Skoda severlerin ilgisini çekecektir.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda severlerin ilgisini çekecektir.

İleti mygokhan » 13 Oca 2010, 22:14

Tüm Skoda ailesinin hoşuna gideceği bir yazıyı paylaşmak
istiyorum.Bugün gazetesinde bir köşe yazısı.Aykut IŞIKLAR'a ait.Myanne
gösterdi

Özetle bir kaç yeri alıntı yapıyorum..

Alıntı:

Trabzon'a indiğimiz zaman, ilk şoku yaşadım.Yıllardır gelmesem de
geliştiğini ve güzelleştiğini biliyordum.Ama bu kadarına "pes"
dedim.İnanın samimi konuşuyorum Trabzon sahil yolundan sonra Fransa,
İspanya sahillerindeki o çok ünlü kentler gibi olmuş.Nice, Marsilya,
Barcelona gibi..Trabzonlu olsam İstanbul'a gelip asla yaşamam......

Havalimanındaki durakta sadece Skoda taksiler görünce çok şaşırdım.Hele arabamın modeli Skoda Roomster'ı görünce. İstanbul'lular Skoda'yı hala "çarpık bacaklı kız" diye tanır.Alman arabası olduğunu mekaniğini ve parçalarının ucuz olduğunu bilmezler.Çok da az benzin yakar. Trabzonlular Skoda'yı taksi yapmış.Çünkü akıllı insanlar.Az benzin ve ucuz yedek parça...

Doğuş gurubu nedense Skoda'yı iyi tanıtmıyor.Tanıtsa, İstanbul'da bütün taksiler Skoda olur.Görüyorsunuz kaşla göz arasında Trabzondan İstanbul'a akıl gönderiyorum.

Aykut IŞIKLAR /Bugün gazetesi/İZLENİM

aişiklar@bugun.com.tr

Daha devamı var tabikide..Çok ilgimi çekti.Düşüncelerimizi belirtmiş aslında.Ama az benzin yaktığına katılmıyorum Adama mail atmayı düşünüyorum.

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti yargic » 13 Oca 2010, 22:20

ben trabzonluyum. evet aykutun dediği doğru.en çok satılan marka skoda. her yerde görebilirsiniz. ancak samsundada skoda çoktur. biraz konuyla ilgilenenler bilir ve skodanızı karadenizde satın orada para eder derler. aykut tespitinde çok geç kalmış yani.
yargic
CLASSIC
CLASSIC

İleti quickcan » 13 Oca 2010, 23:28

vay ne güzel.. bu arada bende az yaktığını düşünmüyorum..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti y.emre » 13 Oca 2010, 23:41

eskiden felicia varken sorarlardı ne marka arabanız diye skoda felicia 1.3 derdim ooo çok az yakar o ya tüpe bile gerek yok diye güldürürlerdi beni..acaba toplumda skodaların az yaktığı düşüncesi nerden çıktı :S

tabi durum  tam aksine 1.3 içiyordu benzini desem yeri var.
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti BaTeRRiiSStt » 14 Oca 2010, 10:19

Skodanın mı parcası ucuzmus?? heralde favorit formen için dedi o sözü.. fabia ve daha ust modellerın parca fıyatlarından haberı yok galıba bu yazıyı yazan vatandasın..
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti RoadFighter » 14 Oca 2010, 11:58

Aykut abim iyidir. Skodacı olmasına sevindim.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti görkem » 14 Oca 2010, 12:17

- Gerek duymadıkça araba sollamıyorum, sağ şeritten seyrediyorum,

-Sürekli gaza gelip makasa girmiyorum, haliyle devirde de ani yükselmeler olmuyor.
-Çok sert kalkışlar yapmıyorum, aman bir anda hızlanayım da arkamda kalan nal toplasın zihniyetinde değilim.

-Yakıt tasarrufu yapmayı iyi beceriyorum :

1,4 dizel ile 4,2 litre/100 km Genel Ortalama var göstergede.

Şehir dışı : 3,8 litre/100 km

1 litre mazotla en az 20 KM yapıyorum. ( Son 10.000 km dir hesap yapıyorum )Ortalama 0,13 kuruş yakıyor KM ' de. Sizde neden tam tersi anlamadım ;) Çevremdeki tüm arkadaşlarım kıskanıyor aracın bu yönünü, Allah nazardan saklasın :)
görkem
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabialife » 14 Oca 2010, 12:46

[quote="y.emre"]

eskiden felicia varken sorarlardı ne marka arabanız diye skoda felicia 1.3 derdim ooo çok az yakar o ya tüpe bile gerek yok diye güldürürlerdi beni..acaba toplumda skodaların az yaktığı düşüncesi nerden çıktı :S

tabi durum  tam aksine 1.3 içiyordu benzini desem yeri var.[/QUOTE]

skodanın az yaktığı fikrinin çıkış noktası  biraz eskilere dayanır. 70 li ve 80 li yıllar. yani ajda pekkanın aman petrol şarkısını söylediği ve petrol zammının milletin canından bezdirdiği yıllarda sanayide çok benzin yakan arabalara karbüratör bağlantılarını eğer uydurabilirlerse skoda karbüratörü takarlardı daha az benzin yakıyor diye.
benimde çokça şahit olmuşluğum vardır bu olaya. bazı araçlarda performans biraz düşşse de benzin sarfiyatında %20-30'a varan tasarruflar ederlerdi.
son yıllardaki teknolojik gelişmeleri bir kenara bırakıp eskiye dönerseniz skoda araçlar o zamanki binek, hafif ticari kendi muadilleri içerisinde en az yakan araçlardan birisidir.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti önder38 » 26 Oca 2010, 11:45

wolksvagen kalitesi ve konforunu veren skoda markasının aynı zamanda parça fiyatları woswostan oldukça ucuzdur. ayrıca yakıt tüketimi dizellerinde oldukça iyidir. ben kış mevsimi olmasından dolayı 4.5 lt yakıyorum. yaz olsa 4 ü geçmez. tecrübeme sabit. benzinlilerinin de cimri olacağını tahmin ediyorum, dizeli böyleyse...

adam doğru şeyler yazmış ama biz araçlarımızı sevmiyoruz demekki...
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir