Adi Goodyear...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Adi Goodyear...

İleti C@GL@R » 06 Şub 2010, 19:38

ben vermiştim linki almadım ama almayı düşünüyorum fakat kollu çelik jant olmadığı için bende takılmaz sanırım.. buralarda pek ihtiyaç olmasada araçta bulunmalı ayrıca yer kaplamıyor..  bunun takılı olduğu araç düz duvara tırmanır gibi fiyatta uygun alınabilir..

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti skodaizm » 06 Şub 2010, 19:50

[quote="xMEGANx"]Abilerim biliyorsunuzki Peugeot 307 aldık yeni lastikler bitikti ( bitik derken yaza kadar çıkartırdı ) ilk muayeneye giricek bu haziranda geçmez dediler yeni lastik aldık 4 mevsim goodyear fakat buzsuz kardan bile çıkartmadı bizi :S sizdede kullanan varmı bu lastikleri ? [/QUOTE]

Ben de senin gibi Gürpınar'da oturuyorum. Kar  tipi şeklinde  yağdığında  don yapan gece ,  gece yarısı zevk için  ailece dört kişi bizim emektar Skoda Forman ile bilirsin  Opet'ten sahildeki stada kadar inip  Denizi seyredip gece yarısıda spor aletleri ile bizim çocukları oynatıp yine çıktık. Lastikler Debica marka ve en az 4 senelik.
  İnen birkaç araba vardı ama yukarı çıkabilen tek araç ve zincir olmadan bizimki idi.    

Aşağıdan kaptırıp,  kalmaya başladığımız yerlerde vites küçültüp yukarı kadar aracı çıkarttık. Buzlu yerlerde de yandaki karlı zeminde tekerleğin birini tutundurdum. 

Aracı iyi tanıdığımdan tutunduğu yerleri ve kaydığı yerleri hissetmek çok önemli. Aracı ve lastikleri tanıdıkca kayma problemlerinin üstesinden gelebilirsin. 

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti T.T. » 06 Şub 2010, 20:23

O ürünü kesinlik tavsiye etmiyorumm. Bizzat ben denedim 100 m kullanamadan bi baktım sağ sol toplam 8 pencede sıra halinde yol da kuzu kuzu yatıyorlar. Kemer mekanizması gibi bi toka var siz lastiğe sıkıştırıp bırakıyorsunuz görünüşte çok kullanışlı ama onlar takılı iken arabayı hareket ettirmeyin. 5 m gidemiyor hemen kopuveriyor. Geri iadee edip zincir aldım Cry 
Kullanıcı avatarı
T.T.
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia 2004 1.2 47 Kw Kit : Lovato EasyFast

İleti tivoli » 06 Şub 2010, 21:02

[quote="xMEGANx"][quote="tivoli"]bende kış lastiği filan yok.. lassa impetus sport var aracın üzerinde.. karlı yokuşta dahi çıkıyorum. bir arkadaşım gördüde inandı yoksa inandıramıyordum[/QUOTE]
Geçen sene çok övülen bir Türk Lastik Firması vardı neydi onun ismi ?? bide onu denemeyi çok istiyorum...[/QUOTE]

petlas olabilir mi?
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti y.emre » 06 Şub 2010, 21:08

mehmet kardes o kar pençelerini çok araştırdım kesinlikle kimse tavsiye etmiyor..
pençeleri sert zeminde hemen yamuluyor
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti tivoli » 06 Şub 2010, 21:08

[quote="alpino"] [quote="tivoli"] bende kış lastiği filan yok.. lassa impetus sport var aracın üzerinde.. karlı yokuşta dahi çıkıyorum. bir arkadaşım gördüde inandı yoksa inandıramıyordum[/QUOTE]

peki karlı yokuşta hiç durdun mu? durmazsan zaten arabanın elektroniği çoğu şeyi senin yerine hallediyor. ama durduğun zaman herşey değişiyor[/QUOTE]

sabah garajdan çıkarken hava -6 derece idi.. yokuşta durmadım elbette.. o kadarda diil yani Smile ama hiç kaptırmadan yavaş bir şekilde çıktım. zaten kaptırıp çıkamam çünkü garajın hemen çıkışında sert rampa başlıyor hızlı geldiğimde arabanın tamponunu rampanın başlangıcına çarpma ihtimalim var ancak rampa başlar başlamaz 2.vitese geçiyorum hemen.. dediğin gibi aracın elektroniği devreye girerek oluyor bu çıkış ama sonuçta kar lastiksiz yapabilmesi bile çok güzel bunu..
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti xMEGANx » 06 Şub 2010, 21:14

[quote="skodaizm"][quote="xMEGANx"]Abilerim biliyorsunuzki Peugeot 307 aldık yeni lastikler bitikti ( bitik derken yaza kadar çıkartırdı ) ilk muayeneye giricek bu haziranda geçmez dediler yeni lastik aldık 4 mevsim goodyear fakat buzsuz kardan bile çıkartmadı bizi :S sizdede kullanan varmı bu lastikleri ? [/QUOTE]

Ben de senin gibi Gürpınar'da oturuyorum. Kar  tipi şeklinde  yağdığında  don yapan gece ,  gece yarısı zevk için  ailece dört kişi bizim emektar Skoda Forman ile bilirsin  Opet'ten sahildeki stada kadar inip  Denizi seyredip gece yarısıda spor aletleri ile bizim çocukları oynatıp yine çıktık. Lastikler Debica marka ve en az 4 senelik.
  İnen birkaç araba vardı ama yukarı çıkabilen tek araç ve zincir olmadan bizimki idi.    

Aşağıdan kaptırıp,  kalmaya başladığımız yerlerde vites küçültüp yukarı kadar aracı çıkarttık. Buzlu yerlerde de yandaki karlı zeminde tekerleğin birini tutundurdum. 

Aracı iyi tanıdığımdan tutunduğu yerleri ve kaydığı yerleri hissetmek çok önemli. Aracı ve lastikleri tanıdıkca kayma problemlerinin üstesinden gelebilirsin. 

__Hakan Ün__
[/QUOTE]
Abi Sahil 2 ahftaki önceki karda biz çağlayandan geldik Gürpınar berbatttı ya :) kesinlikle Sahil yolundan hiçbir araç çıkamazdı hele hele stat yolundannn.. . yanlız iyi olan bişey var araba mız nazar değmesin canavar gibi iyi tırmanıyor ama gel görki lastikler de iş yokmuş..  o stat yolunda Roket gibi kaçıyor :) // siz Gürpınarın neresinde oturuyorsunuz ? Ben sitelerin girişindeki Sağlıkçıılar Sitesindeyim.
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti xMEGANx » 06 Şub 2010, 21:15

ve abi benimde çok hoşuma gidiyor o sahil manzarası arada bende annemi alıp iniyorum aşşaya sahile :) gece çok güzel zaten büyükçekmece ayaklarımızın altında biliyorsunuz :)
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti skodaizm » 06 Şub 2010, 21:22

Ben Gürpınar Neşe Sever İlköğretim'de  öğretmenim. Okul, Belediye Evleri'nde. Ben ise daha yukarıda Hasbahçe Sitesi'ndeyim. Yazın deniz kıyısından denize girip akşamlarıda sahilde yürüyüşe çıkmanın zevki gibisi yok. Oturduğumuz yerin  kıymetini bilelim.
__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti xMEGANx » 06 Şub 2010, 21:37

[quote="skodaizm"]  Ben Gürpınar Neşe Sever İlköğretim'de  öğretmenim. Okul, Belediye Evleri'nde. Ben ise daha yukarıda Hasbahçe Sitesi'ndeyim. Yazın deniz kıyısından denize girip akşamlarıda sahilde yürüyüşe çıkmanın zevki gibisi yok. Oturduğumuz yerin  kıymetini bilelim.
__Hakan Ün__[/QUOTE]
ben sahile daha yakınım sizden ozmn :) sahil yürüyerek 10 dk uzaklıkta :) Düven Et lokantasının altı hemen :) haklısın abicim değerini iyi bilmek gerekir...
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti skodaizm » 06 Şub 2010, 21:44

[quote="xMEGANx"][quote="skodaizm"]  Ben Gürpınar Neşe Sever İlköğretim'de  öğretmenim. Okul, Belediye Evleri'nde. Ben ise daha yukarıda Hasbahçe Sitesi'ndeyim. Yazın deniz kıyısından denize girip akşamlarıda sahilde yürüyüşe çıkmanın zevki gibisi yok. Oturduğumuz yerin  kıymetini bilelim.
__Hakan Ün__[/QUOTE]
ben sahile daha yakınım sizden ozmn :) sahil yürüyerek 10 dk uzaklıkta :) Düven Et lokantasının altı hemen :) haklısın abicim değerini iyi bilmek gerekir...[/QUOTE]

Skoda'nı satmasaydın mini bir Skoda buluşması yapardık. CryGerçi bende halihazırda iki tane var birini sana idareten verip yine yaparız..Smile

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti xMEGANx » 06 Şub 2010, 22:06

[quote="skodaizm"][quote="xMEGANx"][quote="skodaizm"]  Ben Gürpınar Neşe Sever İlköğretim'de  öğretmenim. Okul, Belediye Evleri'nde. Ben ise daha yukarıda Hasbahçe Sitesi'ndeyim. Yazın deniz kıyısından denize girip akşamlarıda sahilde yürüyüşe çıkmanın zevki gibisi yok. Oturduğumuz yerin  kıymetini bilelim.
__Hakan Ün__[/QUOTE]
ben sahile daha yakınım sizden ozmn :) sahil yürüyerek 10 dk uzaklıkta :) Düven Et lokantasının altı hemen :) haklısın abicim değerini iyi bilmek gerekir...[/QUOTE]

Skoda'nı satmasaydın mini bir Skoda buluşması yapardık. CryGerçi bende halihazırda iki tane var birini sana idareten verip yine yaparız..Smile

__Hakan Ün__
[/QUOTE]
abim skodam  yoktuki :D Octavia alıcaktık 1 ay önce istediğim octavia yı bulamadım bizde Peugeot 307 aldık :) makyajlı çok güzel şirin bişi yine yaparız buluşma :) ben 80.yıl lisesinde öğrenciyim zaten :) meslek lisesinden geçiş yaptım 1 sene takıntımız oldu :) şimdi ünüversiteydik bide meb liseleri uzatttı sağolsun :D Neyse abicim yaparız buluşma ;) sen yerini zamanını söyle :) Foto filan çekiliriz koyarız foruma.
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti skodaizm » 06 Şub 2010, 22:33

Ben senin imzadaki Skoda ile ilgili yazıları görünce sahibi olduğunu ve sattığını  zannettim. Kısmet değilmiş
   Toplantı işine gelince hemen yarın diyeyim ama belki yakın arkadaşlar vardı;r onlar da gelmek ister, diye önümüzdeki hafta cumartesi veya pazar günü  bizim çevredeki  AVM lerden biri Gürpınar sahili, Hazerefen Havaalanı vs. neresi olursa ben uygunum. İstersen bir başlık başlat. Belki sayıyı arttırırız.

__Hakan Ün__   

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti xMEGANx » 06 Şub 2010, 22:48

[quote="skodaizm"]  Ben senin imzadaki Skoda ile ilgili yazıları görünce sahibi olduğunu ve sattığını  zannettim. Kısmet değilmiş
   Toplantı işine gelince hemen yarın diyeyim ama belki yakın arkadaşlar vardı;r onlar da gelmek ister, diye önümüzdeki hafta cumartesi veya pazar günü  bizim çevredeki  AVM lerden biri Gürpınar sahili, Hazerefen Havaalanı vs. neresi olursa ben uygunum. İstersen bir başlık başlat. Belki sayıyı arttırırız.

__Hakan Ün__   
[/QUOTE]
önümüzdeki hafta sonu 1 gün doluyum ama hangisi daha belli değil ya cumartesi yada pazar günü doluyum. ben haberini vericem. başlığı atim abicim ben :) ama eğer gelememek gibi bir sorunum olursa çok üzülücem başlığı atım ta gelememek çok üzer beni sizlere karşıda büyük ayıp olur..Cry
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti skodaizm » 06 Şub 2010, 22:57

İlla görüşüp tanışmak istersen  yarın öğleye kadar  buralardayım. Evim Jetpa  ile Beko fabrikasının arasında çarşamba pazarı yolunda.  Bir uğrarsan en azında üç arabalı iki kişili bir  ön buluşma yaparız.
__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti xMEGANx » 06 Şub 2010, 22:59

[quote="skodaizm"] İlla görüşüp tanışmak istersen  yarın öğleye kadar  buralardayım. Evin Jetpa  ile Beko fabrikasının arasında çarşamba pazarı yolunda.  Bir uğrarsan en azında üç arabalı iki kişili bir  ön buluşma yaparız.
__Hakan Ün__
[/QUOTE]
Organizasyon için ön bilgi verdim bakalım katılım olucakmı abicim olmazsa ikimiz yaparız :)
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT