skodanın sağlamlığı.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

skodanın sağlamlığı.

İleti BÜLENT BARAN » 21 Şub 2010, 13:08

merhaba arkadaşlar.dün başıma gelen bir olayı anlatmak istedeim.dün benzinlikte97 felişimi yıkattım ve lastiklere hava basmak için geri geri yanaşırken 94 modeldoğan slx benden önce hava tabancasına girmek istedi.ben onu görmedim.sonrabenim arka tanpondan doğanın sağ ön çamurluğa vurdum.vurma esnasındaçatt diye sesgeldi.eyvah dedim tamponum indi dedim kendi kendime.aşağı indim ve çok şaşırdım. benim tampondaen ufak bir çizik dahi yoktu.doğanın ise sol tarafpert olmuştu.olduğu gibi çöküktü.birkezdaha anladımki skoda almakla iyi bir tercih yapmışım.nekadar sağlam  şaseye ve malzeme ile yapıldığını anladım...

Kullanıcı avatarı
BÜLENT BARAN
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: feliace

İleti balarest » 21 Şub 2010, 14:08

evet aynısı bendede oldu. gerı gerı gelırken doganı gormemısım bır ses geldı arka tampon elımde dedım. ındım baktım doganın on panjur far tampon benım arabada tamponun plastık rengı cıkmıs hatta daha once bu konuda forumda baslık var oraya resım atmıstım

balarest
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

İleti alpino » 21 Şub 2010, 14:34

dostlar tekrar belirteyim. aracınızın hiç ezilmemesi kaza anında sizi çok iyi koruduğu anlamına gelmiyor. darbeyi ne kadar iyi emip, yaşam alanını koruyarak gücü dağıtıyorsa araç o kadar güvenlidir. çelik kasa gibi bir arabayla kaza yaparsanız tüm güç bedeninize etkir ve ezilmeseniz bile ölürsünüz.

ama şunu belirteyim SKODA'LAR PİYASADAKİ ÇOĞU ARAÇTAN ÇOK DAHA GÜVENLİDİR. bu nedenle sizin dediklerinize de sonuna kadar katılıyorum.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti C@GL@R » 21 Şub 2010, 14:36

birileri bana sürtüyor bezle siliyorum geçiyor işte skoda sağlamlığı ve boya kalitesi..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti deniznazım » 21 Şub 2010, 15:09

Ben abimi iş yerine bıraktım. Önde kamyon olunca anarya giderken direği kurtaramadım tak diye ses geldi, rengim bembeyaz oldu. Cesaret edip arabadan inip bakamadım. Kavşağı geçip durduktan sonra nerdeyse şoke oldum. Arabada tık yoktu. Yuh dedim yani bu kadarınada pes. Bu arabalar dünyanın ender araçlarından, şimdiye kadar babam sağlık sebebiyle beşe atamadığı için blok patlattı onu ödedik 800 tlye başka da maşallah 8 aydır tık yok. Skodan varsa yollar fora
deniznazım
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti onurhan2006 » 21 Şub 2010, 16:02

bende bir keresinde geri geri park etmeye çalışırken bir doblo nun sag arka camurluguna sürtmüştüm, bir hışımla aşağı inip bakmamla şok olmuştum, benim çamurlukta hiç birşey yoktu fakat doblonunki delinmişti LOL
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti ugur_clskn » 21 Şub 2010, 19:19

abi felicanın arka tampon dehşet zaten şase den nasıl güç alıyosa. bende geri geri bahçeye girerken bahçe duvarına (betondur kendisi) küütt diye çaktım hızlıydım bide allahım o nasıl ses. dedim tampon kaporta stop garanti gitti indim bi baktım tampon az bişey yerinden çıkmış bi tekme çaktım o hışımla yerine girdi. iz bile yok zaten siyah tampon. felişim benim ya.
PEUGEOT 306 1.6 SEDAN
Kullanıcı avatarı
ugur_clskn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur çalışkan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: felicia 1.3lx idi

İleti alpino » 21 Şub 2010, 20:10

bende eski felicia ile okuldan çıkıyodum. 2 araçtık arkada (ben öndeydim) önüme araba çıkınca durdum. arkadaki arkadaş duramadı (fiat palio) benim arka tamponun tam ortasına arabanın burnunun sol köşesi ile vurdu. gerçi yavaştık. indik baktık bende hiçbişey yok. arkadaşın tampon az yerinden oynanmış ittirdik falan oturdu. arkadaşım yuh be ne sağlammış seninki ezik bile yok dedi.

3 gün sonra bagajı açtım bi kapattım. ana. bagaj kapanmıyor. meğer darbede bagaj kasmış kendini. kiliti zorla oturttum gidip sanayide çektirttim kilidin ordan düzeldi.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti hakanerdogan » 21 Şub 2010, 20:12

Genelde arka taraflar sağlam olur, altı desteklidir ki vurduğunuz kısım boş böğürlü çamurluk, Mercedes'e aynı şekilde çamurluktan vursan yine göçer. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti BURAK MYSTERİO » 22 Şub 2010, 01:06

bende bi ara bizim favoyu park ederken aolsun kardeşim yüzünden duvara bi sürttüm tamam eyvah dedim ayvayı yedim tampon kesin göçtü dedim korka korka aşağı indim bakmamla beraber derin bir ooohh çekmen bir oldu duvar resmen dçkülmün favoda sadece tamponda duvarın beyazlık izi kalmış onuda bi bezle sildim geçti aslanım favom aşığım favoma ayıptırsölemesi yaaWink

SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)
Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: BURAK YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)

İleti y.emre » 22 Şub 2010, 01:08

[quote="caglarkrbyk"]birileri bana sürtüyor bezle siliyorum geçiyor işte skoda sağlamlığı ve boya kalitesi.. [/QUOTE] LOL
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti Balki, Burak » 22 Şub 2010, 14:58

Çamurluk kısımları araçların en savunmasız kısımlarıdır.demir parçası desek yeridir. O yüzden fazla böbürlenmeye gerek yok.Doğan aynı şekilde size çarpsaydı sizinde çamurluk pert olurdu. Kaza Yaptım (Resimli) isimli konuya bakarsanız ufak süratte yaptıgım kazada sol camurlugun nasıl paramparca oldugunu goreceksınız. O yuzden abartmaya gerek yok.
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

İleti Bluedays » 22 Şub 2010, 15:08

[quote="Balki, Burak"]Çamurluk kısımları araçların en savunmasız kısımlarıdır.demir parçası desek yeridir. O yüzden fazla böbürlenmeye gerek yok.Doğan aynı şekilde size çarpsaydı sizinde çamurluk pert olurdu. Kaza Yaptım (Resimli) isimli konuya bakarsanız ufak süratte yaptıgım kazada sol camurlugun nasıl paramparca oldugunu goreceksınız. O yuzden abartmaya gerek yok. [/QUOTE]
+1
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti ADEPIRON » 22 Şub 2010, 15:27

[quote="BÜLENT BARAN"] merhaba arkadaşlar.dün başıma gelen bir olayı anlatmak istedeim.dün benzinlikte97 felişimi yıkattım ve lastiklere hava basmak için geri geri yanaşırken 94 modeldoğan slx benden önce hava tabancasına girmek istedi.ben onu görmedim.sonrabenim arka tanpondan doğanın sağ ön çamurluğa vurdum.vurma esnasındaçatt diye sesgeldi.eyvah dedim tamponum indi dedim kendi kendime.aşağı indim ve çok şaşırdım. benim tampondaen ufak bir çizik dahi yoktu.doğanın ise sol tarafpert olmuştu.olduğu gibi çöküktü.birkezdaha anladımki skoda almakla iyi bir tercih yapmışım.nekadar sağlam  şaseye ve malzeme ile yapıldığını anladım...[/QUOTE]
Hepimiz, hayatın kısalığından söz ederiz de boş geçen zamanımızı, nasıl değerlendireceğimizi bilemeyiz.
Kullanıcı avatarı
ADEPIRON
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: RAMAZAN
Nereden: Bingöl
Arabanız: OCTAVİA 2006

İleti fıratt » 22 Şub 2010, 20:27

bende pazar gunu afyondan uşaka giderken dolu bastırdı ama bilya kadar inanırmısınız camı catlatacak zannettim neyse yaklaşık 4 km kadar dolu altında 120km hızla gittim yapacak bişey yoktu,herneyse uşakta durdum baktım bişey varmı diye maşallah tek bir goçuk dahi yok ohh dedim,herneyse bir ilaç reprezantı durdu arkamda benzinlikte dedim dolu fena bastırdı falan filan derken toyotada tavan onlarca goçuk içindeydi iyiki skoda dedim o an için acayip sağlam bir kaportası var saç çok kalın
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir