Ankara'da ulaşım ücretleri 6 yıl öncesine indi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ankara'da ulaşım ücretleri 6 yıl öncesine indi

İleti alpino » 12 Mar 2010, 13:33

indirim için yürütmeyi durdurma kararı çıktı arkadaşlar. yarından itibaren bilet fiyatları yine 1.85 TL olacak. ama emin olun ucuz taşıdığı 1 haftanın acısını gökçek çıkarır bizden.

Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti qw12 » 12 Mar 2010, 13:38

[quote="Bluedays"] 
İlk zamanlar metroya ulaşım yani ring servisleri ücretsizken (doğal olanı bu) bir süre sonra ücretli yaptı. Neymiş öğrenciler falan biniyormuş. Kardeşim sen belediyesin, giden otobüse vatandaşın binmeyecekte ne olacak?

Sonra 45 dakika muhabbetini kaldırdı. 75 Dakika yaptı. Her biniştede 50 kuruş zam yaptı.

Bak şimdi ben a.ayrancıda çalışıyor, batıkentte oturuyorum.

Evden metroya gitmek için kart basıyorum, 1,50 TL, metrodan kızılaya 50 kr, kızılaydan ayrancıya 50 kr,

Dönüşde aynı şekilde. Toplam 5 lira günlük yol parası.

ayrıca ulaşım 900 e düştü ya hani çıktı bu ş... bağırdı. Zarar ediyoruz diye. Transferi kaldırdı.

900 metroya ulaşım, 900 kızılaya, 900 ayrancıya benim ulaşım oldu 2,70 * 2 : 5.40 TL

nasıl zarar bu???

Bu adam katıksız, ş.....
[/QUOTE]

Aklı başında bir belediyenin yapması gereken doğalgazlı otobüs sayısını arttırıp fiyatları aşağı çekmek, seferleri trafiğin yoğun olduğu saatlerde arttırıp diğer saatlerde azaltmak. böylece hem duraklara belediye otobüsü çok daha düzenli gelir, hem de vatandaş belediye otobüsü tercih edeceği için gitgide dolmuş ve halk otobüsü gibi trafik canavarları trafikten temizlenir (hiç ağlamasınlar şimdiye kadar kazandıkları para 7 sülalelerine yeter).
Ama belediye başkanı karısına uzun mesafe midibüs tipi halk otobüsü hattı açarsa, kendi ücretsiz dağıttığı gazetesinde (parası nereden geliyor ayrı mesele) belediye otobüsü seferlerini de bu tip hatlarda gittikçe azaltacağı açıklamasını yaparsa. Eleştirilere de ideolojik deyip geçerse otomobil kullananlar iyi ki otomobilimiz var deyip sadece 1 kişi arabalarıyla işe gider, biraz parası olan vatandaş da işe gitmek için araba alır tek kişi tek otomobil trafiğe katılır, trafik sabah ve akşam saatlerinde arap saçı olur, dışa bağımlı olduğumuz petrol daha çok harcanır, milli servet yandığı gibi çevre kirliliği artar, otomobile verecek parası olmayan, ehliyeti olmayan vatandaş ve gençliğinin baharında okul sonrası dersaneye giden (üç kuruş indirim için paso haracı eziyeti çeken) ülkemin geleceği pırıl pırıl öğrenciler otobüs duraklarında en önemli varlıkları olan zamanlarını yitirir dururlar.

Şimdi sorarım size bu mudur belediyecilik, bu mudur vatandaşa hizmet?

qw12
CLASSIC
CLASSIC

İleti RoadFighter » 12 Mar 2010, 18:32

[quote="qw12"]Aklı başında bir belediyenin yapması gereken doğalgazlı otobüs sayısını arttırıp fiyatları aşağı çekmek, seferleri trafiğin yoğun olduğu saatlerde arttırıp diğer saatlerde azaltmak. böylece hem duraklara belediye otobüsü çok daha düzenli gelir, hem de vatandaş belediye otobüsü tercih edeceği için gitgide dolmuş ve halk otobüsü gibi trafik canavarları trafikten temizlenir (hiç ağlamasınlar şimdiye kadar kazandıkları para 7 sülalelerine yeter).
Ama belediye başkanı karısına uzun mesafe midibüs tipi halk otobüsü hattı açarsa, kendi ücretsiz dağıttığı gazetesinde (parası nereden geliyor ayrı mesele) belediye otobüsü seferlerini de bu tip hatlarda gittikçe azaltacağı açıklamasını yaparsa. Eleştirilere de ideolojik deyip geçerse otomobil kullananlar iyi ki otomobilimiz var deyip sadece 1 kişi arabalarıyla işe gider, biraz parası olan vatandaş da işe gitmek için araba alır tek kişi tek otomobil trafiğe katılır, trafik sabah ve akşam saatlerinde arap saçı olur, dışa bağımlı olduğumuz petrol daha çok harcanır, milli servet yandığı gibi çevre kirliliği artar, otomobile verecek parası olmayan, ehliyeti olmayan vatandaş ve gençliğinin baharında okul sonrası dersaneye giden (üç kuruş indirim için paso haracı eziyeti çeken) ülkemin geleceği pırıl pırıl öğrenciler otobüs duraklarında en önemli varlıkları olan zamanlarını yitirir dururlar.

Şimdi sorarım size bu mudur belediyecilik, bu mudur vatandaşa hizmet?

[/QUOTE]

Eyvallah.

Kesinlikle katılıyorum yazdıklarınıza.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti Henien » 12 Mar 2010, 19:06

Aklı bu kadar başında bir belediye var mı ki Türkiye'de !!! Kayseriyi pek överler, hiç gitmedim bilmiyorum.

Şu tek başına araç kullanıp da trafiğe olumsuz etki yapan araçlara eskiden sinir olurdum. Sonra araba sahibi olunca ben de tek başıma çıktım :( Ne zaman otobüs durağına yanaşıp "kızılay yönüne gidiyorum, gelmek isteyen var mı" diye bir kaç kişiyi almaya niyetlensem, kimse binmez de rezil olurum korkusuyla cesaret edemedim. (Artık servis kullanıyorum)

Ama bunu nette organize etmişler. Batıkentten ayrancıya giden arkadaş gibi iki vesait yapanlar için denenebilecek bir çözüm gibi;

http://www.otostop.org/
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti WXW » 12 Mar 2010, 19:27

[quote="Henien"] Aklı bu kadar başında bir belediye var mı ki Türkiye'de !!! Kayseriyi pek överler, hiç gitmedim bilmiyorum.

Şu tek başına araç kullanıp da trafiğe olumsuz etki yapan araçlara eskiden sinir olurdum. Sonra araba sahibi olunca ben de tek başıma çıktım :( Ne zaman otobüs durağına yanaşıp "kızılay yönüne gidiyorum, gelmek isteyen var mı" diye bir kaç kişiyi almaya niyetlensem, kimse binmez de rezil olurum korkusuyla cesaret edemedim. (Artık servis kullanıyorum)

Ama bunu nette organize etmişler. Batıkentten ayrancıya giden arkadaş gibi iki vesait yapanlar için denenebilecek bir çözüm gibi;

http://www.otostop.org/ [/QUOTE]

ya memleket öyle bir hale geldi ki, 3 kuruş için cinayetler, çocuk kaçırmalar, organ mafyası falan derken yolda durup insanlara yardım etmez olduk.
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir