Bir otomobil alırken nelere dikkat edersiniz?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bir otomobil alırken nelere dikkat edersiniz?

İleti C@GL@R » 26 Oca 2010, 23:36

[quote="RAZOR10"]kesinlikle ALMAN olsun.. km si. bakımları düzenli yapıldıysa km çok önemli deil ( tabi kalktıpta 150.000 de olmaz yani) kaza boya, bunlar başta gelir.[/QUOTE]

Thumbs%20Up

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti iceman70 » 27 Oca 2010, 00:26

[quote="murat11h1"]
Sonertevfik arkaşa sonunda kadar katılıyorum.Bugün piyasayı alman araçları sağlamlık ,konfor ve tasarım bakımından önde götürüyor. iceman70    toyota felan demiş; toyota geçenlerde 2.5milyon aracı toplattı  gaz pedalı takılı kalıyormuş, toyotanın eski araçları sağlamdı yeni araçlar öyle değil artık kiminin amortisör patlıyor kiminin motoru tutmuyor.

Hyundai nin tutma nedeni ise iktisat meselesine giriyo. Yani millet cebine bakıyo... Diğer araçlarda bu özellik var neden daha fazla ödeyim hesabı,bide adamlar Türkiye'ye yedek parça noktasında çok iyi yayıldılar.Doğal olarakda buda satışları etkiledi.

Bir diğer nokta İnsanlardaki ön yargı; Mesela Chevrolet Cruze adamlar yapmış kardeşim... Ama bizim millete anlatamazsın.Chevrolet Hyundai gibi yedek parça pazarı kuramadığı için tutmadı. Eskiden beri italyan aracını Doğan ,Şahin diyerek satmadılar mı?

Bu işler biraz ticaret düzembazlığı gibi geliyo bana...

Renault da gümledi arkadaşlar adam özellikli araç yapıyor ama malzeme kalitesi düşündürücü.

(Burada saydığım aracı olan arkadaşlar alınmasın,benim eski aracım Renault Europa'ydı...)

AMA EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAK LAZIM nedersiniz?
[/QUOTE]

Bir araçta kronik sorun olabilir en azından skoda gibi kabul etmemezlik yapmıyorlar neredeyse her fabianın arka kapıdan su giriyor ama adamlar kabul etmiyor kendi hataları olduğunu bunun gibi bir sürü örnek var.Şahsen şuan araba alacak olsam hem yakıt tüketimi hemde sağlamlık olarak ford focus alırım.Ama skodaya kaliteli diyipte toyotaya dandik diyen insan hayatında araba görmemiştir bence
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti murat11h1 » 27 Oca 2010, 00:35

Bir araçta kronik sorun olabilir en azından skoda gibi kabul etmemezlik yapmıyorlar neredeyse her fabianın arka kapıdan su giriyor ama adamlar kabul etmiyor kendi hataları olduğunu bunun gibi bir sürü örnek var.Şahsen şuan araba alacak olsam hem yakıt tüketimi hemde sağlamlık olarak ford focus alırım.Ama skodaya kaliteli diyipte toyotaya dandik diyen insan hayatında araba görmemiştir bence.

Valla şöyle söyleyim buzadam arkadaşım ben gecenin 11inde toyota arabasıyla kış gününde yolda kaldım onun için toyotayla çok iyi anılarım yok. Ben ayrıca Fabia ya süper araba  demedim. Ben arabanın arka kapısından gelen suyla sırıl sıklam olurum ama yolda kalmam kapiş???

Focusa gelince de benim arkadaşımın focusu var adam yakıttan şikayetçi  ayrıca araç yerden çok yüksekte diyo virajda "fazla basma diyo bana" dedi. LOL
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti RAZOR10 » 27 Oca 2010, 01:23

[quote="murat11h1"]

Bir araçta kronik sorun olabilir en azından skoda gibi kabul etmemezlik yapmıyorlar neredeyse her fabianın arka kapıdan su giriyor ama adamlar kabul etmiyor kendi hataları olduğunu bunun gibi bir sürü örnek var.Şahsen şuan araba alacak olsam hem yakıt tüketimi hemde sağlamlık olarak ford focus alırım.Ama skodaya kaliteli diyipte toyotaya dandik diyen insan hayatında araba görmemiştir bence.

Valla şöyle söyleyim buzadam arkadaşım ben gecenin 11inde toyota arabasıyla kış gününde yolda kaldım onun için toyotayla çok iyi anılarım yok. Ben ayrıca Fabia ya süper araba  demedim. Ben arabanın arka kapısından gelen suyla sırıl sıklam olurum ama yolda kalmam kapiş???

Focusa gelince de benim arkadaşımın focusu var adam yakıttan şikayetçi  ayrıca araç yerden çok yüksekte diyo virajda "fazla basma diyo bana" dedi. LOL
[/QUOTE]

focus diyince ilk akla yol tutuş gelir. yakıttan önce bunu kanıtlamıştır FOCUS. kimse focusun yol tutuşuma kötü diyemez.diyeninde şöfölüğü kötüdür.
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti quickcan » 27 Oca 2010, 02:41

focus u bilmem de mondeonun yoltutuşu mükemmel ötesi özür dileyerek
söylüyorum ama bana 2005 octi mi 97kasa mondeo mu deseler gözüm kapalımondeo derim..mükemmel bi arabaydı..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti murat11h1 » 27 Oca 2010, 03:18

Focus diyince ilk akla yol tutuş gelir. yakıttan önce bunu kanıtlamıştır FOCUS. kimse focusun yol tutuşuma kötü diyemez.diyeninde şöfölüğü kötüdür.

Benim bahsettiğim focus chia 2004 birçok focus var bir diğer nokta ben adamın dediğini söylüyorum,amotisörde sorun vardır belki bilmem .Birde şu araba şöyledir diyede kestirip atmam.Onun için Sonuçta bu forumda belkide daha deneyimli arkadaşlar vardır.

Ne demişler bir elin nesi var iki elin TÜRKÜ ÇIĞIRIR. LOL
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti murat11h1 » 27 Oca 2010, 08:57

[quote="murat11h1"]Focus diyince ilk akla yol tutuş gelir. yakıttan önce bunu kanıtlamıştır FOCUS. kimse focusun yol tutuşuma kötü diyemez.diyeninde şöfölüğü kötüdür.

[/QUOTE]

Benim bahsettiğim focus chia 2004 birçok focus var bir diğer nokta ben adamın dediğini söylüyorum,amotisörde sorun vardır belki bilmem .Birde şu araba şöyledir diyede kestirip atmam.Onun için Sonuçta bu forumda belkide daha deneyimli arkadaşlar vardır.

Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti murat11h1 » 27 Oca 2010, 08:58

[quote="Razor10"]Focus diyince ilk akla yol tutuş gelir. yakıttan önce bunu kanıtlamıştır FOCUS. kimse focusun yol tutuşuma kötü diyemez.diyeninde şöfölüğü kötüdür.

[/QUOTE]

Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir