sadece skoda almayın dua da alın!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

sadece skoda almayın dua da alın!!!

İleti skodacı » 09 May 2007, 23:29

hocam bi sigorta acenteliği kurda sende trafik ve kasko sigortamızı yaptıralım...Wink

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 09 May 2007, 23:34

[quote="serdar5306"]çok geçmiş olsun hemşo allah beterinden saklasın anladığım kadarıyla kaskodan yaptırdın hasarını servis yerine özel bir yerde yaptırıp trafik sigortasından paranı alsaydın kaskonu deldirmezdin hem neyse artık olmuş[/QUOTE]
sağolun arkadaşlar, inşallah sizlerin başına gelmez.
hemşerim, kaskoyu deldirmedim ki, benim yerime servise para ödeyecek sonra ben halı olduğum için ücreti karşı taraftan alacak bir nevi aracılık yapacak. ben %100 hatasız olduğum için kaskom delinmedi.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti lazianke » 09 May 2007, 23:42

[quote="idiz"]hocam öncelikle geçmiş olsun..

Söylediğiniz hususlardaki 2. madde kafama takıldı.. Hocam bildiğim kadarı ile servisler, tamirciler vs. "trafik sigortası ile anlaşma yapmaz, kasko ile yapar" biraz yanlış bir yorum olmuş. Anlaşma şirketlerle yapılır, şirketlerin kullanıcıya sunmuş olduğu sigorta tipi ne olursa olsun, faydalandırılır. Yani bir servis " Ben A şirketinin sadece Kasko'su ile anlaşmam var, Trafik Sigortası ile yok" deme şansına sahip değil.. Bu servislerin paralarını daha kolay almak için uydurduğu bir laf...

[/QUOTE]
bana söylenen bilgi bu doğrultuda idi. bir kaç farklı markadan da aynı şeyi işittiğimden o ifadeyi kullandım. dediğiniz gibi işlerini sağlama alıyorlar. nasıl olsa haklısınız kasko sizi tazmin edeceği için servis parasınıhemna almanın derdinde o nedenle bizi kasko ile yüz göz ediyorlar.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lazianke » 10 May 2007, 00:13

arkadaşlar fabiada arka tamponun iç kısmında ne var? kazadan sonra tamponun alt kısmına vurunca bir şıngırtı sesi vardı. ne olabilir?
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mygokhan » 15 May 2007, 11:00

abi kusura bakma senin bölüme ekleyemedim.şifren yanlış diyordu.bende buraya ekledim.burdan senin tarafa aktarman daha kolay.

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti lazianke » 15 May 2007, 11:54

arkadaşlar bir de çarpan mercedes sprinterin önünü görseydiniz. arabadan inip arkaya bakıp minibüsün önünü görünce fabamın arka kısmın paramparça olduğunu düşünmüştüm. panikten hasarı da farketmemişim. sonradan biri gösterdi.önü dağıldığından ilk mesajda transit diye yazmıştım.kaza raporundan sonra anladım mercedes olduğunu..
çarpan adam hocam servisle aran varsa masrafı yüksek tut da ben de sigortamdan fazla para alıp kendi masrafımı çıkartayım dedi.ben de vicdanın elveriyorsa söyleyim yapsınlar dedim.

gökhan resim ekllediğin için sağol
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lazianke » 23 May 2007, 17:56

bagaj kapağının kapandığı yerdeki fitilde küçük bir yıtık vardı. geçenki kazadan sonra servis benim bilgim haricinde kaskoya o fitili de yazdırmış. fakat ellerinde olmadığından sipariş vermişler. bugün haber verdiler gelirseniz değiştiririz diye. değişim sonrası cam değişmi gibi aracın beklemesi gerekebilir mi? fitil değişmlerinde silikon vb malzeme kullanılıyor mu? kısacası değişim olunca hemen aracımı alıp servisten çıkmamın sakıncası olur mu?
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sainz » 23 May 2007, 19:42

[quote="lazianke"]bagaj kapağının kapandığı yerdeki fitilde küçük bir yıtık vardı. geçenki kazadan sonra servis benim bilgim haricinde kaskoya o fitili de yazdırmış. fakat ellerinde olmadığından sipariş vermişler. bugün haber verdiler gelirseniz değiştiririz diye. değişim sonrası cam değişmi gibi aracın beklemesi gerekebilir mi? fitil değişmlerinde silikon vb malzeme kullanılıyor mu? kısacası değişim olunca hemen aracımı alıp servisten çıkmamın sakıncası olur mu? [/QUOTE]

Bagaj kapağının üzerine oturduğu fitilden bahsediyorsan, bildiğim kadarıyla o fitiller herhangi bir yapıştırıcıyla falan yapıştırılmıyor. Sadece lastik bir çekiçle yerine oturtuluyor bildiğim kadarıyla.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti lazianke » 23 May 2007, 20:16

teşekkürler sainz
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti skodacı » 23 May 2007, 21:24

Herkes birgün mutlaka bir SKODA sahibi olacak
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 23 May 2007, 21:53

hoş olmuş üstad... ama öncelikle skodanın ürün yelpazesini genişletmesi lazım. fabia, octavia, roomster, superb aktif modelleri.

ama kıçı kırık renault un, fiatın, işte efendime söyleyim... fordun her tür sınıfta aracı var.

skoda kaliteli ama daha çok küçük. ama gittikçe büyüyor.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti fabiam61 » 07 Haz 2007, 04:10

GEÇMİŞ OLSUN Ouch
fabiam61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 07 Haz 2007, 15:45

arkadaşlar fitilleri değiştirdiler ama benim kafam sonradan bastı. servis galiba faturayı şişirmek için zaten küçük bir yırtığı olan fitili de ekspere yazdırdı. sonra da değiştirdiler. erken uyansa idim değiştirtmezdim. ne de olsa onun kazayla bir alakası yoktu. sigorta boş yere onun parasını ödedi.kul hakkına girdik.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AV-2006 » 07 Haz 2007, 16:04

[quote="lazianke"]. sigorta boş yere onun parasını ödedi.kul hakkına girdik.

Önemli olan niyet hocam.Bunu bizimle paylaşmanız bile sizin iyi niyetinizi belli eder.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti lazianke » 07 Haz 2007, 17:11

hocam şahıs olsa gidip parasını veririm.kurum olunca kimi muhatap bulacağım. kaskom zaten parayı karşı tarafın trafik sigortasından alıyor.gidip ankara sigortaya nasıl vereyim.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AV-2006 » 07 Haz 2007, 18:31

Tabi haklısın.Dedim ya niyeti iyi olanım akıbetide iyi olur.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir