Yardım Kampanyası ( Doğulu Kardeşlerimiz için)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yardım Kampanyası ( Doğulu Kardeşlerimiz için)

İleti Balki, Burak » 08 Oca 2010, 02:54

Arkadaslar merhaba;
Konuya girmek istiyorum hemen.Doğulu kardeşlerimiz için kitap defter kalem falan filan topluyoruz.daha dogrusu onlar için OKUL adına herşeyi temin etmemiz gerekiyor.Biliyorsunuz orda dershane kavramı yok.buradan gonderecegimiz kıtaplarla orda gorev yapan öğretmen arkadaslarımız etud programı hazırlamayı dusunuyorlar.Agırlık olarak ana sınıfı tarzında boya ve okuma kıtaplarını onde tutuyoruz.Bunun dısında tabıkı her turlu kıtap ve okul malzemesini siz degerli yardımsever kardeşlerimizden bekliyoruz.Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isterseniz burakbalki@arti.net.tr adresine mail atabilirsiniz.Kargo ücretlerini yine ben kendim karsılarım yeterki siz yardım edin.

Burak Balkı

Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

İleti iceman70 » 08 Oca 2010, 11:04

Güzel birşey ama sanki dershane çok güzel birşeymiş gibi algılar bu yazıyı okuyan.Dershane sadece eğitim sistemimizin dandik olmasından dolayı çıkar elde etmek için oluşmuş kurumlar bana göre.Ama yaptığınız çok güzel birşey tebrik ediyorum sizi :)
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti Balki, Burak » 08 Oca 2010, 12:08

Mantık olarak öyle yazdım.Sonucta Doğu'da (sizinde bildiginiz gibi) pek imkan yok.Bir boyama kitabı bile sevindirebilir kardeşlerimizi ve içinizdeki allah sevgisini doyasıya yaşammanızı saglar.Herkesin katılmasını bekliyorum iceman kardeşimede yorumlarından dolayı tesekkur edıyorum :)
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti Balki, Burak » 08 Oca 2010, 15:53

Konu güncel arkadaşlar mutlaka birinizde kullanmadıgınız okumadıgınız kitap kalemler vardır.Duyarsız kalmayalım.
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti Balki, Burak » 09 Oca 2010, 01:05

kimse yokmu ya?
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti emre_tokay » 09 Oca 2010, 01:09

Bu sağduyulu davranışınız için tebrik ederim bende çevremdekilere iletip yardım toplamaya gayret gösteririm.
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TOKAY
Arabanız: A4 Octavia Elegance 2004 (SATILDI) Felicia GLXi

İleti akan-kan » 09 Oca 2010, 10:45

Doğudaki küçüklerimizin bu tarz ihtiyaçları var fakat asıl ihtiyaçları ulaşımı sağlayabilmek için yolları yok bunun için bir şey yapılmalı her gün haberlerde çıkıyor benim çocukluğumdan beri bu durum değişmiyor malesef.
İskeletler Diyarında Bir Et Parçası
Kullanıcı avatarı
akan-kan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan TOPALOĞLU
Nereden: Eskişehir
Arabanız: Tipo Sx 1997

İleti hetepe » 09 Oca 2010, 14:53

Duyarlılığın için tebrik ediyorum, evde ne var ne yok, bir baksın herkes...
Bizim için önemsiz olan herhangi bir materyal, başkaları için sevinç kaynağı olabilir.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Balki, Burak » 09 Oca 2010, 16:42

[quote="hetepe"] Duyarlılığın için tebrik ediyorum, evde ne var ne yok, bir baksın herkes...
Bizim için önemsiz olan herhangi bir materyal, başkaları için sevinç kaynağı olabilir.
[/QUOTE]
Aynen dediginiz gibi 1 kitap bile olsa bir katkıdır sitede herkes 1 kitap 1 kalem yollasa veya herkes allah rızası için 1 milyon verip 1 defter alsa 35 40 defter eder buda inanılmaz derecede mutluluk verici bir katkı olur.Lütfen biraz daha sagduyulu biraz daha istekli olalım bu konularda.Belkide sizin gonderdiginiz defter kitapla okuyan bir kişi buyuk bir kişi olur ve bizi bu sefaletten kurtarır ne dersiniz?
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti hdoner » 09 Oca 2010, 17:44

Ben  siirtte ilçeye bağlı köyde sınıf öğretmeniyim.Eğer yardım olayı olursa ihityacı olan öğrencilerimize ulaştıracağım .Ayrıca  yardımlar ve öğrencilerimizin mutlu resimlerini burdada paylaşabilirim...
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Balki, Burak » 09 Oca 2010, 18:13

[quote="hdoner"] Ben  siirtte ilçeye bağlı köyde sınıf öğretmeniyim.Eğer yardım olayı olursa ihityacı olan öğrencilerimize ulaştıracağım .Ayrıca  yardımlar ve öğrencilerimizin mutlu resimlerini burdada paylaşabilirim...[/QUOTE]
Güzel bir fikir.Aslında hepimiz yetişkin insanlarız.Gerek arabalarımıza gerekse başka seylere her türlü para bulabiliyoruz.Şöyle bir organizasyon yapsak her ay doğuda bir okula gücümüz yettiği kadar yardım etsek neyimiz eksilir.Herkes 20şer lira harcasa aylık 20 kişi toplansa 400 lira eder.400 lirayada bayağı bir okul eşyası alınabilir.Neden bu tür şeylere merak duymuyoruz neden boyle bir organizasyon yapmıyoruz?
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti hdoner » 09 Oca 2010, 19:36

[quote="Balki, Burak"] [quote="hdoner"] Ben  siirtte ilçeye bağlı köyde sınıf öğretmeniyim.Eğer yardım olayı olursa ihityacı olan öğrencilerimize ulaştıracağım .Ayrıca  yardımlar ve öğrencilerimizin mutlu resimlerini burdada paylaşabilirim...[/QUOTE]
Güzel bir fikir.Aslında hepimiz yetişkin insanlarız.Gerek arabalarımıza gerekse başka seylere her türlü para bulabiliyoruz.Şöyle bir organizasyon yapsak her ay doğuda bir okula gücümüz yettiği kadar yardım etsek neyimiz eksilir.Herkes 20şer lira harcasa aylık 20 kişi toplansa 400 lira eder.400 lirayada bayağı bir okul eşyası alınabilir.Neden bu tür şeylere merak duymuyoruz neden boyle bir organizasyon yapmıyoruz?[/QUOTE]

Aslında illa parada lazım değil...

çocuğunuzun eski kitapları,evde işe yaramayan ansiklopediler,artık üzerimize olmayan boşa duran giyim eşyaları,eski beslenme çantası ,eski önlükler vs...

aklınıza gelebilecek her şey olabilir.

ben kendi öğrencilerime  yardım yapıyorum.Ne kadar sevindiklerini tahmin edemezsiniz.

doğal olarak şu devirde güvensiz olan arakadaşlar içinde okul,yardım alan öğrenciler,video hatta cep telefonunda yardım alan öğrencilerle bile görüştürebilirim ....

Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hdoner » 09 Oca 2010, 19:39

Televizyonda gördüğünüz manzaralar burda her yerde var.Kışın soğugunda kabanı olmayan, lastiğin içinde çorapsız ayağı mos mor olmuş çocuklar...

Bu dünyada karşılığını hemen göreceğiniz şey bir çocuğu sevindirmektir.Etrafta yardım edecek kimse yok ,güvenecek kimse yok diye hayıflanmaya gerek yok.Yardımın çocuklara ulaştığımnı bir çok şekilde belgeliyeceğim.Yeter ki siz gönderin.
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hdoner » 09 Oca 2010, 19:41

Böyle bir düşünceyi düşünüp dile getiren burak arkadaşımıza teşekkür ediyorum..Bu dünyanın sonu yok arkadaşlar öldüğümüzde götürecek şey maddi değil manevi şeyler oalcaktır unutmayalım....
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Balki, Burak » 09 Oca 2010, 22:39

eee kimsede hareket yok bumudur yani?
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti Balki, Burak » 10 Oca 2010, 13:00

Bravo kimse yardım etmesin geçen yardımdada 1 kişi sagolsun yardım etmişti zaten.Lafa gelince herkes konusuyor ama nedense:) İnş sizde birgün boyle yardımlara muhtac duruma gelirsinizde anlamını daha iyi anlarsınız.Tesekkurler herkese
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 10 Oca 2010, 17:39

Bu utanç bize yeter...(ben dahil)
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti onurhan2006 » 10 Oca 2010, 17:53

YARDIM KAMPANYASI LİSTESİ OLUŞTURUN HER AY 20 LİRA VERMEYE RAZIYIM SİGARAYI BIRAKTIM ONDAN KESECEĞİM PARA ORADAKİ KARDEŞLERİMİZE GİTSİN LİSTEDE İLK SIRAYI KENDİME AYIRIYORUM YARDIM EDECEKLER LİSTEYE KENDİSİNİ EKLESİN VE NE KADAR YARDIM EDEBİLECEĞİNİ SÖYLESİN

1-ONUR DURMAZ 20TL
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir