Akaryakıt, sigara ve alkollü içkilere ÖTV zammı ge

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Akaryakıt, sigara ve alkollü içkilere ÖTV zammı ge

İleti C@GL@R » 31 Arl 2009, 19:38

deymezden kastım büyüklük bizde kalsın diye yoksa bende her gördüğümden onları ah canımm demiyorumSmile

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti zekrek » 31 Arl 2009, 22:12

[quote="agros"]valla asım bey ben yazınızın son kısmındaki araclara az binme konusunu dile getirdim daha evvel ama olmuyor iste. butun herkes haftanın belirli gunleri araclarını calistirmasa kontak kapatsa bu petrolcülerin hepsi dize gelir ama yapılmıyor işte. şimdi herkes diyecek demesi kolay diye ama bu her ilde 5bin arac 10bin arac derken sayı artacak millet hastalık olmadıgı sürece araclarını ortak bir günde kullanmasalar olacak bu iş ama olmuyor işte:((
[/QUOTE]

Çok güzel de; toplu taşıma o kadar pahalı ki ona binmek bizim gibiler için çok daha pahalı. Örneğin yarın, bulunduğumuz Kartepe ilçesinden Körfez ilçesine bacanakları ziyarete gideceğiz arkadaş ve ailesi ile; bizim otobüs=1,75 +körfez 2,25 olsa bir kişi 4Tl gidiş, 4kişi 16Tl yapar
Benim favoritle 7/8 Tl arası Lpg yakar anca. (yaklaşık22Km)
Geçen hafta İst. Eyüp'e 5 kişi 37 Tl lik gazla gidip geldik kgs dahil 45 Tl ye 5 kişi gidip geldik oysa İst. otobüsü= 12,5 + belde otobüsü 1,75=14,25 İst Minibüsü 2Tl=16,25*5 kişi =81,25 gidiş * dönüş 2 = 162,5 yapar. Aralarda yürüyeceğimiz yollarıda spor sayarsak tabiiki Smile
Kullanıcı avatarı
zekrek
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Zeki
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 Favorit

İleti yexplorer » 01 Oca 2010, 03:13

asım bey katılıyorum size çok güzel yazmışsınız. ama öyle bir sistem kuruyorlarki insanı tepkisizliğe itip istedikleri gibi at koşturmayı planlıyorlar. demiryolcular grev yaptı. hadi kap dışarı dediler geri aldılar ama bir dahaki greve bir çoğu çekinir. eczacılar yaptılar sözleşmler askıda bireysel anlaşalımki sesiniz çıkmadan ezeyim sizi diyorlar. yeni yılda yeni umutlarımız sönmesin
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti junior » 01 Oca 2010, 03:49

AKŞAMKİ NOEL DEGİL YILBAŞIDIR. NOEL 24 ARALIKTA OLANDIR BİLGİNİZE
junior
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: arman boyacı
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: favorit 1994 glx

İleti junior » 01 Oca 2010, 03:50

[quote="görkem"]

:) Akşam Noel Var , zam kimin umurunda , sabah o kafayla kimse bişey hatırlamaz, ... Herkes 30 trilyonun kendisine çıkacağını sanıyor, bizim insanımızı etkilemez böyle küçük şeyler (!) :)

[/QUOTE]
junior
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: arman boyacı
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: favorit 1994 glx

İleti weehawken » 01 Oca 2010, 16:12

Sayın zekrek dostum.. Elbette hesap kitap yapılıp binmeli..Hangisi ucuz ise o tercih edilmeli..Bakın bugun cuma nazamızında caminin önünde hilafsız 100 den fazla otomobıl vardı. Soylerımsınız bana hangımızın evıne cami araba ıle gıdılecek kadar uzak ? Bu sadece bir örnek. Ben hafta sonu için seramik işi aldım elbette bu işi yaparken malzemeleri dolmusla otobusle tasıyacak halim yok araba kullanacagım.. Bugun aldıgım sıgara 3.5 lıradan 4.25 e cıkmıs. Bu arada kımse içmeyinkardeşim zaten zararlı edebıyatı yapmasın. İçenlere de bence saygı gostermek gerek.  ıkı hafta once 10 lıraya 3.08 litre alırken şimdi 2.74 litre.. Siz binmeye devam edin arkadaşlar benım vıcdanım rahat kendime dusenı yapıyorum. Bu arada 30 mılyonu ıkı rakkamla kaybettım :) hepinize zamsız, belasız, kazasız, cezasız sağlık dolu bır yıl dılerım.. saygılarımla...
weehawken
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cetin17 » 01 Oca 2010, 17:09

Durmak yok soymaya devam.......
Bir öyle şaşılası dünya ki burası, balıklar kahve içerken çocuklar süt bulamıyor. İnsanları sözle besliyorlar, domuzları patatesle... Nazım Hikmet RAN ...
Kullanıcı avatarı
cetin17
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: çetin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: fabia elegance 101 / landirenzo lpg

İleti delidolu » 01 Oca 2010, 18:26

Tepki demişken "Akıl Oyunları" filminden bir sahne:
R.Crowe barda arkadaşları ile oturuken bi grup kız gelir içlerinden sadece 1 tanesi sarışındır ve aralarında "bakalım hangimiz sarışını götürecek" şeklinde diyalog geçer. Tam bu sırada bizim eleman tüm dünya ekonomi bilgilerini altüst edecek teorisini ispatlamak için fırsat bulur. (Bu film yaşanmış gerçektir. Biyografi niteliğindedir.) Şöyle ki normal şartlarda tüm erkekler sarışına yöneldiğinde sadece 1 kazanan olacaktır. Ve diğerleri kaybetmiş olacaktır. Ancak her erkek sarışının dışındaki başka bir kıza takılırsa o zaman herkes kazanmış olacaktır (sarışın dışında tabiki..)... Ve böylece "herkesin kazanabileceği ekonomi teorisi"ni ispatlamıştır.

Esas konumuza dönecek olursak; tepki mahiyetinde zararlı çıkmasını istediğimiz "X" kişi/kurum vs vs ile her türlü alışverişimizi kesersek ve diğerlerine yönelirsek böylece o kişi/kurum ya batacaktır ya da gücünü kullanarak piyasada kalabilmek adına bizim yöneldiğimiz diğerlerini yanına çekmeye çalışacaktır. Kısaca şöyle özetlersek; örneğin x marka güçlü tröst bir şirketten hiç1şekilde akaryakıt almadan diğerlerinden alış-veriş yaparsak zaman içinde bu şirket iflas yoluna gidebilir ya da fiyatları kırarak diğer şirketlerin de fiyatlarını indirmesine neden olabilir...

Ne diyorsunuz bu fikrime? Yoksa çok mu saçmaladım acaba! :)))
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti hakanerdogan » 01 Oca 2010, 18:38

Yok saçma değil, olsa sölerdim zaten saçmalıyon diye. Ama teşkilatlanma lazım, TV lerde çıkıp bağırman falan, gazetelere düşmen, sonrada kim vurduya gitmemen falan fişman.

Aynısını Gazi Üni/İktisat bölümü başkanı Prof. Dr. Aynı filmden örneklendirerek anlattı Big%20smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti iceman70 » 01 Oca 2010, 18:48

ya beyler kaçak benzin felan satmıyorlar mı valla bulsam hemen alacam bu ne yaa
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti tunsew » 01 Oca 2010, 19:01

Benzin alımlarımızı kısarsak devlet geçtiğimiz yıl aldığı vergiyi bile arar olur ve tavrını gözden geçirir ama birkaç kişinin böyle düşünmesi ve uygulaması yetmez. Ben kendi adıma bu yıl benzim alımlarımı azaltacağım ve bazen hiç arabam yokmuş gibi davranmaya çalışacağım, daha çok yürüyeceğim ve daha çok kaznacağım, bana kazılan kuyuya malum düşmanlarımı gömeceğim ve mezar taşına da kap yalayıcıları yazacağım. Herkese iyi yıllar.
Kullanıcı avatarı
tunsew
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tuncay Kör
Nereden: Trabzon
Arabanız: octavia 1.2 tsı

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir