Uçmak.....

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Uçmak.....

İleti WXW » 19 Oca 2010, 20:44

Selamlar herkese

Benim gibi havacılığa gönül verenlerdenseniz veya en azından ucundan kıyısından uçmanın size ne kadar keyif verdiğini ve özgürlüğünüzü size geri verdiğini farkedebilenlerdenseniz link deki video 2 genç amerikalı F-14 TOMCAT pilot adayının eğitim süresinde yaşadıklarını anlatıyor.Üstelik kayıtlarda 2 pilotun uçaklarının havada teması ve yaşadıklarının, konuşmalarının birebir kayıtları var.Bu mesleğin ne kadar tehlikeli olduğunu ve ciddi bir şekilde sürekli fiziken ve ruhen kendinizi geliştirmeniz gerektiğini anlatan güzel bir video.Belgesel niteliğinde...

İyi seyirler.

http://www.takeofftube.com/view/2694/speed-and-angels/

Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

İleti hdoner » 19 Oca 2010, 21:08

paylaşım ıcın sağol
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mbarman » 19 Oca 2010, 23:30

[quote="WXW"]

Selamlar herkese

Benim gibi havacılığa gönül verenlerdenseniz veya en azından ucundan kıyısından uçmanın size ne kadar keyif verdiğini ve özgürlüğünüzü size geri verdiğini farkedebilenlerdenseniz link deki video 2 genç amerikalı F-14 TOMCAT pilot adayının eğitim süresinde yaşadıklarını anlatıyor.Üstelik kayıtlarda 2 pilotun uçaklarının havada teması ve yaşadıklarının, konuşmalarının birebir kayıtları var.Bu mesleğin ne kadar tehlikeli olduğunu ve ciddi bir şekilde sürekli fiziken ve ruhen kendinizi geliştirmeniz gerektiğini anlatan güzel bir video.Belgesel niteliğinde...

İyi seyirler.

http://www.takeofftube.com/view/2694/speed-and-angels/[/QUOTE]
havacılığın hangi dalıyla ilgileniyorsunuz. ben yamaç paraşütü ve paramotorla ilgileniyorum
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti alpino » 20 Oca 2010, 00:14

uçakları da uçmayı da çok severim. babam Ankara Esenboğa havalimanında 30 yıl kontrol kule de baş kontrolör olarak çalışmıştı. annem de keza esenboğadan emekli. paylaşım için teşekkürler
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti iceman70 » 20 Oca 2010, 00:49

[quote="alpino"]uçakları da uçmayı da çok severim. babam Ankara Esenboğa havalimanında 30 yıl kontrol kule de baş kontrolör olarak çalışmıştı. annem de keza esenboğadan emekli. paylaşım için teşekkürler[/QUOTE]

ağbi sizin aile tüm havacılıktanLOL bizimde herkes memur bende mi memur olsamLOL

Bende HD videolar var böyle süper ötesi birşey ya.Geçende F22 raptor'ın belgeselini izledim yok öyle bir uçak.Allah karşısındaki pilotların yardımcısı olun :)) Her zaman merak etmişimdir bi 7-8g yemek nasıl bir duygu ama hepte merak edecem bu gidişle :))
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti Rhapsody » 20 Oca 2010, 01:42

Kotasız bir internet bulduğumda mutlaka izleyeceğim. Yıllardır Flight Simulator oynarım. Sabrı ve vakti olan herkese de tavsiye ederim. Ancak oynarım dediğime bakmayın başka fiil bulamadım. Zira buna oyun demek zor. Gerçeğini uçuramıyoruz madem, kıyısından köşesinden sanalda olsa başlamak lazım.
Rhapsody
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti WXW » 20 Oca 2010, 02:02

[quote="mbarman"]
[quote="WXW"]
Selamlar herkese

İyi seyirler.

http://www.takeofftube.com/view/2694/speed-and-angels/[/QUOTE]havacılığın hangi dalıyla ilgileniyorsunuz. ben yamaç paraşütü ve paramotorla ilgileniyorum[/QUOTE]

B738 :)
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir