Sizce düşüncem nasıl?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Sizce düşüncem nasıl?

İleti narec » 28 Şub 2010, 20:21

Arkadaşlar Temmuz ayında düğünüm var nasipse. Evimizin oturma odası 3 metre eninde 4 metre uzunluğunda. Oturma odasına bir TV ünitesi yaptırmak istiyorum. Benim şöyle bir düşüncem var.  Orta özelliklerde bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum. HD çıkışlı ekran kartı, büyük kapasiteli bir harddisk, TV kartı gibi donanımları olacak.Elimde bulunan tüm müzikleri, klipleri, filmleri harddiske yükleyeceğim. Bu bilgisayarı alacağım LCD televizyona HDMI kablosuyla bağlayacağım. LCD televizyona hem uydu alıcıyı bağlayacağım hem de bu bilgisayarı. Dilediğim zaman uydu alıcıdan TV izleyeceğim, dilediğim zaman bilgisayardan müzik dinleyeceğim, film izleyeceğim, Tv kartımla kayıt yapacağım. Bilgisayar için fonksiyonel bir kumandan var.  DVD player düşünmüyorum codek sorunları, alt yazı sorunları olabiliyor. Ses sistemini de hem uydu alıcıya hem bilgisayara bağlayacağım. Sizce bu düşüncem güzel mi?

Ben bu oda için 32" bir lcd uygun olacağı kanısındayım. Oda büyük değil. Nişanlım daha büyük bir lcd istiyor. Sizce nasıl bir seçim yapmalıyım?

Düşüncelerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim. 

BU İMZA MAHKEME KARARI İLE İPTAL EDİLMİŞTİR.

Karar No: 2001 / 154 HP

Yüksek Dağın Karı Çok Olur.
Kullanıcı avatarı
narec
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Sivas
Arabanız: Skoda Forman 135L idi :)

İleti zurna1788 » 28 Şub 2010, 20:30

öncelikle hayırlı olsun. allah pişman etmesin. bilgisayar toplamanıza gerek yok bence.  phılipsin harici harddiskleri var. tv ya bağlanabiliyor.bütün filmlerinizi ve müziklerinizi harddisk e atıp. harddisk in kumandası ile dileğinizi yapabilirsiniz. boşu boşuna bilgisayar a para harcamayın...
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti hakanerdogan » 28 Şub 2010, 20:34

Evet aynısını yaptım, bi muscle PC topladım, 22 inç ekranlı interneti limitsiz fiberoptik yaptım, ekran kartlarının ağa babasını aldım, 106 Plazmaya bağlıyorum ara sıra BluRay iyi gidiyor, 5.1 home theatre'ın da ses sistemini kullanıyorum. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti WXW » 28 Şub 2010, 20:39

her zaman odayla orantılı LCD almanızı tavsiye ederim, yani ne buyuk ne kucuk.oda ölçülerim sizden cok farklı oldugu için gözümde ilk etapta canlandıramıyorum.Düşünce güzel bu yaz aynısını ben gerçekleştireceğim ve bunu mümkünse tablet denen laptoplardan biriyle yapacağım, oturdugum TV koltugundan fare yardımıyla Tv ile ilgili her işimi halledeceğim.
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

İleti xMEGANx » 28 Şub 2010, 20:58

öncelikle hayırlıs olsun abicim allah bir yastıkta kocatsın :) // benim kendi gördüklerim doğrultusunda TV,PC monitörü kadar net bir ekran vermez. ama son teknoloji ne durumda bir bilgim yok.. sonradan hayal kırıklığı geçirmeyin.

-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti C@GL@R » 28 Şub 2010, 21:03

güzel fikir.. ama bnm yaptığım gibi bir projeksiyon ve boş bir oda ayırın mini sinema salonu:)
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti narec » 28 Şub 2010, 21:03

Teşekkür ederim Emre. Harici hdd ler hakkında çok fazla bir bilgim yok. Bazen denk geliyorum harddisk playerlara ama ayrıntılı incelemedim. Birde hdd playerlarda cd-dvd-bluray gibi medya oynatma şansı yok.Bilgisayarda o da var. DVD yi tanıdı tanımadı, alt yazı gördü görmedi o sorun yok:)  Bilgisayar benim için daha kullanılışlı olacağa benziyor. Tek sorunum nasıl bir TV ünitesi tasarlamalıyım. 

Oda içinde bana 32inç yeterli gelir gibi geliyor. En fazla 37". Köyde lojmandaki odamda 3 metreye 4 metre.Burda 22" monitorum var. Boyut olarak yeterli.

Hakan Bey, muscle pc dediğiniz nedir?

Kullanıcı avatarı
narec
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 28 Şub 2010, 21:05

[quote="narec"]

[/QUOTE]

Şaka babında o Smile Hani çok yüksek verimli güçlü bir PC demek istedim. Smile

Bu arada Allah tamamına erdirsin, tek yastıkta sağlıkla...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti narec » 28 Şub 2010, 21:08

[quote="caglarkrbyk"]güzel fikir.. ama bnm yaptığım gibi bir projeksiyon ve boş bir oda ayırın mini sinema salonu:)
[/QUOTE]

O oda da var. Çocuk odasını şimdilik sinema odası olarak kullanacağız inş:)  Projeksiyon var, bir zamanda ticaretini yapmıştım projeksiyonun. ( Bkz: NAREC HD)

Kullanıcı avatarı
narec
CLASSIC
CLASSIC

İleti zurna1788 » 28 Şub 2010, 21:12

[quote="narec"]Teşekkür ederim Emre. Harici hdd ler hakkında çok fazla bir bilgim yok. Bazen denk geliyorum harddisk playerlara ama ayrıntılı incelemedim. Birde hdd playerlarda cd-dvd-bluray gibi medya oynatma şansı yok.Bilgisayarda o da var. DVD yi tanıdı tanımadı, alt yazı gördü görmedi o sorun yok:)  Bilgisayar benim için daha kullanılışlı olacağa benziyor. Tek sorunum nasıl bir TV ünitesi tasarlamalıyım. 

Oda içinde bana 32inç yeterli gelir gibi geliyor. En fazla 37". Köyde lojmandaki odamda 3 metreye 4 metre.Burda 22" monitorum var. Boyut olarak yeterli.

[/QUOTE]
phılıp in bir modeli var.adı aklıma gelmiyor. HDD içinde özel bir program var. istediğiniz film i oynatabiliyor... teknosa ya giderseniz. gerekli bilgiyi vereceklerdir.
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti narec » 28 Şub 2010, 21:13

[quote="hakanerdogan"]
[quote="narec"]

[/QUOTE]

Şaka babında o Smile Hani çok yüksek verimli güçlü bir PC demek istedim. Smile

Bu arada Allah tamamına erdirsin, tek yastıkta sağlıkla...
[/QUOTE]

Anladım. Smile Bana çok yüksek verim gerekmiyor. Şu an ki PC mi bile kullanabilirim o düşüncem içim ama kasa büyük. (C2D 2.66GHz, 250gb hdd, 2 gb ram, ati hd2600) Ekran kartım düşük biraz ama HD filmlerde performansını yeterli buluyorum.

Kasanın boyutu küçük olmalı. Tavsiye edeceğiniz bir kasa tipi var mı?

Kullanıcı avatarı
narec
CLASSIC
CLASSIC

İleti xMEGANx » 28 Şub 2010, 21:21

harddisc i 1 terabayt al yeter abi sana. 200 tl civarında zaten.

-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti iceman70 » 28 Şub 2010, 21:26

Benim odamda 19 inch monitör ve 22 inch hd tv var.D-smart ve bilgisayar bağlı tv'ye.Ekran kartım hd4850 hd hızlandırıcı mevcut yani.tv yede hdmi ile bağladım film felan izleyeceğimde görüntüyü televizyona aktarıp izliyorum tabi seside aktarabiliyorum hdmi üzerinden.2 monitör gibide çalışabiliyor ayrıca.Resim yükleyecektim fakat sitenin upload sistemi sağolsun zırt bırt hatalı dosya diyip duruyor.Ayrıca hd film meraklısıysanız baya bi büyük hdd lazım 2 tane 1tb'lık alıp raid yapın bence

iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti narec » 28 Şub 2010, 21:28

Evet. 1 TB yeterli olur diye düşünüyorum. Bu iş için HTCP ler uygun ama onlarda baya maliyetli oluyor. Normal bir PC toplasam daha uyguna geliyor, bu defa da kasa büyük oluyor. Atx kasaların derinliği 40 cm civarı. TV ünitesininde derinliği min 40 cm olması lazım.  Çizim yapmaya çalışıyorum ama pek olmuyor. Çizim yapabilecek olan var mı? 

Kullanıcı avatarı
narec
CLASSIC
CLASSIC

İleti iceman70 » 28 Şub 2010, 21:34

Valla ben büyük kasalardan hoşlanıyorum çünkü içerideki hava akışı daha sağlıklı oluyor.1Tb yetmez demiş olayım bugun bi full hd film 100gb tutuyor nerden baksan :)) Bende blu-ray transformers var 120gb
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti narec » 28 Şub 2010, 21:36

[quote="iceman70"]
Benim odamda 19 inch monitör ve 22 inch hd tv var.D-smart ve bilgisayar bağlı tv'ye.Ekran kartım hd4850 hd hızlandırıcı mevcut yani.tv yede hdmi ile bağladım film felan izleyeceğimde görüntüyü televizyona aktarıp izliyorum tabi seside aktarabiliyorum hdmi üzerinden.2 monitör gibide çalışabiliyor ayrıca.Resim yükleyecektim fakat sitenin upload sistemi sağolsun zırt bırt hatalı dosya diyip duruyor.Ayrıca hd film meraklısıysanız baya bi büyük hdd lazım 2 tane 1tb'lık alıp raid yapın bence

[/QUOTE]

Benzer şeyleri düşünüyoruz. Bende istediğim zaman uydu alıcıdan görüntü vereceğim istediğim zaman bilgisayardan. 5+1 ses sistemim var. Sistem hem bilgisayara hem uydu alıcıya bağlı olacak. Hangisini seçersem ondan sesi verecek.

Şu an büyük bir film arşivim yok. DVD var çokça, diziler dvd filmler falan. İlk planda 1 TB yeter. PC olacağı için sonradan ekleme şansım olacak.

Kullanıcı avatarı
narec
CLASSIC
CLASSIC

İleti narec » 28 Şub 2010, 22:42

Kullanıcı avatarı
narec
CLASSIC
CLASSIC

İleti narec » 28 Şub 2010, 22:44

Çizmeye çalıştım ama daha fazla geliştirmem gerek. Uydu alıcının sağında solundaki kısımda ne olacağına karar veremedim. 170 cm gibi bir genişliği oldu. Bu da fazla gibi.

Kullanıcı avatarı
narec
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir