Akaryakıt, sigara ve alkollü içkilere ÖTV zammı ge

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Akaryakıt, sigara ve alkollü içkilere ÖTV zammı ge

İleti jenq » 31 Arl 2009, 13:43

Arkadaşlar Müjde (!) iğneden ipliğe herşeye zam gelmiş.

Hükümet yeni yıla saatler kala akaryakıttan sigaraya kadar birçok üründe vergileri artırdı. Motorlu taşıtlar vergisine de yüzde 3,3 oranında zam yapıldı.

Hükümet 2009 ylının son gününde zam yağdırdı. Akaryakıt ürünleri, sigara ve alkollü ürünlerdeki Özel Tüketim Vergisi oranlarını bugünden geçerli olmak üzere artıran hükümet, 1 Ocak 2010’dan itibaren geçerli olmak üzere Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni 2009 yılı tutarlarını yüzde 3.3 oranında artırdı. Damga vergisine tabi kağıtlarına 2009 yılında uygulanan yeniden değerleme oranı dahil olmak üzere maktu vergi tutarlarını yüzde 10 artıran hükümet, 2009 yılında uygulanan nispi harç oranlarına da yeniden değerlendirme oranı dahil olmak üzere maktu harçlara 2010’da yüzde 10 artış yaptı.

İĞNEDEN İPLİĞE HER ŞEYE ZAM

Hükümetin Motorlu taşıtlar vergisi tutarları, bazı mallara uygulanan özel tüketim vergisi oranları, maktu ve asgari maktu vergi tutarları ile harçlar ve damga vergisi nispet ve tutarlarının belirlenmesine ilişkin Karar’ı Resmi Gazete’de yayımlandı. Karara göre 95 oktan kurşunsuz benzindeki ÖTV tutarı litrede yüzde 11.8 oranında artırılarak 1,6915 TL’den 1,8915 TL’ye yükselirken, ağırlık itibariyle kükürt oranı yüzde 0,05'i geçmeyen motorindeki ÖTV tutarı da yüzde 13 artışla 1,1545 TL’den 1,3045 TL’ye yükseltildi.

Akaryakıt ürünlerine yapılan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) artışları, pompa fiyatlarına yüzde 6,5 ile yüzde 7,1 oranları arasında zam olarak yansıyacak.

Bakanlar Kurulunun Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlanan kararı ile ÖTV tutarları yeniden düzenlendi.

Buna göre, 95 oktan kurşunsuz benzinde ÖTV tutarı, litrede 20 kuruş, motorinde 15 kuruş, LPG'de ise 18 kuruş arttı. ÖTV tutarı, motor yağlarında 12 kuruş, otobiodizelde ise 11 kuruş zamlandı. Doğal gaz, fuel-oil ve gazyağında ise herhangi bir değişikliğe gidilmedi.

Akaryakıt ürünlerinde en son 15 Temmuz 2009 tarihinde yeni bir ayarlamaya gidilmişti.

Maliye Bakanlığı yetkililerinden edindiği bilgiye göre, akaryakıt ürünlerindeki yeni ÖTV tutarları, pompa fiyatlarını yüzde 6,5 ile yüzde 7,1 arasında artıracak. Artış oranı benzinde yüzde 7,1, motorin ve LPG'de ise yüzde 6,5 olacak.

Yeni düzenleme, mutfak tüpünde de yüzde 2,9 oranında artışa yol açacak.

DEĞERLİ KAĞITLAR

Değerli kağıt ücretleri ve maktu harçlar da artırıldı. Noter kağıdı yüzde 2'lik artışla 4,90 TL'den 5 TL'ye çıkarken, protesto, vekaletname, re’sen senetlerin ücretleri yüzde 1 artışla 9,80 TL'den 10 TL'ye yükseltildi. Yüzde 2.2'lik bir artışla pasaport ücretleri 135 TL'den 138 TL'ye çıkartıldı.

Bakanlar Kurulu Kararı çerçevesinde Resmi Gazete'de yayımlanan Harçlar Kanunu Genel Tebliği’yle, 1 Ocak 2010 tarihinden itibaren nispi harç oranları ile yeniden değerleme oranı dahil olmak üzere maktu harçlar yüzde 10 oranında artırılacak.

Kullanıcı avatarı
jenq
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Skoda Octavia III Optimal 1.6 TDI DSG

İleti tezerozen » 31 Arl 2009, 13:48

Hakettiğimiz gibi yönetilmeye devam ediyoruz...Hiç kimse kızmasın ama bu insanları çevremizde gördüğümüz her 2 kişiden biri başımıza getirdi...
2001 Octavia Elegance Combi
tezerozen
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 31 Arl 2009, 13:48

iyi olmuş. bu kadar tepkisizliğe az bile...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti görkem » 31 Arl 2009, 13:53

:) Akşam Noel Var , zam kimin umurunda , sabah o kafayla kimse bişey hatırlamaz, ... Herkes 30 trilyonun kendisine çıkacağını sanıyor, bizim insanımızı etkilemez böyle küçük şeyler (!) :)

görkem
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 31 Arl 2009, 14:36

Bunlara oy veren halk zamanında diğerlerinede oy veriyordu..Terbiyesizce söylemlerden uzak durmak lazım.Her ne kadar bu hükümeti beğenmiyorsakta..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti C@GL@R » 31 Arl 2009, 14:41

[quote="mygokhan"]Bunlara oy veren halk zamanında diğerlerinede oy veriyordu..Terbiyesizce söylemlerden uzak durmak lazım.Her ne kadar bu hükümeti beğenmiyorsakta..
[/QUOTE]

evet haklısınız deymez ağız bozmaya zaten verenler yavaş yavaş pişman olmaya başladı...
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti BaTeRRiiSStt » 31 Arl 2009, 14:43

95 oktan benzinin fiyatı zam öncesinde litrede Ankara ve İzmir'de 3,41 ile 3,42 lira arasında, İstanbul'da ise 3,40 liradan satılıyordu.

Öte yandan, kırsal motorin ve motorin fiyatları da litrede 26 kuruş zamlandı. Buna göre kırsal motorin İzmir'de litrede 2,63 TL'den 2,89 TL'ye, Ankara'da 2,67 TL'den 2,93 TL'ye, İstanbul'da 2,64 TL'den 2,90 TL'ye yükseldi.

Motorin ise İzmir'de litrede 2,75 TL'den 3,01 TL'ye, Ankara'da 2,80 TL'den 3,06 TL'ye, İstanbul'da ise 2,76 TL'den 3,02 TL'ye çıktı.

BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mygokhan » 31 Arl 2009, 14:43

[quote="caglarkrbyk"]
[quote="mygokhan"]Bunlara oy veren halk zamanında diğerlerinede oy veriyordu..Terbiyesizce söylemlerden uzak durmak lazım.Her ne kadar bu hükümeti beğenmiyorsakta..
[/QUOTE]

evet haklısınız deymez ağız bozmaya zaten verenler yavaş yavaş pişman olmaya başladı...
[/QUOTE]

ClapWink
Wink
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti adilektasli » 31 Arl 2009, 15:09

[quote="görkem"]

:) Akşam Noel Var , zam kimin umurunda , sabah o kafayla kimse bişey hatırlamaz, ... Herkes 30 trilyonun kendisine çıkacağını sanıyor, bizim insanımızı etkilemez böyle küçük şeyler (!) :)

[/QUOTE]
LOLClap
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti weehawken » 31 Arl 2009, 18:02

Evet zamanlama harika gerçekten.. 30 milyon ile uyuşturulduğumuz bir dönemde, haşşırtt diye geçirdiler. yani çekilişe kadar herkes trilyoner ya; o sebeple kim takar zammı değilmi? Yarın afyonlar patladığında zaten iş işten geçmiş olacak.. Ways beee 3.64 haa ..peki şunu herkes biliyormu ? bu 3.64 den bır gun once de 20 krs zam gelmıstı.. yanı 24 saatte 2 zam..Bu nerede görülmüş??Bakın aynı gazetede bır haber daha var.. başlık şöyle.. doğalgaza zam yok..Hımm hazırlanın bakın buraya yazıyorum ılk ayda nasıl girecek zam.. Ne diyelim?? Bu bizim kaderimiz demek lazım .. Tepki ve protesto olmadıkça, zam geldikçe biz yolları doldurdugumuz surece zam yapanlar hımmm baak hala bınıyolar dıyecklerdır.. Ve zaman zaman gecıreceklerdır.. Bakın son 3-4 aydır kesınlıkle çok çok zorunlu olmadıkca arabama bınmıyorum..Dolmuş&benzin orantısını kurup ona gore bınıyorum.. Ve ınanın akum zaman zaman zayıf basmaya basladı .. Ama ne gam.. benım ıcım rahat en azından kendı payıma dusenı yapıyorum.. Ben emekliyim.. araba benım ıcın luks gorulebılır ama, zaman zaman tadılat ıslerı yapıyorum ınanın o ıs de olmasa araba almazdım ama neden bızım ıcın luks gorunuyor ? Bır memleket dusunun kı, araba almak sorun degıl ama , benzın almak buyuk problem..Soruyorum ..dünyanın neresınde var bu ? İçim acıyor sağda solda arabasının benzini bittiği için yolda elınde bıdon yuruyen ınsanları gordukce.. Gelir getiren her şeyi satacaksın, bakacaksın ki elde ne kaldı ? benzin , ötv zart zurt.. onlara bindireceksin.. Ama nereye kadar ?? Bılmıyorlarmı kı bır doyum noktası olacak?? Ve ınsanların buyuk bolumu bır zaman geldıgınde ceplerınde para dahı olsa benzın almayacaklarını .. yada benzın alacak paraları dahi olmayacagını?? Bakın hafızanızı yoklayın.. Bir ötv masalı cıktı, umutlandık .. bız gıbı garıbanlara bır nebze care olacak dıye umutlandık ama kıme yaradı ?? cebınde nakıt araba alacak kısılere yaradı.. Degerlı(!)  kagıtlara gecen ocakta %30 tammuzda %50 sımdı de % 30 zam yapıldı yanı, gerıye dönuk bır yılda tamı tamına % 110 zam.. Kım araba alıp satabılır boylesı bır durumda ?? LPG dıyoruz pekı km de az yakıyorsa bıle gıdılen yol acısından kıysalandıgında ekonomıden soz edılebılırmı?? Bakın neye ucuz dıye elımızı attı ısek hüoppp dedıler.. Sadece bu hukumet acısından yazmıyorum zıra 50 yıldır aynı sıkın kemerlerı teranesı ıle yasıyoruz. Merkezı sıstem pahalı ıdı, kombı dedlıer taktırdık haydaaa Confused sımdı merkezı daha ekonomık... mantolama dedıler fıyatlar uctu.. Nar 90 krs ıdı domuz grıbıne ıyı gelıo diye su an fıyatı 3.5 lıra.. lpg taktırdık astarı yuzunu gectı.. Tavuk etı ucuz dedık fıyat tavan..sular kotu akıyo haydı damacanaya.. bazılarının fıyatı 8 lıra... anasını satayım bı hava kaldı beleşe  ınanın ayıp olmasa ona da vergı koyarlar.. Bır ulkenın ekonomısı kucuk sanayıden, tuccardan başlar.. Bizim aldıgımız 10-20 lıralık benzınler depo fulleyenlerden daha cok  katkı saglıyor ekonomıye.. Kimse alınmasın... kımse gucenmesın ama biz burada zart zurt atarak bu ısın ustesınden gelemeyız.. Haydı atın bır adım ..söz gelımı yenı yılda % 50 az kullanın arabanızı.. Cevrenızdekılere de ogutleyın.. Haa dedım ya bascavusun esegı olsam da yazacagım bunu her seferınde.. Yoksa ınanın bır gun zammı yapana değil de, arabasına keyfı bınene daha cok tepkı gosterececegım.. Tum forum elemanlarına zamsız sağlıklı bır yenı yıl dılerım, saygılarımla...
weehawken
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti görkem » 31 Arl 2009, 18:11

WEEHAWKEN ;) Bedava Yaşıyoruz (!!!!!!)

Bedava yaşıyoruz, bedava;
Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;
Yağmur çamur bedava;
Otomobillerin dışı,
Sinemaların kapısı,
Camekanlar bedava;
Peynir ekmek değil ama
Acı su bedava;
Kelle fiyatına hürriyet,
Esirlik bedava;
Bedava yasıyoruz, bedava.

O. VELİ ;)

görkem
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti agros » 31 Arl 2009, 18:12

valla asım bey ben yazınızın son kısmındaki araclara az binme konusunu dile getirdim daha evvel ama olmuyor iste. butun herkes haftanın belirli gunleri araclarını calistirmasa kontak kapatsa bu petrolcülerin hepsi dize gelir ama yapılmıyor işte. şimdi herkes diyecek demesi kolay diye ama bu her ilde 5bin arac 10bin arac derken sayı artacak millet hastalık olmadıgı sürece araclarını ortak bir günde kullanmasalar olacak bu iş ama olmuyor işte:((
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti tunsew » 31 Arl 2009, 18:23

[quote="weehawken"] Evet zamanlama harika gerçekten.. 30 milyon ile uyuşturulduğumuz bir dönemde, haşşırtt diye geçirdiler. yani çekilişe kadar herkes trilyoner ya; o sebeple kim takar zammı değilmi? Yarın afyonlar patladığında zaten iş işten geçmiş olacak.. Ways beee 3.64 haa ..peki şunu herkes biliyormu ? bu 3.64 den bır gun once de 20 krs zam gelmıstı.. yanı 24 saatte 2 zam..Bu nerede görülmüş??Bakın aynı gazetede bır haber daha var.. başlık şöyle.. doğalgaza zam yok..Hımm hazırlanın bakın buraya yazıyorum ılk ayda nasıl girecek zam.. Ne diyelim?? Bu bizim kaderimiz demek lazım .. Tepki ve protesto olmadıkça, zam geldikçe biz yolları doldurdugumuz surece zam yapanlar hımmm baak hala bınıyolar dıyecklerdır.. Ve zaman zaman gecıreceklerdır.. Bakın son 3-4 aydır kesınlıkle çok çok zorunlu olmadıkca arabama bınmıyorum..Dolmuş&benzin orantısını kurup ona gore bınıyorum.. Ve ınanın akum zaman zaman zayıf basmaya basladı .. Ama ne gam.. benım ıcım rahat en azından kendı payıma dusenı yapıyorum.. Ben emekliyim.. araba benım ıcın luks gorulebılır ama, zaman zaman tadılat ıslerı yapıyorum ınanın o ıs de olmasa araba almazdım ama neden bızım ıcın luks gorunuyor ? Bır memleket dusunun kı, araba almak sorun degıl ama , benzın almak buyuk problem..Soruyorum ..dünyanın neresınde var bu ? İçim acıyor sağda solda arabasının benzini bittiği için yolda elınde bıdon yuruyen ınsanları gordukce.. Gelir getiren her şeyi satacaksın, bakacaksın ki elde ne kaldı ? benzin , ötv zart zurt.. onlara bindireceksin.. Ama nereye kadar ?? Bılmıyorlarmı kı bır doyum noktası olacak?? Ve ınsanların buyuk bolumu bır zaman geldıgınde ceplerınde para dahı olsa benzın almayacaklarını .. yada benzın alacak paraları dahi olmayacagını?? Bakın hafızanızı yoklayın.. Bir ötv masalı cıktı, umutlandık .. bız gıbı garıbanlara bır nebze care olacak dıye umutlandık ama kıme yaradı ?? cebınde nakıt araba alacak kısılere yaradı.. Degerlı(!)  kagıtlara gecen ocakta %30 tammuzda %50 sımdı de % 30 zam yapıldı yanı, gerıye dönuk bır yılda tamı tamına % 110 zam.. Kım araba alıp satabılır boylesı bır durumda ?? LPG dıyoruz pekı km de az yakıyorsa bıle gıdılen yol acısından kıysalandıgında ekonomıden soz edılebılırmı?? Bakın neye ucuz dıye elımızı attı ısek hüoppp dedıler.. Sadece bu hukumet acısından yazmıyorum zıra 50 yıldır aynı sıkın kemerlerı teranesı ıle yasıyoruz. Merkezı sıstem pahalı ıdı, kombı dedlıer taktırdık haydaaa Confused sımdı merkezı daha ekonomık... mantolama dedıler fıyatlar uctu.. Nar 90 krs ıdı domuz grıbıne ıyı gelıo diye su an fıyatı 3.5 lıra.. lpg taktırdık astarı yuzunu gectı.. Tavuk etı ucuz dedık fıyat tavan..sular kotu akıyo haydı damacanaya.. bazılarının fıyatı 8 lıra... anasını satayım bı hava kaldı beleşe  ınanın ayıp olmasa ona da vergı koyarlar.. Bır ulkenın ekonomısı kucuk sanayıden, tuccardan başlar.. Bizim aldıgımız 10-20 lıralık benzınler depo fulleyenlerden daha cok  katkı saglıyor ekonomıye.. Kimse alınmasın... kımse gucenmesın ama biz burada zart zurt atarak bu ısın ustesınden gelemeyız.. Haydı atın bır adım ..söz gelımı yenı yılda % 50 az kullanın arabanızı.. Cevrenızdekılere de ogutleyın.. Haa dedım ya bascavusun esegı olsam da yazacagım bunu her seferınde.. Yoksa ınanın bır gun zammı yapana değil de, arabasına s.kinin keyfıne bınene daha cok tepkı gosterececegım.. Tum forum elemanlarına zamsız sağlıklı bır yenı yıl dılerım, saygılarımla...
[/QUOTE]

YAPMAMIZ GEREKENİ ÇOK GÜZEL ÖZETLEDİNİZ, BİZİM ÜZERİMİZDEN HESAP YAPANLARIN HESABINI BOŞA ÇIKARMALIYIZ. BUNU BİR BAŞARABİLSEK HALK OLARAK TARİH YAZARIZ... DARBENİN ALASINI YAPARIZ...HELE GAYRET BEN VARIM...
Kullanıcı avatarı
tunsew
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tuncay Kör
Nereden: Trabzon
Arabanız: octavia 1.2 tsı

İleti weehawken » 31 Arl 2009, 18:42

Görkem bak, arabaların dışı bedava göruyomusun :) sevgili agros bey, bence bir adım atılmalı.. gercekten çok sıkıcı bır durum..  Ya yolcum var termınale elımızde ıkı bavul gıdemem kı ..dusunuyorum bugun ayın son gunu .. 20 lık benzın alsam cebımde para kalmayacak.. 10 luk aslam yolda kalma ıhtımalım var.. Hah en ıyısı 15 lık almak:)  5 lıra da kalsın hey allhım ya ne gunlere kaldık ... ALLAH SONUMUZU HAYRETSIN.. % 47 de selam, yola devam...
weehawken
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weehawken » 31 Arl 2009, 18:43

Haydı o zaman dostlarım.. sitede kac favo var baslıgı hala aktıf .. favoda benzın varmı ona bakın.. Ben varım dıyenler buraya yazsınlar.. Bakalım ınsallah kac favo var baslıgını gecerız en azından.. 
weehawken
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weehawken » 31 Arl 2009, 18:45

BEN VARIM ... 
weehawken
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 31 Arl 2009, 18:55

zamlar yarından uygulanacak sandık bi fulleyim dedim ne göreyim lpg 2,01 kurşunsuz 3,72
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti muca » 31 Arl 2009, 19:37

[quote="mygokhan"] [quote="caglarkrbyk"] [quote="mygokhan"]Bunlara oy veren halk zamanında diğerlerinede oy veriyordu..Terbiyesizce söylemlerden uzak durmak lazım.Her ne kadar bu hükümeti beğenmiyorsakta.. [/QUOTE]evet haklısınız deymez ağız bozmaya zaten verenler yavaş yavaş pişman olmaya başladı...[/QUOTE]ClapWinkWink[/QUOTE]

Size hiç mi hiç katılmıyorum. Ne demen ağzımızı bozmaya değmez. Benim ağzım zaten yıllar öncesinde bozuldu. Censored

CensoredAğzımı öyle bir bozdumki gariban pompacı şaşırdı.  Censored sonra çok üzüldüm günahı neydi adamın diye ama,

ağzımı bozuyorum. yıllar öncesinde küfürle yatıp kalkmaya başlamıştım. Artık GÖRÜLDÜĞÜ YERDE ..URULMALI mantığından yola çıkarak Görülmediği yerde bile hissedilen bu denyolara sürekli Küfür ediyorum...

Kullanıcı avatarı
muca
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir