hakanerdogan arkdasm bakarmısın (fabia sislambasi)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

hakanerdogan arkdasm bakarmısın (fabia sislambasi)

İleti taner_octavia » 04 Şub 2010, 18:00

hakan bey.ben suan aracıma fabia aracima sis farı takmaya calısıyorum ama akunun ordan iceri kabloyu nereden geciremiyorum.siz daha once yapmıssınız.mesaj gonderemiyorum size.sizi arıyarak bilgi almak istiyorum ozelden size ulasabilecegim numaranızı yazabilirmisiniz.tesekkurler

Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti grey_wolf » 04 Şub 2010, 18:36

[quote="taner_fabia"] hakan bey.ben suan aracıma fabia aracima sis farı takmaya calısıyorum ama akunun ordan iceri kabloyu nereden geciremiyorum.siz daha once yapmıssınız.mesaj gonderemiyorum size.sizi arıyarak bilgi almak istiyorum ozelden size ulasabilecegim numaranızı yazabilirmisiniz.tesekkurler[/QUOTE]

debriyaj pedalanın tam üst kısmında rekorlar var. onun yanından delebilrisin. ama çok dikkattli ol tam karşısından 1 demet kablo var once o kabloları ordan çıkart. klips gibi birşeyle bağlı sonra tekrar yerine takarsın. deleceğin yerin önünü boşaltmadan sakın delme. sonra altından kalkamazsın.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti taner_octavia » 04 Şub 2010, 18:38

direksiyon milinin girdigi yerin ordan sol tarafından delices ama .
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti grey_wolf » 04 Şub 2010, 18:42

[quote="taner_fabia"] direksiyon milinin girdigi yerin ordan sol tarafından delices ama . [/QUOTE]

ben soylediğim yerden deldim. onun dışındaki yerleri bilemem. çünkü o kısımda en geniş ve riski az olan yer orası. sadece kabloları yan tarafa doğru çek del gitsin. bu kadar basit.

Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 04 Şub 2010, 18:43

Valla baya oldu be abi. Pek net hatırlayamadım ama (TDI için konuşuyorum tabi fark olabilir) içeriden direksiyonun altı, pedalların üzerindeki o plastik kapağı indirin, Erol beyin bahsettiği debriyajın üst kısmından çok ince uçlu bir matkap ile deldik diye hatırlıyorum, ön taraftan tam fren merkezinin karşıdan bakınca sağında kalacak bir şekilde.

İki kişi yaparsanız daha sağlam olur, karşıdan tıklatsın birisi sizde elinizle hissederek emin olun evvela. Yoksa yanlış bir yere matkap vurunca ya fren merkezi gider yada başka bir hat.

Keçe döşeme vardır, biraz işi zorlaştırır ama altından kalkılamayacak bir şey değil.

TDI için konuşuyorum yine gerçi sizinki benzinli ise daha rahattır, hava emiş kutusu, beyin, akışmetre sensörünü sökmüştüm ben rahat çalışabilmek için.

Şunuda hatırlatayım tekrar araçlarımız bire bir aynı olmadığı için farklılıklar olabilir. Ama delmeden önce iyice emin olun.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakan48 » 04 Şub 2010, 18:44

Big%20smileelektrikciye üç kuruş vermemek için yanlış yerden delip arabayı yakarsanız.o zaman baya ah vah çekersiniz haberiniz olsun
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti grey_wolf » 04 Şub 2010, 18:46

[quote="hakan48"] Big%20smileelektrikciye üç kuruş vermemek için yanlış yerden delip arabayı yakarsanız.o zaman baya ah vah çekersiniz haberiniz olsun [/QUOTE]

o üç kuruş dediğin 50 tl yapıyor. bence bir delik ve iki kabloyu bağlamak için çok fazla. ben 30 tl malzemele riçin vermiştim ustaya o kadar.

Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti taner_octavia » 04 Şub 2010, 18:48

devriyaj pedalının tam baslangıc kökünden onun ordan delices ozaman.babamla birlikte yapıyoruz bakalım insallah biseye zarar vermeyiz.direksiyonun altını indirdik zaten dugmeyi takabilmek icin.

elektrikci benim kadar dikkatli delmiyecegini bildigim icin kendim yapıyorum arkadasım elektrikci arabayı tanıycak diye bisey yok dalacak gececek karsı tarafa.
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 04 Şub 2010, 18:48

Taner Abi sana telefonumu versem arasan görmeden ne demeye çalışsam anca boşa para yazmaktan başka bişeye yaramaz. Eğer istersen inip bir bakıp resim çekmeye çalışıp geleyim. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti grey_wolf » 04 Şub 2010, 18:53

[quote="taner_fabia"] devriyaj pedalının tam baslangıc kökünden onun ordan delices ozaman.babamla birlikte yapıyoruz bakalım insallah biseye zarar vermeyiz.direksiyonun altını indirdik zaten dugmeyi takabilmek icin.

elektrikci benim kadar dikkatli delmiyecegini bildigim icin kendim yapıyorum arkadasım elektrikci arabayı tanıycak diye bisey yok dalacak gececek karsı tarafa.[/QUOTE]

pedalın orda metal rekorlar vardı. onun 3 cm üst sol kısmından deldik.

ama bak tekrar soyluyorum ONUN TAM KARŞISINDA KABLOLAR VAR. ECU' DAN GELİYOR. onları önünden çekmen lazım. kabloları delersin

birde doseme kumaş gibi bişey matkap sarabilir. sıkı tutarak yavaş yavaş del.
acele etme . zaten 10 sn. sürecek :))

Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti taner_octavia » 04 Şub 2010, 19:21

resimi cekebilrsen flaslı cep telefonu ile cok yardımcı olucaksın ozaman hakan.
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 04 Şub 2010, 19:23

Tamam az bekleyiver abi. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti taner_octavia » 04 Şub 2010, 19:44

bekliyorum
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 04 Şub 2010, 19:52

Hocam valla dışarsı pek soğuk bayada oldu biz yapalı yanlış hatırlamışım kusura kalma alttaki kapağıda karanlıkta -3 derecede indirmeyi ne yalan söleyim gözüm yemedi, görünmüyor onun altında.

Motor bölümünden gireyim dedim yine aynı şekil, koca filtre kutusu, beyin, akışmetre bi ton ıvır zıvırı indirmem gerekecekti.

Zaten arabalar aynı değil, sen duruma göre fikir yürütüp doğru yerden geçersen sorun olmayacaktır. Şimdi içerden alttaki kapağı indirdin, motor bölümündende tam fren merkezinin yanındasın, içeriden pedalların az yukarsı oluyor, fren merkezine zarar vermeyecek şekilde karşıdan tıklattırmak sureti ile uygun bir yer seç ama iyi yokla, boş bölge olduğundan emin ol biz bu şekilde yapmıştık. sonra del, keçeye dikkat et toplamasın.

Valla kusura bakma gözüm yemedi.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti taner_octavia » 04 Şub 2010, 20:21

sizin dediginiz yerin oralardan deldik sorunsuz halloldu.degerli fikirleriniz icin tesekkur ederim hepinize arkdaslar.
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakan48 » 04 Şub 2010, 20:24

Türk Sanayisine Bir Darbede Siz Vurun.Cry

hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE