YUH diyorum başka da birşey demiyorum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

YUH diyorum başka da birşey demiyorum

İleti hakan07 » 05 Oca 2010, 00:49

sigarada yok kimsede bu sabah çıktı piyasaya parayı vurdu vurguncular :D dun marketlerde sigara bulamadım depolar ellerinde tutmuş alanlarda koli koli almış ellerinde bugun çıktı arkadaşlar 1 şişe rakıda 4 lira zam geldi 1000 tane rakı stoklasaydınız 4000 lira kar oluyo :D 4000 tane stoklasanız skodası olamayan bi skoda alabilirdi :D zamlara vergilere yorum yapmıyorum elimiz kolumuz bağlı si.. si.. veriyoz kusura bakmayın ama öle başa getirenlerin cabasını bizde çekiyoruz işte adaşımın sölediklerine katılıyorum bu insanlar ne zaman sosyal hayat yaşıcak merak ediyorum şeytan diyo bırak git bu ülkeyi ama işte 3 kupona alınmadı bu ülke.O yüzden yakalarına yapışmak lazım ama nasıl olcak bilemedim bi bilen varsa açıklasın bende meraktan kurtulayım

Kullanıcı avatarı
hakan07
CLASSIC
CLASSIC

İleti zenit » 05 Oca 2010, 01:25

CryCryCryCryCry
Cry
zenit
CLASSIC
CLASSIC

İleti zekrek » 05 Oca 2010, 01:40

Sigara içmiyorum 10 lira olsun, içki içmiyorum 50 lira olsun, arabam yok benzin 5lira olsun, Seka satılıyormuş banane, tekel satılmış iyi oldu, asgari ücrete 25 lira zam gelmiş; ben asgari ücretli değilim, BANA DOKUNMAYAN YILAN BİN YIL YAŞASIN.. derken bu hale gelmemizin tek sebebi iktidar değil, enaz onlar kadar koltuk bağımlısı olan ve insanlara umut bile veremeyen muhalefettekileri de unutmamak lazım. Birilerinin halkı bilinçlendirmesi ve bir arada hareket edecek hale getirmesi lazım. ADAM gibi bir önder lazım..  (Ben pek göremiyorum)Cry
Kullanıcı avatarı
zekrek
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Zeki
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 Favorit

İleti önder38 » 05 Oca 2010, 02:02

BU konu benim ahlak sınırlarımı zorlayacak cümleler sarfetmeme sebep olabilir diye kendimi tutuyor ve başka şeyler düşünmeye çalışıyorum. yapılan bütün saçmalıkları bir yana bu vergi ve zamlarda artık bardak taşmaktan kendi bile boğulmuş durumda; ve hala mantıklı sebepler göstermeye çalışanlar var DAYANAMIYORUM... 
 YENİDEN BİR "KANUNİ" GELMEZMİ ; silip atsın herşeyi,  Türk'ün kültürüne uygun kanunlarla yönetsin ülkeyi...

ne büyük bir ülke ve toplumuz ki her gelen götürdü binlerce dansöz geçti ama hala batmadı...
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti agros » 05 Oca 2010, 10:32

bol keseden atmışız arkadaşlar yuh felan diye, yok verilen oylar diye ama bu sigara zammı tamamen insanları sigaradan vazgecirmek amaclidir. sigaranın insana verdigi zarar dolayısıyla devlete verdigi zarardır. sağlığını kaybeden insanlar sosyal güvencesiyle hastaneye gidip masrafları devlete karşılatırsa devletin sigaradan kazandığı paradan cok cok cok daha fazlasını alıp götürüyor.
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti hetepe » 05 Oca 2010, 10:38

[quote="agros"]bol keseden atmışız arkadaşlar yuh felan diye, yok verilen oylar diye ama bu sigara zammı tamamen insanları sigaradan vazgecirmek amaclidir. sigaranın insana verdigi zarar dolayısıyla devlete verdigi zarardır. sağlığını kaybeden insanlar sosyal güvencesiyle hastaneye gidip masrafları devlete karşılatırsa devletin sigaradan kazandığı paradan cok cok cok daha fazlasını alıp götürüyor.
[/QUOTE]
Hayatımda sigara içmedim, zararlı bir şey, ama konu bu değil...özgürlüklerin ekonomik tedbirlerle kısıtlanmasını konuşuyoruz.1000 kalem malzeme zamlandı, sigara içlerinde sadece bir tanesi.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti agros » 05 Oca 2010, 10:43

sadece sigaradan dem vurulmuş onun icin onu bu yazıyı yazmıştım ben digerleri icin diyecek sözüm yok. burada siyaset yapmak hoş degil. siyasileri cezalandırmanın en kolay yolu sandıktır. ben burada destan gibi yazı yazsam nafile. onun icin hoş sohbet muhabbet, araclarımızın sorunları gibi konular konusmak daha faydalı diye düsünüyorum...!
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti onurhan2006 » 05 Oca 2010, 17:33

[quote="agros"]sadece sigaradan dem vurulmuş onun icin onu bu yazıyı yazmıştım ben digerleri icin diyecek sözüm yok. burada siyaset yapmak hoş degil. siyasileri cezalandırmanın en kolay yolu sandıktır. ben burada destan gibi yazı yazsam nafile. onun icin hoş sohbet muhabbet, araclarımızın sorunları gibi konular konusmak daha faydalı diye düsünüyorum...!
[/QUOTE]

LOLClap
Clap
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti görkem » 05 Oca 2010, 17:55

[quote="onurhan2006"] [quote="agros"]sadece sigaradan dem vurulmuş onun icin onu bu yazıyı yazmıştım ben digerleri icin diyecek sözüm yok. burada siyaset yapmak hoş degil. siyasileri cezalandırmanın en kolay yolu sandıktır. ben burada destan gibi yazı yazsam nafile. onun icin hoş sohbet muhabbet, araclarımızın sorunları gibi konular konusmak daha faydalı diye düsünüyorum...! [/QUOTE]

LOLClap
Clap[/QUOTE]

İyi de o zamlardan araç kullanamaz olduk. Dolmuşla geldim işe, belli bir müddet böyle yapacam. 6 ayda 60 kuruş zam gelmiş mazota. Aracı dizel diye aldık, aldığım günkü kurşunsuz fiyatına geldi mazot. 

Bak arada araçdan bahsetmişim. Dolmuş demişim. 91 model tüplü şahin :)

görkem
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti asdfghjk » 05 Oca 2010, 19:06

Sigara denen illeti bizim gibi tiryakilerden bıraktırmak mı istiyorsunuz ? O zaman böyle zamlar yapmayın. Sonuçta ben tiryakiyim, öyle ya da böyle sigara içmek istiyorum, içimden gelen bir şey. Bir kere sigara bırakma haplarını deneyip 1.5 yıl bırakmıştım ama olmuyor, tekrar istiyorsun. Ama bu kadar zamlı fiyatlar abartı. Ben günde 1.5 paket sigara içen birisiyim. Benim sigara bırakmamı, gelecek neslin kullanmamasını mı istiyorsun ? O zaman karneli sistem yap ve ben normalde 1.5 paket içiyorsam bana 0.75 paket sigara ver ki kimse ne sigara satıp para kazansın, ne de ben maddi olarak zarar göreyim ne de zam olsun. Sigara bırakmak adı altında milletten para koparma olayı bu başka da bişey değil..!
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir

İleti C@GL@R » 05 Oca 2010, 19:09

arkadaşlar sarma için ya paketi bir liraya geliyor...gecenin bir yarısı sigara bitt derdi de yok oh..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir