WINDOWS 7 KULLANANLAR DİKKAT

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

WINDOWS 7 KULLANANLAR DİKKAT

İleti RAZOR10 » 27 Şub 2010, 13:55

win 7 ultimate kullanıyorum. çok güzel. sakına bu iştetim sisteminin yanıda xp nin adını kullanmayın :)

Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti onurhan2006 » 27 Şub 2010, 14:18

win 7 ultimate, skodanın super b si LOL
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti fmaka » 27 Şub 2010, 14:50

[quote="RAZOR10"] win 7 ultimate kullanıyorum. çok güzel. sakına bu iştetim sisteminin yanıda xp nin adını kullanmayın :) [/QUOTE]

aynen katılıyorum
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti maozkan64 » 27 Şub 2010, 16:02

[quote="caglarkrbyk"]xp den şaşmayın:) [/QUOTE]

Aynen katılıyorum. Yeni aldığım bilgisayarda Win 7 kurulu geldi ama lüzumsuz çok teferruat var, o yüzden silip XP kurdum.

En sade ve en güzeli XP bence...
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Alaeddin ÖZKAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: Octavia Collection 2004

İleti onurhan2006 » 27 Şub 2010, 16:11

[quote="maozkan64"][quote="caglarkrbyk"]xp den şaşmayın:) [/QUOTE]

Aynen katılıyorum. Yeni aldığım bilgisayarda Win 7 kurulu geldi ama lüzumsuz çok teferruat var, o yüzden silip XP kurdum.

En sade ve en güzeli XP bence...
[/QUOTE]

yıl 2035;
microsoft kapanmış insanlık için bilgisayar kelimesinin ne anlama geldiği bilinmemektedir, fakat win xp hala Türkiyede kullanılmaktadır...

LOLLOLLOL

güncelleyin kendinizi arkadaşlar...

LOL

LOL
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alwaysloser » 27 Şub 2010, 17:07

win 7 de arkadaşımda msn de yazdıkları gitmiyor sebebi nedendir
ki arkadaşım xp ye döndü
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti akan-kan » 27 Şub 2010, 17:24

7 Ultimate süper ötesi ve ileri düzey kullanıcılara hitap ediyor. İşletim sistemini kurduktan sonra birçok parçanın driver ını kendisi tanıyor, driver yoksa bile sorun değil, her konuda daha hızlı tabi makinede güçlüyse.

Pardus ta Türk yapımı bir kapalı kaynak kodlu linüx işletim sistemi. Ben iso dosyalarını indirdim cd yaptım ama vakit ayırıp win 7 nin altına kuramadım. Kullanan arkadaşlar okurlarsa, biraz kullanımından bahsederse sevinirim. Örneğin videolarda codec sorunu varmı, hızı nasıldır.
İskeletler Diyarında Bir Et Parçası
Kullanıcı avatarı
akan-kan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan TOPALOĞLU
Nereden: Eskişehir
Arabanız: Tipo Sx 1997

İleti delidolu » 27 Şub 2010, 21:57

Linux'u sen türkçeleştir, dosya görüntüleyicisine "çomar" adını ver, linuxu yapan kişi/firma dan daha fazla para harca!, işin içine ne alakaysa tübitakı da karıştır, sonra da bunun adına "%100 Türk yapımı işletim sistemi" de!... Buna kim inanır? :)))
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti akan-kan » 27 Şub 2010, 22:16

ne diyorsun doğrumu bu dediklerin. bende baya baya seviniyordum ilerleme var diye.
İskeletler Diyarında Bir Et Parçası
Kullanıcı avatarı
akan-kan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan TOPALOĞLU
Nereden: Eskişehir
Arabanız: Tipo Sx 1997

İleti xMEGANx » 27 Şub 2010, 22:22

%100 Türk malı işletim sistemi var..!! fakat bazı güçler ve kişiler tarafından dağıtılmasına yayımlanmasın izin verilmiyor..!! adam 4 seneden daha fazla uğraşmış bunuın için.. burası TÜRKİYE ve TÜRKİYEDE OT ÇOKTUR RÜZGAR NEREYE ESERSE İNSANLARDA ORAYA EĞİLİR...!! bir ateşler tüm otlar yanar.. burası TÜRKİYE
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti delidolu » 27 Şub 2010, 22:23

[quote="akan-kan"]ne diyorsun doğrumu bu dediklerin. bende baya baya seviniyordum ilerleme var diye.[/QUOTE]
-----------------------------------

Biz de yalan yok!

-----------------------------------

Pardus nedir?

nokta Pardus Nedir?

Pardus, TÜBİTAK-UEKAE (Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü) bünyesinde yürütülen bir işletim sistemi geliştirme projesidir. Pardus açık kaynak kodlu ve GPL (GNU Genel Kamu Lisansı) ile dağıtılan bir özgür yazılımdır.

Pardus, bilişim okur-yazarlığına sahip bilgisayar kullanıcılarının temel masaüstü ihtiyaçlarını karşılayan, mevcut Linux dağıtımlarının üstün taraflarını kavram, mimari ya da kod olarak kullanan ulusal işletim sistemidir.

Pardus 2008.2, proje kapsamında 30 Ocak 2009 tarihinde yayımlanan son güncel sürümdür. Tek bir CD ile kısa sürede ve kolayca işletim sistemi ve çok sayıda yazılım paketi sisteme kurulur, hızla ve kolayca üretken hale gelinir.

Pardus kullanmak için nedenleri merak ediyorsanız burada bazı yanıtlar bulabilirsiniz. Pardus 2008'in size neler sağlayacağını görmek için bu sayfadaki ekran görüntüsü ve videolara göz atabiliriniz.

----------------------

Oluşum Süreci [değiştir]

2003 yılının önemli bir bölümünde ulusal bir dağıtımın gerekliliği, dünyada benzer uygulamalar, yazılım sanayisinin mevcut durumu ve eğilimleri araştırıldı. Ülkenin bilgi teknolojisi alanındaki insan kaynağı, yerel yazılım sanayisinin yetenekleri ve rekabet unsurları incelendi. Tüm bulgular ışığında, 2003 yılı yazında, bir ulusal işletim sistemi dağıtımı oluşturmanın yerinde bir karar olduğu sonucuna varılarak somut düzeyde planlama işine girişildi.

Mevcut işletim sistemleri, başta Linux olmak üzere incelendi, açık kaynak yazılım metodolojisi (yöntem bilimi) ve felsefesi ayrıntılı olarak çalışıldı. Hedef, bir dağıtım oluşturmanın ötesinde, bu dağıtımı sürekli kılabilecek düzenlemeci yapıyı da kurmak olduğundan yazılım sanayisinde, özellikle açık kaynak çerçevesinde, kullanılabilecek iş örnekleri irdelendi.

Bu incelemeler sonrasında, 2003 yılı sonb

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti delidolu » 27 Şub 2010, 22:27

kullanılan tabirleri yerelleştireceğim derken aşırı komik bir durum almış...
çomar, pisi pisi,vs vs.... karakaçan da olsaydı keşke :)))

bi zamanlar tdk da CD (compack disc) kelimesini türkçeleştieceğim diye "öttürgeçli sürttürgeç" gibisisinden şimdi tam doğrusu aklıma gelmeyen tabirler kullanmıştı.

eğer özgün olmazsan, eğer taklit edersen sonumuz nice olur ki! made in china
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti tivoli » 27 Şub 2010, 22:27

[quote="derude"][quote="cetin17"]....
abd ve tayfasına 1 tl bile koklatmam ben.[/QUOTE]

İşlemciyi evde ürettiniz galibaLOL
[/QUOTE]

Smile
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti cetin17 » 28 Şub 2010, 03:04

lütfen öğrenmek isteyen, konuya yabancı olan arkadaşları yanlış bilgilendirmeyin.

Bu konu hakkındaki son yazım.

Bu ülkede hiç bir şey üretilmiyor diyenler yapılanlara bu şekilde saygısızca ve cahilce yaklaşmaya devam ede dursunlar.

İşlemciyi kendin mi yaptın muhabbetine gelince; ülkede üretiliyordu da biz mi almadık.

Neyse herkes windowslarını kullanmaya devam etsin.

Adam sürücüleri kendi yüklüyor diye win 7 yi övüyor. Linux bunu 3 yıldır yapıyor.

Ben şu anda Türkiye Merkez Bankasının, Maliyenin ve Askeriyenin kullandığı PARDUS u kullanmaya devam edeceğim.

Türkiye de derlenmesinden dolayı bir gıcıklığınız varsa Pardus'a almanların ubuntu, fedora, debian gibi değişik linux sürümlerini de kullanabilirsiniz.

Pisi, çomar gibi kısaltmaların ne anlama geldiğini bilmeden eleştiren arkadaşlara tavsiyem, bilmeden yorum yapmayın.

Not: 2009 da yaklaşık 3 milyon bilgisayar satıldı Türkiye'de.
% 95 i Windows kurulu vaziyette.
Ortalama 35 TL bilgisayar başına windows a ödeme yapıldı.
ABD ye sadece 2009 yılında buradan giden para 100 milyon TL den fazla.
Bill Gates amcayı zengin etmeye devam.

Bir öyle şaşılası dünya ki burası, balıklar kahve içerken çocuklar süt bulamıyor. İnsanları sözle besliyorlar, domuzları patatesle... Nazım Hikmet RAN ...
Kullanıcı avatarı
cetin17
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: çetin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: fabia elegance 101 / landirenzo lpg

İleti T.T. » 28 Şub 2010, 04:17

[quote="cetin17"]orjinal olmayan ürün kullanmak bir yerde hırsızlıktır.

diğer pc de bende de korsan win 7 yüklü.
abd ve tayfasına 1 tl bile koklatmam ben.[/QUOTE]
+1
Kullanıcı avatarı
T.T.
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Skoda Fabia 2004 1.2 47 Kw Kit : Lovato EasyFast

İleti delidolu » 28 Şub 2010, 17:31

[quote="cetin17"]lütfen öğrenmek isteyen, konuya yabancı olan arkadaşları yanlış bilgilendirmeyin.

Bu konu hakkındaki son yazım.

Bu ülkede hiç bir şey üretilmiyor diyenler yapılanlara bu şekilde saygısızca ve cahilce yaklaşmaya devam ede dursunlar.

İşlemciyi kendin mi yaptın muhabbetine gelince; ülkede üretiliyordu da biz mi almadık.

Neyse herkes windowslarını kullanmaya devam etsin.

Adam sürücüleri kendi yüklüyor diye win 7 yi övüyor. Linux bunu 3 yıldır yapıyor.

Ben şu anda Türkiye Merkez Bankasının, Maliyenin ve Askeriyenin kullandığı PARDUS u kullanmaya devam edeceğim.

Türkiye de derlenmesinden dolayı bir gıcıklığınız varsa Pardus'a almanların ubuntu, fedora, debian gibi değişik linux sürümlerini de kullanabilirsiniz.

Pisi, çomar gibi kısaltmaların ne anlama geldiğini bilmeden eleştiren arkadaşlara tavsiyem, bilmeden yorum yapmayın.

Not: 2009 da yaklaşık 3 milyon bilgisayar satıldı Türkiye'de.
% 95 i Windows kurulu vaziyette.
Ortalama 35 TL bilgisayar başına windows a ödeme yapıldı.
ABD ye sadece 2009 yılında buradan giden para 100 milyon TL den fazla.
Bill Gates amcayı zengin etmeye devam.

[/QUOTE]

Allah ondan razı olsun, inanmak istiyorum ki yarın 1 gün öbür dünyaya göçtüğünde mekanı cennet olur. Şu an dünya çapında sağlık sektörü de başta olmak üzere insanlığa büyük faydalar sağlayan taşıyan her türlü teknolojik gelişimin bir nevi ön ayak olması onun sayesindedir. Eğer zamaında bilgisayarları halkın kullanabileceği hale getirme hayali olmasaydı -ki bunu başardı, bilg lüks değil artık ihtiyaç ve herkesçe alınabilir fiyatlarda- hala bilgisayarları uzaktan bakacak ve ancak yetkili eller tarfından kulalnılmaya devam edecekti. mac'in süper görsel platformuna fiyatı nedeniyle erişemezken, unix hala siyah ekranda kalmaya linux ise bir türlü dünyaya bile gelememiş olacaktı. İyi ki windows'u yaptı da diğerleri pazarda kalabilmek için gelişme ve fiyatları normale çekmek zorunda kaldılar. Aksini söyleyen buyursun. Elebtte microsft ta sütten çıkmış ak kaşık değil bunun farkındayım. Ama gerçkelri de görmeycek değilim. Keşke her "tröst"ün dünyaya bu türden büyük katkısı olabilse...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti onurhan2006 » 28 Şub 2010, 20:51

Bu da bir bakış açısı Smile
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti iceman70 » 28 Şub 2010, 21:30

Ben vista sp2 ile mutluyum windows 7 kurmaya niyetlendim dvd bozukmuş bi dahada uğraşmadım.Xp ye iyi diyen arkadaşlar bence en güvensiz korumasız işletim sistemlerinden biri :) ama vistaya geçmemin sebebi dx10 desteği olması :)Birde bill amcaya laf atmayın sizde onun kadar zeki olun sizde parayı götürün o zaman.Adam tartışılmasız dünyanın sayılı dahileri arasında ve insanlığa birçok katkı sağladı
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir