skoda genel müdürünün açıklaması

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

skoda genel müdürünün açıklaması

İleti Sarıibo » 24 Şub 2010, 13:56

Roomsterlere torpito kapağı olmayanlara sonradan kapak takılabilirmi? Bende rommsteri alırken torpito kapağı hiç dikkatimi çekmedi. İlgimi koltukların kullanışlı olması ve yük yerleştirmenin pratik olması yani tam bir aile arabası olmasıdır. Ayrıca VW etiketi taşıması bana cazip gelmişti.

Sarıibo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: İbrahim Yücel
Nereden: Ankara
Arabanız: Roomster

İleti mygokhan » 24 Şub 2010, 14:04

[quote="Sarıibo"]Roomsterlere torpito kapağı olmayanlara sonradan kapak takılabilirmi? Bende rommsteri alırken torpito kapağı hiç dikkatimi çekmedi. İlgimi koltukların kullanışlı olması ve yük yerleştirmenin pratik olması yani tam bir aile arabası olmasıdır. Ayrıca VW etiketi taşıması bana cazip gelmişti. [/QUOTE]

Sonradan takılamıyor bildiğim ve araştırdığım kadarıyla..

Araç güzel olmasına çok güzel..Ben bayılıyorum.Heleki 2. elde alınabilecek en mükemmel araçlardan o sınıfta..

Aslında donanımlı haliyle bile rakip yok gibi bişey..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti isikayhan » 24 Şub 2010, 14:58

[quote="Bluedays"]

Düşüncelerinize katılıyorum ancak halen otomobillerin ucuz olduğu kanaatindeyim. Nedeni ise, 30.000 TL dediğiniz bir aracın firma satış bedeli, aslında 20.000 TL!

Firma aracı 20.000 TL'den satıyor. Sıfır arac! Devlet bunun üstüne %27 ÖTV hesaplıyor. Çıkan bedele %18 KDV hesaplıyor. Vergiden vergi alıyor. Neticede 30.000 TL oluyor.
Firma daha ne yapsın???

10.000 TL'ye Super B mi versin???

[/QUOTE]

katılıyorum

akaryakıt neden pahalıysa araçlar da aynı nedenle pahalı: yüksek vergiler
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti hakanerdogan » 24 Şub 2010, 15:03

Aynı vergi diliminden daha ucuza satan var emsal kalite diyebileceğimiz ve işletme-parça maliyeti daha düşük aracı. Avrupa işçiliğine para ödüyoruz. Rekabet kaybı yaşıyor Skoda bir Ford, Renault yahut Hyundai'a göre.

0 km son makyajlı kasa 1.6 TDCI Ford Focus var 36 küsür bin TL'ye. Biz burda zaten tümden fiyatların yüksekliğini tartışmıyoruz, devletin çok vergi aldığını herhalde biliyoruz. Ucuza iyiyi yapanı var onu söylüyoruz.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti octaviaman » 24 Şub 2010, 15:57

Yeni dunyayi yeniden kesfetmeye calisan arkadaslara tesekkurler.aracin tr e gelis fiyatlari ve vergilerin yuksekligini hic bilmeyen ,bi de ustune yorum yapmaya calisan marsli kardeslerimiz ve benim icin cok yardimci oldunuz.special thanks.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti Bluedays » 24 Şub 2010, 17:02

[quote="hakanerdogan"]Aynı vergi diliminden daha ucuza satan var emsal kalite diyebileceğimiz ve işletme-parça maliyeti daha düşük aracı. Avrupa işçiliğine para ödüyoruz. Rekabet kaybı yaşıyor Skoda bir Ford, Renault yahut Hyundai'a göre.

0 km son makyajlı kasa 1.6 TDCI Ford Focus var 36 küsür bin TL'ye. Biz burda zaten tümden fiyatların yüksekliğini tartışmıyoruz, devletin çok vergi aldığını herhalde biliyoruz. Ucuza iyiyi yapanı var onu söylüyoruz.

[/QUOTE]

Yo yo bilmiyorsunuz. Burada bu forumlarda her zaman skodanın diğer markalara oranla iyi olduğunu, maddi yönden bu özellikleri bu paralara alamayacağımızı hepimiz söylüyoruz. Kıyaslamak kişiye göre değişiklik gösterir. Sana göre ford kaliteli iyi bir araba olabilir, ama bana sorarsan, bir fabia 10 tane focus eder! Her yönüyle. Kalitesiyle, sağlamlığıyla, inceliğiyle.
Dolayısiyle fiyatlar zevke ve renge göre değişir. Eğerki sen buraya hantal renaultları hyundaileri araba diye yazıyorsan, o zaman binmeyeceksin skodaya...

Skodaya yazık olur..
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti hakanerdogan » 24 Şub 2010, 17:39

Hakan Skoda'ya yazık ediyormuş yıllardır bak işe Smile

10 tane TDCI Focus 1 Fabia etti o da güzel Smile (Segment bile farklı yani)

Zaten onlar pazar liderliğinden liderliğine koşuyor, servis ağları yaygınlaşıyor, işletme maliyetleri düşüyor, ben bunu demek istedim, genel düşünüyorum yani, yoksa zaten gider başka bir şey alırdık... Bunlar Cadillac ötesi taşıtlardır demedim. Zaten Avrupa işçilğine para ödediğimizide belirttim. Yani kalite var tamam ama o da bir yere kadar, bomboş araba o fiyatlara satılmaz insaf.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Bluedays » 24 Şub 2010, 18:41

[quote="hakanerdogan"] Hakan Skoda'ya yazık ediyormuş yıllardır bak işe Smile

Zaten onlar pazar liderliğinden liderliğine koşuyor, servis ağları yaygınlaşıyor, işletme maliyetleri düşüyor, ben bunu demek istedim, genel düşünüyorum yani, yoksa zaten gider başka bir şey alırdık... Bunlar Cadillac ötesi taşıtlardır demedim. Zaten Avrupa işçilğine para ödediğimizide belirttim. Yani kalite var tamam ama o da bir yere kadar, bomboş araba o fiyatlara satılmaz insaf.
[/QUOTE]

Hakan ben TDCI focustan bahsetmedim :)
Octavia 34.000 iken , focusun 37.000 olması tartışılmalıdır!

Aynı segmentten bahsediyorum. 2010 focustan diil.

Herkes düşüncelerini belirtiyor. Vergilerin yüksekliğinden bahsettim. Hala da arkasındayım.

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 24 Şub 2010, 18:43

34 bin TL'ye dizel Octavia varsa tamam ben yanlışım. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti bolulu » 24 Şub 2010, 18:49

SKODANIN SATAMIYACAM DİYE BİR KAYGISI OLDUĞUNU SANMIYORUM ÇÜNKÜ REKLAMINI DAHİ ZOR YAPIYOLAR.MAALESEF DEDİĞİNİZ GİBİ İÇİ DOLU FULL ARACI STANDART DİYE SATMIYORLAR.ZATEN SIFIR KM.RE ARAÇ ALMAK GÜZEL VE BÜTÜN MARKALAR DAHİL ALINCA DİREK İKİNCİ EL POZİSYONUNA DÜŞÜYOR 1 SENE SONRA SATAYIM DESENİZ ZARAR EDİYORSUNUZ.GÖNÜL SIFIRDAN YANA OLSADA YÜKSEK VERGİLER BEZDİRİYOR.
1.4 mpi comfort 68 hp 2001 lpg'li
bolulu
CLASSIC
CLASSIC

İleti Bluedays » 24 Şub 2010, 19:01

[quote="hakanerdogan"]34 bin TL'ye dizel Octavia varsa tamam ben yanlışım.  [/QUOTE]
Hakan bireysel algılama ne demiştim yukarıdaki mesajımda zevkler ve renkler.
Sana göre dizel olabilir ama ben asla binmem. Bahsettiğim fiyat benzinli octi fiyatı.

35.500 de benzinli focus fiyatı.

Başka söze hacet yok heralde..
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti onurhan2006 » 24 Şub 2010, 19:10

focus tdci bence Türkiye de alınabilecek en güzel otomobilerden birisidir, ama bu fabia kötü anlamında tabi ki değil...
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti hakanerdogan » 24 Şub 2010, 19:16

Benzinli en ucuz Focus 34 bin TL'dir, Dizel en ucuz TDCI Focus 36,8 bin TL'dir. Yanlışınız var. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Bluedays » 24 Şub 2010, 19:29

En boş olmasın dedik ya. O yüzden listedeki bir üst fiyatı yazdım. Diyelim ki aynı oldu.
Octavia da 34.000 Focus da 34.000 ...

Bu şartlarda skoda pahalı diyorsanız  Confused ben hiçbirşey söylemiyorum.

Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 24 Şub 2010, 19:42

Haklısınız evet Octavia cidden alınası bir araç baştada belirttim, başlangıç modellerindede haklısınız. Ama Fabia veya Roomster'daki o bomboş arabalara o fiyatlar nedir ben hala onun kavgasındayım.

Skoda'da Octavia-Superb dediğimiz zaman cidden arabalar kral paraya değer tamam ama ben ve türevi orta direk insanları aşmasın hani memur aile memur adam tarzı diyorum. Fabia veya Roomster'daki o bomboş arabaların o fiyatları nedir merak ediyorum.

Ya bi gidip inceleyin o baz Roomsterların veya Fabiaların içinde adam kendini çölün ortasında sanıyor, hele ki dışarıdan tam bir facia, aynalar kara plastik, jant zaten yok, ön ızgaradaki krom incecik şeritten bile çalmışlar, aküye kapak bile yok, motora kapak yok, torpidoya kapak yok, hararet göstergesi yok. Bunca "yok"luğun içerisinde insan resmen anlıyor ne kadar soyguna uğradığını. İç plastik kalitesi Skoda'ya yakışmayacak kadar berbat ötesi başlangıç modellerde.

Tabi şimdi Fabia I'e bindiğiniz için kaliteye toksunuz, o yeni bazlara bir bakın, Clio Symbol plastiği kadar adi bir plastik o derece yani.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti asdfghjk » 24 Şub 2010, 21:03

[quote="Bluedays"][quote="hakanerdogan"] Hakan Skoda'ya yazık ediyormuş yıllardır bak işe Smile

[/QUOTE]

Hakan ben TDCI focustan bahsetmedim :)
Octavia 34.000 iken , focusun 37.000 olması tartışılmalıdır!

Aynı segmentten bahsediyorum. 2010 focustan diil.

Herkes düşüncelerini belirtiyor. Vergilerin yüksekliğinden bahsettim. Hala da arkasındayım.

[/QUOTE]

Eğer ki tartışlılacak olan Yeni Focus Titanium 5K 1.6i 115PS modeli ise, Octavia Classic Focus'un yakınından bile geçemez..! Önce bir focusun donanıma bakın bir octavianın. Hatta Focusun Trend modeli (Baz donanım 34.000 TL) olsa dahi octavia classic gene bile focustan çok daha boştur...
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fmaka » 24 Şub 2010, 23:47

[quote="Sarıibo"] Roomsterlere torpito kapağı olmayanlara sonradan kapak takılabilirmi? Bende rommsteri alırken torpito kapağı hiç dikkatimi çekmedi. İlgimi koltukların kullanışlı olması ve yük yerleştirmenin pratik olması yani tam bir aile arabası olmasıdır. Ayrıca VW etiketi taşıması bana cazip gelmişti. [/QUOTE]

torpidosu olmayan cadyy lere takılıyor.bi sormak lazım servıslere romiye de takarlar.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti mygokhan » 24 Şub 2010, 23:52

Hakan acı söyledi ama doğru söyledi :)
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan