UV Lamba

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

UV Lamba

İleti Bluedays » 01 Mar 2010, 15:12

Arkadaşlar 2 adet su kaplumbağası aldım. Çok şirinler :) Dikdörtgen şeklinde 30 cm'lik camda besliyorum. Isıtıcısını da aldım. Bir de mercanını. Tek eksiğim bir lamba kaldı. UV lambası oluyormuş, bu lamba güneş ışığı yerine geçiyor, kaplumbağalar güneş görmediği için bu lamba güneş enerjisi sağlıyormuş. Ben ne kadar araştırsamda masa üstü bir lamba bulamadım. Hepsi akvuryumun içine monte edilebilen cinsten.

Sizin bilginiz var mı bu hususta?

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti Bluedays » 01 Mar 2010, 17:55

Arkadaşlar UV Lamba kullanan yada bu konuda bilgisi olan yok mu?
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti LiLPlayya » 01 Mar 2010, 19:44

Uv lamba olduğuna eminmisin dostum. Normalde Uv ışıkları ile su filtresi yapılır. Amacıda sudaki bakterileri öldürmektir. Çıplak gözle bakılmaması gerektiğini biliyorum.
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti C@GL@R » 01 Mar 2010, 19:48

balıklar için oluyorda kamlumbağlar için gerek yok arada camın önüne koyun onları yeter birde mantar ilacı kullanın mutlaka gözleri çabuk hastalanıyor ve kör oluyorlar..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti Bluedays » 01 Mar 2010, 20:03

[quote="caglarkrbyk"]balıklar için oluyorda kamlumbağlar için gerek yok arada camın önüne koyun onları yeter birde mantar ilacı kullanın mutlaka gözleri çabuk hastalanıyor ve kör oluyorlar.. [/QUOTE]
Kardeş kaplumbağalar için çok gerekliymiş. Çıkıp, güneşleniyorlarmış. Evde birebir güneşe koyabileceğim yer yok bu yüzden arıyorum.
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir