sadece skoda almayın dua da alın!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

sadece skoda almayın dua da alın!!!

İleti lazianke » 04 May 2007, 23:46

bugün hayatımın ilk kazasını yaşadım.Allah cc kimseye yaşatmasın. sabahtan beri 76 lık delikanlı dayımın hastane işleriyle meşguldüm. bir sürü  duasını aldım. akşam mr sonucunu alıp hastaneye gederken. tali yoldan önüme bir araç çıktı. sağda başka bir araç park halinde olduğundan hiç farketmedim. frene aslıdım ve vurmadan durdum. araç önümden geçip giderken arkadan büyük bir ses ve sarsıntı ile şoke oldum. yerimde bir zıpladım. arabanın içindeki her şey aşağı döküldü. arkamda bir transit minibüs vardı. çıkan sese göre arka tarafın iyice haşat olduğu kanısına vardım.indiğimde transitin önünü görünce tamam dağıldık dedim, minibüsün önü, far,kaput, panjur ve tampon darmadağın olmuştu. kazanın da heyecenı ile iyice şaşakaldım. fabianın arkasına baktım hiçbir şey yok.etraftan yetişenler geçmiş olsun felan derken hemen yanda ekip arabası vardı Allahtan, geldiler.ben hala arabamın arkasına bakıp buna hiç bir şey olmadı da ses nereden geldi diye düşünüyorum. biri bu ne sağlam araba bir şey yok dedi. adamın biri de ahan burası göçmüş dedi.arkada bagaj kapağı üzerinde sol sinyal lambası ile plaka arasındaki bölge avuç içi kadar içeri göçmüştü.  şokum daha da arttı. polisler alkol muayenesi felan aldılar. belgeleri fotokopi ettirdiler. çarpanın trafik sigortası hasarı karşılamak üzere anlaştık.  herkese kazasız belasız günler diliyorum.

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti skodacı » 04 May 2007, 23:50

fabiaların tamponunda çelik bar diye tabir edilen parça sayesinde aracın bu kazaya küçük sıyrıklarla atlatmış...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 05 May 2007, 00:52

üstad tamponda hiç bir şey yok zaten, sadece en üstteki düzleşen kısımda çizikler var tahminen pasta cila ile giderilir. çarpan yüksek olduğu için bagaj kapağına denk geldi. kapak içe göçtü ama galiba vakumla sorunsuz düzelir. tek endişem plaka tarafındaki kısımda plakaya doğru içeriye dönen kısmın köşesi bir noktada bayağı ezilmiş.belki onu düzeltemezler.çıkan sese göre arabamda hiç bir şey yok. zaten çarpan da bu ne arası birader ne kadar sağlam felan dedi. transitin 700 ytl civarında tahmini hasarı varmış.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lazianke » 05 May 2007, 00:54

arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var.pzt günü kaza raporu ve onaylı olacak olan karşı tarafın ehliyet-ruhsat-poliçe-alkol raporu belgelerini alacağım. bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyim. prosedürü bilenler lütfen yardım etsin.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AV-2006 » 05 May 2007, 01:58

Hocam geçmiş olsun.Allah cc.beterinden saklasın.Gerekenler zaten yapılmış .Bundan sonra iş mahkemenin.Artık eskisi gibi değil.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti umutkubat » 05 May 2007, 12:37

büyük geçmiş olsun..
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti hakanerdogan » 05 May 2007, 13:09

Hocam çok büyük geçmişler olsun. Skoda işte ya skoda. Emirkaan kardeşinkini de gördük, sizin anlattıklarınız, bizim yaşadıklarımız. Biz sadece skoda sahibiyiz diye pohpohlamıyoruz bu arabaları. Sağlam işteötesi yok. Fiat, ford, renault, hyundai gibi piyasa araçların hepsinden sağlam. Size bir şey olmamış gerisi hiçbir şeyden önemli değil. Çok geçmişler olsun, hepimizi Allah korusun inşaallah...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lazianke » 05 May 2007, 14:36

hepiniz sağolun, Allah kimseye göstermesin.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti felicia41 » 05 May 2007, 15:11

geçmiş olsun hacam. canımızada malımıza zarar gelmez inşallah.
felicia41
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ErTaN06 » 05 May 2007, 15:39

geçtiğimiz p.tesi sabahı hyundai accent çarptı bana arkadan ve çarpan aracın kaputu ortaya kadar katlandı farlar döküldü 2 milyarın üzerinden hasar çıkmış ve benim aracımda sadece  çelik bar on esnemeden dolayı tampona yaptığı hafif bi iz var allah kimseye kaza bela vermesin gerçekten sağlam araba skodalar.

ErTaN06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ertan TEMEL
Arabanız: 2004 Skoda Fabia Special

İleti 10TOPRAK » 05 May 2007, 16:13

Cool Skodalar tank gibi sağlam;diğerleri akardiyon..!!
10TOPRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti alwaysloser » 05 May 2007, 22:47

geçmiş olsun bundan sonra kazasız belasız sürüşler dilerm sağol skoda
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti lazianke » 06 May 2007, 00:40

sağolun arkadaşlar, iyi dileklerinizi almak insanın moralini düzeltiyor. eğer sağlam bilginiz varsa bana aşağıdaki hususlarda yardımcı olur musunuz?
1- pzt günü kaza raporu, alkol muayenesi, sigorta poliçesi ve ehl-ruhsat onaylı  fotokopisini emniyetten aldıktan sonra aracımın onarımı için sırasıyla nasıl bir yol izlemem gerekecek.

2- karşı tarafın sigortasıyla irtibata geçmeme gerekecek mi yoksa belgelere servise gitmem yeterli mi?

3- kanımca bagaj kapağındaki hasar düzeltilebilir düzeyde, tamponda da çizikler var servis sigortadan fazla para almak için komple değişimler önerirse nasıl hareket etmeliyim?

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lazianke » 09 May 2007, 03:48

arkadaşlar bugün -saat itibariyle dün- arabamı bagaj kapağındaki göçüğü düzelttirmek için servise götürdüm. bu süreçte öğrendiklerimi sizle paylaşayım.
1- kaza sonrasında kaza raporu, alkol muayenesi, karşı tarafın ehliyet-ruhsat ve sigorta poliçesi fotokopisi lazım oluyor. tamir için emniyetten kaza raporunu alırken alkol ile raporun onaylı olması gerekiyor.

2- servisler genellikle trafik sigortalarıyla anlaşmıyorlar, kaskolarla anlaşıyorlarmış, o nedenle kaza raporunda %100 haklı olduğunuz durumlarda servise götürdüğünüz aracı kaskonuzdan yaptırabilirsiniz, daha sonra kaskonuz karşı tarafın sigortasından masrafı tahsil eder. bu durum hasarsızlığınızı bozmaz. eğer, servisle anlaşmalı olmayan bir kaskonuz varsa parayı sizden tahsil ediyorlar ve siz masrafı beyan ederek kaskonuzdan paranızı geri alıyorsunuz. hasarsızlığınız gene bozulmuyor.

3- servise aracınızı teslim ederken önünüze üzerinde kasko şirketinizin amblemi olan bir yazı koyup imzalamanızı isteyebilirler. teslim alma yazısıdır. kesinlikle imzalamayınız. zira arabanızın tamiri istediğiniz gibi yapılmamışsa ya daeksik teslim edilmişse hak iddia edemezsiniz. en iyisi  o belgeyi arabanızın işi bittiğinde servisten ayrılırken imzalayınız.

4- aracınızın içindeki tüm özel eşyalarınızı alınız.

servis işlem sırasında bana imzalatırken ağabeyim uyardı, belgeyi okusana dedi-güya ben de öğretmenim, okumadan imzayı basıyordum az kalsın- araba eşimin üzerine olduğu için servis yetkilisi hemen misilleme yaptı tamam imzalamayın ama arabayı da ruhsat sahibi teslim alır  o zaman tamam mı dedi. kendisi Trabzonsporlu Hami'nin akrabası olduğundan mıdır nedir, şutlamak istedi bizi. neyse işlemleri yaptık arabayı bıraktık. kapağı ve arka tamponu boyayacaklarmış değişime gerek yokmuş. şimdi bir hafta tabanvaya talim.

bir zaman abimlerin şirketinden birine imzayı attırmışlar, araba test sürüşünde pert olmuş ve bir hayli uğraşmışlar, kendisine de kaza sonrası teslim aldığımda alttaki mahfazanın takılmaması gibi bir olay olmuş, belgeyi imzalamamış, arabamda mahfaza vardı takılmadan imzalamam demiş. tecrübe işte. siz kardeşlerimin başına gelirse dikkat ediniz.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mygokhan » 09 May 2007, 12:14

çok sağol abi ! teşekkürler..beynimin bir köşesine not ettim!
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti serdar5306 » 09 May 2007, 19:19

çok geçmiş olsun hemşo allah beterinden saklasın anladığım kadarıyla kaskodan yaptırdın hasarını servis yerine özel bir yerde yaptırıp trafik sigortasından paranı alsaydın kaskonu deldirmezdin hem neyse artık olmuş
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti hakanerdogan » 09 May 2007, 19:46

çok teşekkürler hocam
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti idiz » 09 May 2007, 21:22

hocam öncelikle geçmiş olsun..

İnsan bazı şeyleri başına gelince ancak öğreniyor. Benim başıma Allah'a şükür benzer bir olay gelmedi, inş. kimsenin başına gelmez de...

Söylediğiniz hususlardaki 2. madde kafama takıldı.. Hocam bildiğim kadarı ile servisler, tamirciler vs. "trafik sigortası ile anlaşma yapmaz, kasko ile yapar" biraz yanlış bir yorum olmuş. Anlaşma şirketlerle yapılır, şirketlerin kullanıcıya sunmuş olduğu sigorta tipi ne olursa olsun, faydalandırılır. Yani bir servis " Ben A şirketinin sadece Kasko'su ile anlaşmam var, Trafik Sigortası ile yok" deme şansına sahip değil.. Bu servilerin paralarını daha kolay almak için uydurduğu bir laf...

Hatta şunu söyleyeyim, servis başka bir sigorta şirketi ile anlaşma yapmış bile olsa, arabanızı illa orda yaptırmak istiyor iseniz, yaptırabilirsiniz. Ödemeyi siz yaparsınız, sigorta size ödeme yapar....

Bakmadan imzalama olayına gelince, kesinlikle haklısınız hocam, aracı almadan önce iyice incelemeli ve hiç bir eksik olmadığını gördükten sonra imzalamalısınız..
idiz
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir