itirazim var!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

itirazim var!!!

İleti hakanerdogan » 02 May 2007, 20:59

gecen sene mahkemelik oldugumuz otomobil bakim servisi yapan (daha dogrusu bu ad altinda kazik atan) o firmadan biraz yakinacagim.

Tamamen istegim disinda, hic bir sekilde talebim bulunmadan aracima diamond gloss  adinda bir uygulama yaptilar. 

yaptiklari sey:

-pasta cila

-kaputun ileri tarafina film

-ses yalitimi (daha dogrusu ses yalitimiyla alakasi olmayan, ses yalitimi yaptik diyerek tamamen kazik atma amaci guderek aracimin altina guya ozel bi madde olan ama ziftten farki olmayan bir sey suruldu.) arabanin alti mahvoldu ona mi yanarsin simdi hakan...

-cama su koctasta yada carrefourda satilan yagmurda falan su tutturmayan bi zimbirti surduler.

- 2 tanede sunger verdiler

-torpidoyoda adi bi maddeynen parlatmislardi.

Ve bu saydigim ve tamamen benim haberim olmadan yapilan seylere 900 YTL civari bisey istemesin mi bu ac kurtlar! ben sadece arabayi aldigimda skoda ata plazanin verdigi ucretsiz ziebart koltuk koruma kuponuyla gittim ama bunlar ata plazayla anlasmis belli. demiski sen araba alani bana bu ucretsiz kuponla gonder ben onu kaziklarim sana da avantani veririm... 

Sonra ne oldu:

-ses yalitimi falan yok arabada kulliyen yalan. Aracimin alt kismini zifte buladilar.

-torpidoya surdukleri o ucuz madde bi kac ayda soyuldu, direksiyonda falan sanki bole kepek varmis gibi oldu soyulunca.

-gelelim kaputa cekilen filme. yolda micir altinda kaldim bahsetmistim baska bir konu basliginda o film micirin degdigi yerde delindi o kadar adi bir seyki kaputun boyasina yazik nerden cekmisler o filmi. 7-8 yerden delindi o uyduruk film.

hah demin ne gorsem iyi: film diye gecen o ucuz sey artik kenarlardan kabarmaya ve hava yapmaya basladi (delik yerlerden degil ha, kenarlardan)

Simdi benim arabami rezil eden bu insanliktan nasibini almamis adamlara ne desem ne yapsam iyi...

Benden habersiz nasil yaptilar bu uygulamayi arabama anlayabilmis degilim.

Soylemeden de gecmeyeyim para vermedim mahkemeye basvurunca ben, korktular iyi tamam tamam verme dediler prestijlerine bisey olmasin diye.

Ulan boyle olacagini bilsem ustunuze para verirdim ben size bu uygulamayi yapmayin diye. Bide arabanin heryerine stickerlar yapistirmislar benden habersiz uyuz oldum.

Allahlarindan bulsunlar... Arabayi alacam goturecem her tarafini temizlettirecem, filmi falan sokturecem ve guzelce  bir boyatacam...

Yav ne hakla bana yaparlar bu adiligi!!!!!!!!!!!!!!!

Aha bakin arabam imzamda yaziyor cillop gibi arabaydi 1 yasinda ve basina neler geldi... (0 almistim)

BEN BOYLESINI GORMEDIM VE BU ZIEBART DENEN KANDIRIKCI, KAZIKCILARI SIDDETLE TAVSIYE ETMIYORUM!!!

okuduysaniz saolun, okumadiysanizda saolun cenem dustu kusura kalmayin.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ünsal » 02 May 2007, 21:15

geçmiş olsun üzüldüm yazık olmuş sen çalış didin al adamın biri gelsin içine etsin arabanın iyi dayanmışsın ben üstüne döverdim ama uğraşmaya deymez  tekrar geçmiş olsun ..
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti hakanerdogan » 02 May 2007, 21:21

Saolun... Allah ellerine dusurmesin...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lazianke » 02 May 2007, 21:48

BURALARDA FARKLI ÇÖZÜM YOLLARI DA MEVCUT.ALLAH TAN BULSUNLAR,SOYLARI ARABA NİMETİNDEN HAYIR GÖRMESİN.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti skodacı » 02 May 2007, 22:23

durumu yüce auto ya bildirdiniz mi?yüce auto ata plaza nın kulağını çeker...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 02 May 2007, 23:13

çok geçmiş olsun.ne sinir bozucu bir durum!Allah bildiği gibi yapsın!
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti kabasakal » 03 May 2007, 00:50

Geçmiş olsun... Tabi allahlarından bulsunlar ama ben olsam bunu böyle bırakmazdım...Angry aracın gerçekten söylediğin kadar kötü durumda ise sen uğraşma en azından tüketici hakları derneğine ver onlar gerekni yapıyor.sadece 30-40 ytl kayıt ücreti ödüyorsun .bir telefon aç sor istersen Para almamaları önemli değil.Senin moralin bozulmuş ne faydaOuch

(alakası yok ama evimde odaların kapılarını değiştirdin adam kötü boya yaptı 2 ayda attı birde üstüne fatura vermedi. derneğe şikayet ettim.Maliye dükkana 4,000 YTL para cezası kesmiş ve kapılarım tekrar boyamaya gitti.Fikir olması açısındanWink)

Tekrar geçmiş olsun...
kabasakal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 10TOPRAK » 03 May 2007, 13:42

Pig  Çok geçmiş olsun dostum..
10TOPRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti ErTaN06 » 03 May 2007, 14:54

öncelikle geçmiş olsun, anladığım kadarıyla sen arabanın başında durmamışsın o yüzden olmuş bende yaptırdım o koltuk koruması denen zımbırtıdan ama onun haricinde ilave hiç bir şey yapmadılar yapalım diye teklifte bile bulunmadılar.
ErTaN06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ertan TEMEL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 Skoda Fabia Special

İleti irfant » 03 May 2007, 17:51

Geçmiş olsun! Ben her iki aracıma da da Ziebart'tan her yılda bir ultra boya koruma yaptırırım sadece, gayet memnunum. İleriye gitmemek lazım demek ki. Üzüldüm....
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti hakanerdogan » 03 May 2007, 19:02

Öncelikle saolun herkese teşekkür ederim. Ben bir şeyler yapmak istedim açıkçası baya hiddetlendim. Skodacı üstadım sormuş yüce autoya bildirdiniz mi diye.
Sonra kabasakal kardeşimiz tüketici haklarına başvurdun mu diye sormuş saolsun.

Iceman 06 kardeşimizde başında durmamışsın demiş.

Olayı yukarıda anlattım zaten. İşi biraz daha açayım. Dün akşam bu konuyu açtıktan sonra arabadaki olayları babama da gösterdim. Malumunuz arabayı ben kendim almadım, öğrenciyim zaten. Biraz hiddetlendim doğrusu. Şimdi bu arabama yaptıkları diamond gloss adlı tüm o yazdığım şeyleri kapsayan uygulama tamamen isteğimiz dışında uygulandığı gibi, her yıl için bide götürüp 200 YTL verecek bakıma sokacakmışım Ziebart da. Ulan periyodik bakım neredeyse o kadar bre adiler!!! Söğüşleme taktiğine bakın kardeşlerim...

Evet arabanın başında durmadım o zaten en büyük hatamdı.

Şimdi gitsem, tüketici haklarına yahut Yüce Autoya olayı bildirsem zaten para vermedik mahkeme böyle karar verdi mevzuyu kapattı. Pek bişey çıkacağını sanmıyorum doğrusu. Babam da üstüne iyi yav boşver takılma hallederim bi ara boş zamanımda sen arabayı verirsin hem hasarlarını gidertiriz, hemde boyatır temizletiriz deyince bende sesimi çıkartamadım. (zira kendisi mal sahibi)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti AV-2006 » 03 May 2007, 19:04

Benim arabamda Ziebart'tan boya korumalıdır.Artıları olduğunu düşünüyorum.Tabiki sizin durum farklı hakikaten sinir bozucu. 

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti hakanerdogan » 03 May 2007, 19:09

ya muhakkak hoş bir şeyde. ama ben istemememiştim ki!

boya korumasına lafım yok elbette çok yararlı.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 03 May 2007, 19:16

SİZ SAKIN ARABANIZI YALNIZ BIRAKMAYIN HERHANGİ BİR SERVİSTE YADA BAKIM ATÖLYELERİNDE SAKIN !!!!    SONRA BENİM GİBİ FITIK OLURSUNUZ
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti pisico61 » 03 May 2007, 20:24

öncelikle geçmiş olsun yani gerçekten çok kötü bi durum şayet benim arabama öle bişe yapsınlar ki yapamazlar çok kötü bi durumla karşılaşırlardı yani iyiki öle bişe olmadı daha inşda olmaz sen yapabileceğin şeyi yapmışsın mahkemeye başvurmuşsun yoksa biraz suskun olsan bunlar daha neler yapardı tekrar geçmiş olsun
pisico61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilker_617 » 03 May 2007, 20:30

Geçmiş olsun...

Alllah'tan aracın yarısını başka bir renge boyamamışlarBig%20smile

ilker_617
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Trabzon
Arabanız: FABİA 1.2HTP 2005

İleti hakanerdogan » 04 May 2007, 09:03