Karşısındakini "Kör, Sağır, Dilsiz" Bilmek!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Karşısındakini "Kör, Sağır, Dilsiz" Bilmek!

İleti delidolu » 25 Arl 2009, 23:27

İlk aracımı aldım sene 2003-04...
- Anayoldan sağa döndüm karşı tarafa tek yön olmasına rağmen allahtan yavaş girmiştim ki bir de baktım karşıdan araç geliyor.. Durdum.. arkadan bana taaak.... (Abi burda da durulur mu!!)

- Akşam eve gidiyorum kıç kıça sıkışık trafikte ilerliyoruz; ş.içinde takip mesafesi kuralını uygulamk istedikçe araya 3-5-8 derken 1sürü araba önüme atlamaya başladı. bu böyle olmaz diyerek verdim gazı 1-2-3 taaak önümdekine geçirdim! (Adam para istedi, ben de ben suçluyum polisi çağıralım dedim; çağırdım bu kez de adam kaçtı gitti!!!)

- Saba işe gidiyorum Aşti civarı önümdeki transporter gitmemekte ısrar ediyor; 1sağ 1sol hooop sinyalleri verererk önüne geçtim. (O öyle olma deyip aynı hareketi bana yaptı ama kasti olarak sağımdan çarparak kaçtı... Sonradan öğrendim eşinden yeni boşanmış, bunalımlardaymış...)

- Bir gün şehir içine servisle gidiyorum bir de baktım konya yolunda köpeğin biri tamda benim üzerinde oturduğum tekerleğin altında ezilmede... O an köpekle göz göze geldik.. (Yorumsuz)

- Öğlen vakti atakule den yukarı çıkıyorum.. Hatunun teki elinde cep tlf, ne ayna ne sinyal tak diye kırdı önüme, allahtan kurtardım.. (Kendisini trafiğe şikayet ettim, dava açmadan şikayet edemezsin dedile, ben dumurlarda...)

- Sabah işe gidiyorum dikmen yokuşu sol şeritte giderken orta şeritte içinde şöför dahil 4 bayan dedidodu yapark giderken önündeki aracın yavaş gitmesi bahanesiyle makyaj yaptığı iç aynasında makyaşına devam ede ede önüme paaat diye attı kendini... Kıurtardım çok şükür... (4 kadına da ... hayırlı dileklerimi sundum)

- Belediye otobüsü bir kartalla akrabalık kurmak ister; piyango aynı yönde giden 5 arabaya kısmet olur :))

- Yağmurlu gündü amcam gözlük takmıyor ama kör olduğunu kendi söyledi bir de utamadan bu sene bu 3. kazam dedi, o da beni buldu (Buna kaza değil tokalaşma dedik kendi aramızda ..)

- Geçen gün akşam eve dönüyorum mamak köprüsünde 18-20 yaşlarında gencecik bir çocuk 65-70 yaşlarındaki amcaya yayaların geçişinin yasak olduğu yerde orta şeritte uçurmuş.. (Allah rahmet eylesin amcaya)

- Bu sabah mamakta bir kavşakta bir ford focus + ambulas, trafik keşmekeş.. Sebebi malum... (Hayatımda ilk defa motor bölümü olmayan bir araba gödüm.. büyük yetenek vesselam)

-Aklıma gelnler bunlar.. Arkadaşlar yolda giderken siz siz olun karşıdaki herkesi "KÖR SAĞAR DİLSİZ MORON EMBESİL" olarak kabül edin; Allahın izniyle evinize sağlık ve sıhat içinde gidin....

Yolunuz açık, gönlünüz sevgi dolsun... ;)

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti zekrek » 25 Arl 2009, 23:41

Thumbs%20Up Aynen katılıyorum, Birde şehrinizin plakasından olmayan (yabancı) plakalı araçlara ne zaman nereye sapacakları ve nerde duracakları belli olmadığından dikkat etmenizi tavsiye ederim..
Kullanıcı avatarı
zekrek
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Zeki
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 Favorit

İleti hakanerdogan » 25 Arl 2009, 23:45

Haklısın abi çok haklısında, artık normal karşılıyoruz bu hareketleri başımızdan geçenleri yazsak burdan Aya yol olur... Sende normal karşıla.

Pazartesi AŞTİ den dönüyorum sabahın 6 civarları, misafir geldiydi aldım onları. İstanbul yolunda sol şeritte 100 le falan gidiyom. Bi kırmızı felicia, kıro magandanın teki direksiyonda, lan sabah nası uyandın sen? Magandasın, kesin boş adamsındır yatsana Big%20smile

Arkamdan geldi, selektör falan yapıyor, hemende gördüm yani, tam sağa çekilcem, baktım öküz orta şeride geçmiş ordan geçiyo beni, eyi sen bilirsin dedim solda kaldım. Hani basit bi sürücü olsam çıkardım orta şeride arkadan çarpardı, (varsa gücü, sigortası) öderdi hasarımı.

Neyse, yol yokuşa sardı, e tabi arkamda yavaşladı, geçmeye uğraşırken bayılmış olacakki aracı sağımdan ağır ağır geçmeye başladı.

Klasik sağlama dumurizasyonu, önüne yavaş bi araç çıkar, frenlemek zorunda kalırsın.  Ama maganda ve boş insan, bak ne yaptı yavaşlamak yerine.

Herifin arka kapısı benim yan ayna hizalarımda, taaak diye önüme kırdı, gömürdüm frene, belki kıldanda ince payla kurtardı. (sana çarpmaktan kurtardığımdan daha da yakınını düşün Özkan Abi)

Başka bir şehirden gelen misafirlerim yakala indirip dövek dedi. Ben ne kornaya bastım, ne selektör ne bişey yaptım.  Misafirlerim şaşkın şaşkın bakıyor, hastalandığımı falan düşündüler. Yoksa onların tanıdıkları Hakan 5 ten 4 e çeker 160 a yatırır, o magandanın Felicianın kıç yan kısmına burundan sokulur herifin istikametini önce Ankaraya sonrada ebesinin hörekesine çevirirdi. Ama hiç öle bişi yapasım gelmedi, artık gelmiyor. O kadar nasır bağladı bu duyularım.

Düşünüyorum, lan trafikte benim önümü kesip kafama desert eagle(kalın bir tabanca) dayadılar bugüne bugün 5 kişi yürüdüler üzerime, ölmemişim, bu böceklerden mı tırsacam çok sıktı canımı çeker bende dayarım...

diye düşünürdüm, bende onlar gibi olsam. Ama hayat onların ki kadar ucuz değil. Boşver. Siz siz olun tahriklere gelmeyin, sakin kalın. Müzik açın yada kanalı değişin. Bişeye yönelin hemen işe yarıyor.

Değil kör sağır dilsiz moron (onlara hakaret olur çünkü insanlar), az gelişmiş kartoloz camış muamelesi yapın, iç huzura ereceksiniz....
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mygokhan » 26 Arl 2009, 01:05

Hakan sana katılıyorum..

Dayımı (Em.Jn.Kd.Bnb.) magandalar yolu kesip bıçakladılar..Silahı yanında olsaydı fena olacaktı...O günden beri hep der.."Milyonlarca sinir hapı tüketiliyormuş TR'de.Boşver sen , takma bakma onlara,.Heleki kekolar..Çıkarır vururlar görürsün e..sini.." der hep..

Bende öyle düşünüyorum artık..Arada delirdiğim oluyor ama o kadar çok trafik içindeyim ki..Çok araç kullanan insanların işi daha zor..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir