ARABA SEVERLER... buyrun===>

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARABA SEVERLER... buyrun===>

İleti Balki, Burak » 22 Oca 2010, 00:33

Arkadaşlar birde ekstra konu açıp kirlilik yapmak istemedim.Bir sorum olacak.
Benim felicianın ön takım dagıldı büyük ihtimal. direksiyonu tam cevirdigimde tak tak tak diye sesler geliyor normal giderkende sesler geliyor.Ön takımı elden geçirmek ne kadara patlar bana bir bilginiz varmı? Ve en önemlisi İstanbul'da sürekli gittiginiz tanıdık bir yer varsa oraya gitmek istiyorum.Kazık atarlar yoksa bu adamlar:S

Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

İleti quickcan » 22 Oca 2010, 03:42

yağını kontrol ettinizmi?

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti Balki, Burak » 22 Oca 2010, 12:00

yağ değil olay mekanik bir problem var.Biraz önce bir servise bıraktım aracımı.Bakalım nasıl bir fiyat çıkacak.Çünkü sabah işe giderken iyice coğaldı o sesler  direksiyonu çeviremez oldum. 
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 22 Oca 2010, 12:12

[quote="hakanerdogan"]...RX-8, teki 645 cc hacimli 2 rotora sahiptir. Ama rötorlara "döner piston" da deniyor belirteyim unutmadan.[/QUOTE]

[quote="hakanerdogan"]...Rotorları küçük bir yanma boşuğunda ama sık surette çeviriyor...[/QUOTE]

Rotorun her bir dönüşünde üç ateşleme yapıyor ayrıca ki bu da 4 zamanlı motolardaki gibi egsoz aşamasında boşa giden pistondaki gibi bir durum yaratmıyor.Wink

[quote="Balki, Burak"]Arkadaşlar birde ekstra konu açıp kirlilik yapmak istemedim.Bir sorum olacak.
Benim felicianın ön takım dagıldı büyük ihtimal. direksiyonu tam cevirdigimde tak tak tak diye sesler geliyor normal giderkende sesler geliyor.Ön takımı elden geçirmek ne kadara patlar bana bir bilginiz varmı? Ve en önemlisi İstanbul'da sürekli gittiginiz tanıdık bir yer varsa oraya gitmek istiyorum.Kazık atarlar yoksa bu adamlar:S[/QUOTE]

www.sahkanotomativ.com ile temasa geçmenizi öneririm.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti Balki, Burak » 22 Oca 2010, 12:15

[quote="sainz"]

[quote="hakanerdogan"]...RX-8, teki 645 cc hacimli 2 rotora sahiptir. Ama rötorlara "döner piston" da deniyor belirteyim unutmadan.[/QUOTE]

[quote="hakanerdogan"]...Rotorları küçük bir yanma boşuğunda ama sık surette çeviriyor...[/QUOTE]

Rotorun her bir dönüşünde üç ateşleme yapıyor ayrıca ki bu da 4 zamanlı motolardaki gibi egsoz aşamasında boşa giden pistondaki gibi bir durum yaratmıyor.Wink

[quote="Balki, Burak"]Arkadaşlar birde ekstra konu açıp kirlilik yapmak istemedim.Bir sorum olacak.
Benim felicianın ön takım dagıldı büyük ihtimal. direksiyonu tam cevirdigimde tak tak tak diye sesler geliyor normal giderkende sesler geliyor.Ön takımı elden geçirmek ne kadara patlar bana bir bilginiz varmı? Ve en önemlisi İstanbul'da sürekli gittiginiz tanıdık bir yer varsa oraya gitmek istiyorum.Kazık atarlar yoksa bu adamlar:S[/QUOTE]

www.sahkanotomativ.com ile temasa geçmenizi öneririm.

Güvenilir bir yermidir peki ?
[/QUOTE]
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti Balki, Burak » 22 Oca 2010, 13:10

Şimdi görüştüm amortisor falan filan dedi rot başları dedi 250 lira masraf çıkardı.
Bunun dışında debriyaj'd bitik benim onuda yaparsak 500-600 olur  diyor. Debriyaj bu kadar pahalımıdır:s
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti quickcan » 22 Oca 2010, 13:59

amotisör dahil 250tl mi dediler.. çok iyi fiyat vermiş..debrijay bitik dediğin sanırım baskı balatadan bahsediyorsunuz.. onada 250lira demiş çok iyi..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sainz » 22 Oca 2010, 15:23

[quote="Balki, Burak"]Güvenilir bir yermidir peki ?[/QUOTE]
Forumdan giden başkaları da vardı hatırladığım kadarıyla. Tanıdığım ve giden başkaları da var ve memnunlar.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti quickcan » 22 Oca 2010, 15:38

yeni a3 sedan çıkıyormuş..  

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti quickcan » 22 Oca 2010, 15:42

sevgili otomobil severler bu arada yeni arabaların hiçbirinde de kelebek camı yok..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti quickcan » 22 Oca 2010, 16:36

Audi coupe formlu sedanları
gittikçe daha fazla seviyor. Ingolstadtlı üreticinin Mercedes-Benz
CLS'ye cevabı olan A7 testler sırasında yakalandı.

2010
yılında tanıtılacak olan A7,A6'nın hatchback versiyonu olarak
tanımlanabilir. Aynı platformu paylaştığı A6'nın biraz üstünde
konumlandırılacak olan A7, 2010 yazında yollarda olacak. Hemen arkasından da 2011'in ilk aylarında yeni A6'yı göreceğiz.

2.8 V6 FSI, supercharger destekli 3.0 V6, 4.2 V8 benzinli ve 2.7 V6,
3.0 V6 dizel ( dizellerin iki adet turbo ile mi yoksa tek turbo ile mi
destekleneceği henüz bilinmiyor) motorlar manuel, otomatik ve çift
kavramalı üç farklı şanzıman seçeneği ile birlikte sunulacak.

Satışa sunulmasından sonra A7'nin birde hibrid versiyonu sergilenecek.
Önümüzdeki yıl satışa çıkacak olan hibrid Q5 ile aynı teknolojiyi
kullacak olan A7 ilerleyen zamanlarda ise RS7 ile daha performanslı bir modele de kavuşacak. Teknoloji
olarak geçtiğimiz günlerde tanıtılan A8'den de destek alan A7 için
Audi'nin beklentileri de yüksek. Yıllık 40 bin adet satış planlayan
Audi bakalım Mercedes CLS karşısında neler yapabilecek?[alıntıdır..]

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Balki, Burak » 22 Oca 2010, 18:00

[quote="can"]

amotisör dahil 250tl mi dediler.. çok iyi fiyat vermiş..debrijay bitik dediğin sanırım baskı balatadan bahsediyorsunuz.. onada 250lira demiş çok iyi..
[/QUOTE]
rot basları amortısor basları falan dedı onlar degısecekmıs
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti quickcan » 22 Oca 2010, 21:06

otomobil sever yokmu arkadaşlar, abiler..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti quickcan » 22 Oca 2010, 23:53

[quote="mbarman"][quote="Balki, Burak"]Ayrıca 1.3 motorla bu kadar güç üretiyorsa yine çok yakar.Az yakmıyorsa neden 1.3 yerine 1.6 veya 1.9 koymamışlar onu anlamadım ben. ARABA İLE İLGİLİ KONUSMAK ICIN İLLA ANLAMAK GEREKMİYOR.Bilmedigim bir konu öğrenmek isterim. [/QUOTE]
burak kardeşim. sanırım sendede o tipik türk hastalığı var. tamam öğrenicen ama araştırmadan öğrenemezsin. kimseninde bilgiyi senin önüne koymasını bekleme. eskiden teknoloji bukadar ileri değildi. interneti bırak bilgisayar bile hayaldi 10-15 yıl önce. bir zahmet neymiş bu wankel motoru diye bir arat. sonrada iyice oku
ayrıca konuyu açan vatandaş sadece herşeyi bilenler cevap yazsın. herkes fikrini yazmasın demiş. bende o cümleye kıl oldumda yazdım. o söz sana değil merak etme[/QUOTE]

pardon ben konuşmanın bu bölümünü kaçırmışım sevgili abilerim benim yazdığım "Lütfen arabadan anlamayanlar bilmediği işlere yorum yapmasın.." idi..   bunu yazmamın nedeni ise bazı forumlarda wankel motor deniliyor birisi 2 kat güç verir diyor birisi 4 kat diyor ben doğru olanı söylüyorum ve kanıtlıyorum hayır senin söylediğin yanlış diyorlar.. bu şekilde konuşmalar olmasın diye söyledim ben öğrenmek isteyen, merak edene kapımız sonuna kadar açık...

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti iceman70 » 23 Oca 2010, 00:13

[quote="can"]bunda pistonda yok :)) en fazla 100.000km gidiyor ayriyetten.. motor tamamen değişmesi gerekiyor o da 7000$ veya 8000$a getiriliyor..
[/QUOTE]

Mal değiliz biliyorum piston olmadığını.Sadece f1'dede kısa pistonlar var o yüzden tork yok sadece devir odaklı ve beygir gücü sonucunda
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti Balki, Burak » 23 Oca 2010, 01:12

[quote="can"]
[quote="mbarman"][quote="Balki, Burak"]Ayrıca 1.3 motorla bu kadar güç üretiyorsa yine çok yakar.Az yakmıyorsa neden 1.3 yerine 1.6 veya 1.9 koymamışlar onu anlamadım ben. ARABA İLE İLGİLİ KONUSMAK ICIN İLLA ANLAMAK GEREKMİYOR.Bilmedigim bir konu öğrenmek isterim. [/QUOTE]
burak kardeşim. sanırım sendede o tipik türk hastalığı var. tamam öğrenicen ama araştırmadan öğrenemezsin. kimseninde bilgiyi senin önüne koymasını bekleme. eskiden teknoloji bukadar ileri değildi. interneti bırak bilgisayar bile hayaldi 10-15 yıl önce. bir zahmet neymiş bu wankel motoru diye bir arat. sonrada iyice oku
ayrıca konuyu açan vatandaş sadece herşeyi bilenler cevap yazsın. herkes fikrini yazmasın demiş. bende o cümleye kıl oldumda yazdım. o söz sana değil merak etme[/QUOTE]

pardon ben konuşmanın bu bölümünü kaçırmışım sevgili abilerim benim yazdığım "Lütfen arabadan anlamayanlar bilmediği işlere yorum yapmasın.." idi..   bunu yazmamın nedeni ise bazı forumlarda wankel motor deniliyor birisi 2 kat güç verir diyor birisi 4 kat diyor ben doğru olanı söylüyorum ve kanıtlıyorum hayır senin söylediğin yanlış diyorlar.. bu şekilde konuşmalar olmasın diye söyledim ben öğrenmek isteyen, merak edene kapımız sonuna kadar açık...
[/QUOTE]

eyvallah kardeşim böylesi çok daha güzel oldu Tongue
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti quickcan » 23 Oca 2010, 01:17

[quote="iceman70"][quote="can"]bunda pistonda yok :)) en fazla 100.000km gidiyor ayriyetten.. motor tamamen değişmesi gerekiyor o da 7000$ veya 8000$a getiriliyor..
[/QUOTE]

Mal değiliz biliyorum piston olmadığını.Sadece f1'dede kısa pistonlar var o yüzden tork yok sadece devir odaklı ve beygir gücü sonucunda
[/QUOTE]

hakaret kullanmayalım lütfen...sadece bir hatırlatmaydı..Shocked

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Balki, Burak » 23 Oca 2010, 01:20

[quote="iceman70"][quote="can"]bunda pistonda yok :)) en fazla 100.000km gidiyor ayriyetten.. motor tamamen değişmesi gerekiyor o da 7000$ veya 8000$a getiriliyor..
[/QUOTE]

[/QUOTE]
Aman kardeşim sakin Smile
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi