ŞİKAYET VAR SİTESİNİN FAYDALARI (?)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ŞİKAYET VAR SİTESİNİN FAYDALARI (?)

İleti lazianke » 02 Oca 2010, 04:44

AŞAĞIDAKİ METİNLER sikayetvar.com sitesine yazdığım mesaj ve cevaplarıdır.

omerozsahin yazdı

SKODA'nın Gerçekten Uzak Bakım Aralığı Mazereti

Skoda marka tdi arabalarda bakım aralığı ithalatçı firma tarafından 7500 km olarak belirlenmiştir. Aracın kullanma kılavuzunda yüksek oranda kükürt içeren ülkeler için bakım aralığının 7500 km olduğu belirtilmektedir.

Yakıt kalitesinin yeterli olduğu ülkelerde ise 15000 km dir. Ülkemizde de Yüce Auto tarafından yakıt kalitesinin yetersizliği ileri sürülerek bakım aralığı 7500 km olarak uygulanmaktadır. Oysa ki Tüpraş’ın resmi sitesinde (Tupras.com. Tr.detailpage)

Yukarıda Tüpraş’a ait olan linkte ülkemizdeki eurodizel içindeki kükürt oranı açıkça belirtilmiştir ve AB standartlarını karşılamaktadır. Yani firmanın bakım aralığını azaltmak için ileri sürdüğü gerekçe bilimsel değildir.

Garanti sürecindeki araç sahipleri gereksiz yere 7500 km de bir bakıma girerek ekonomik zarara uğramaktadırlar.

Bakım aralığı konusunun ithalatçı firma tarafından yeniden gözden geçirilerek Skoda kullanıcılarına duyurmasını talep ediyorum.^^

1 Aralık 2008, 11:14:00
Dizel yakıtta kükürt oranı yüksek olan ülkeler
Bu ülkelerde motor yağı değişimi 7 500 km'de bir uygulanır.

1 Aralık 2008, 17:23:13
ülkemizde yakıt içindeki kükürt oranının 50 ppm yi geçmediği tüpraş verileri ile ispatlanmışken 7500 km bakım aralığının gerekçesinin bilimsel olarak açıklar mısınız?
Sil

19 Aralık 2008, 09:54:32
skoda bakım aralığı ile ilgili olarak yaptığım şikayete firmanın verdiği cevap ciddiyet içermemektedir. onların verdiği cevabın aynısını zaten ben sorumda belirtmiştim. verdikleri cevaba itiraz niteliğindeki bir şikayetti zaten yazdığım. firma kükürt oranı yüksek ülkelerde bakım aralığı 7500 km dir diyor, ben de ülkemizdeki yakıt içindeki kükürt oranının tüpraş tarafından eurodizel için 50 ppm olarak resmi sitesinde yer aldığı gerekçesiyle, ülkemizdeki eorudizelin düşük kükürt içerdiği dolayısıyla firmanın gerekçesinin geçerli olmadığını ifade ediyorum. ama firma sırf cevap olsun diye cevap veriyor.
Sil

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir