Bir kaç izlenim...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bir kaç izlenim...

İleti hakanerdogan » 06 May 2007, 21:54

Havalar şu son bir kaç gündür çok ısındı. Dışarıda gerçekten çok sıcak bir hava var. Ama arabamada bir haller oldu. Bazen kalkışlarda istemdışı olarak ön tekerleri cıyırdattığım olmaya başladı ama ben hala aynı şekilde sürüyorum. Araba sanki çok hafifledi, çok kaçışlı bir araba oldu şu son bir kaç gündür. Bunun sebebi ya havaların ısınmasıdır diyorum, yada artık 15000 km ye yaklaşmış olması diyorum. Öyle garipleşti ki gaza aynı ölçüde basıyorum ama mübarek bi devirlendiriyor... Anlamadım gitti...

Bugün (06.05.2007) saat 18:30 gibi dedemi almaya gittim. Dedem bindi arabaya bende bindim. (motor çalışır halde) baktım ileride ışık yeşil indirdim el frenini gazladım kırmızıya kalmayım diye, çok bekletiyor veran. Kalkışta bi cıyırtı kopardı araba.(bu aralar ateş saçıyor) Neyse ben geçtim 2 ye aldım 3 e aldım derken hızım 70-75 civarı. karşı şeritte bir mondeodan 12-13 yaşlarında bir oğlan çocuğu indi. çocuk birden karşıya geçmek için koşmaya başladı hiç etrafına bakmadı. Birden önüme çıkıverdi. 15-18 metre kadar ilerimdeydi ben ta o koşmaya başladığı esnada önüme çıkacağını düşünerek Allah ne verdiyse sağ ayağıma gömdüm frene... Çocukda önümde ben kornaya asılınca panikledi öyle kalakaldı... Babasıda bakıyor mondeosundan. Frenleme esnasında sanki pedal ayağımın altında boşaldı, sanki fren patlamış gibi bişey oldu. Ama ne acı bir fren sesi koptu, ne araba kızakladı, nede dedemle beni ön konsola yapıştırdı... Birden oldu pedal titreye titreye araba normal fren yaparmış gibi durdu. Araba durduğunda benim ayağım hala titriyordu.

Bu ABS ve acil fren destek sistemini icad edenler ne büyük sevaba girmişler, ne hayatlar kurtarmışlar. Yerleşim yerlerine yakın yerlerde lütfen çok daha dikkatli olun.

Sizinde başınızdan geçen olaylar varsa böyle bu başlık altına isterseniz yazın...

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lazianke » 06 May 2007, 22:23

geçmiş olsun.fren konusundaki görüşlerine tamamen katılıyorum,cuma günü aynı freni ben de yaptım ama arkamdaki yapamadı.bagaj kapağında izleri hala mevcut.Smile
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti ünsal » 07 May 2007, 01:18

tesadüfe bak benimde başıma geldi pazar pazar dublonun kapıdan içeri giriyodum Cry allahtan arabalarımız sağlam frenler kurtardı ucuz atlattık Ouch
geçmiş olsun dikkat etmek lazım ...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti emirkaansbp » 07 May 2007, 12:57

arkadaşlar 4 disk abs frene sahip fabiaların freni sınıfının en iyisi.... 100km hızla giderken 38 metrede duruyor... kıymetini bilin.... bmw m3 den bile kısa......
emirkaansbp
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 10TOPRAK » 07 May 2007, 14:38

Cool çok geçmiş olsun;allah korumuş..!
10TOPRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti irfant » 07 May 2007, 15:25

Geçmiş olsun!
irfant
Yeni Üye