı :)) Çok geri bir ülkeyiz gerçekten.Bence tüv böyle araçlara bakacak emisyon testi ve sağlamlık testi yapıp uygun veya uygun değil diye rapor vercek.İnş enformatiği kazanıp mezun olup almanyaya giderim.O zaman beklesin beni nordschleife :))[/QUOTE]
o yüzden çevrenin ve ozon tabakasının içine ediyorlar zaten. dünyayı bu hale biz değil amerika getirdi. ******izler boşunamı kyoto sözleşmesini imzalamıyor. unutmayın bu dünya bizim değil çocuklarımızın. onların yaşan hakkını  ve yaşam kalitesiini hiçbir şekilde bozma hakkımız yok
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir